JAKE HNOJIVO?

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

JAKE HNOJIVO?

Příspěvekod Phill » 19 lis 2005, 10:45

Ahoj, koupil jsem hnojivo od firmy HUBEN AKVAFLOR AF7, je tam pritomen disodium fosfat, trinotrium fosfat, disodium EDTA, raselina.Chci se informovat, zdali tyto slozky jsou prospesne v akva.Slysel jsem totiz, ze se akvarista ma vyhybat fosfatum.
Phill
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Obrázky: 6
Registrován: 28 zář 2005, 09:17
Bydliště: Brno

Re: JAKE HNOJIVO?

Příspěvekod Martin Novák » 19 lis 2005, 11:27

Phill píše:Ahoj, koupil jsem hnojivo od firmy HUBEN AKVAFLOR AF7, je tam pritomen disodium fosfat, trinotrium fosfat, disodium EDTA, raselina.Chci se informovat, zdali tyto slozky jsou prospesne v akva.Slysel jsem totiz, ze se akvarista ma vyhybat fosfatum.

Hnojivo Akvaflor AF7 jsem také kdysi používal. Nepřineslo mi to žádné valné výsledky a ani co jsem takhle na netu četl, tak ostatním to také nepřišlo jako nějaký zázrak.
Fosfát je důležitou živinou pro rostliny, je však nutné ho udržovat pouze v malém množství. Jeho hromadění často způsobuje problémy s řasami.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod tapisleca » 19 lis 2005, 15:14

v prvé řadě napiš co chceš hnojit, ale dle mého názoru já bych nikdy do akvárka nedal žádnou chemii, kór k talmovcům a jetli chceš hnojit kytky co takhle CO2?
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

HNOJIVO

Příspěvekod Phill » 19 lis 2005, 15:22

No predevsim chci hnojit samozrejmne kytky ANUBIAS BARTERI a nejaky ECHINODORY.CO2 pridavam z kvasnicovace.Muze byt kvasnicovac ve vode cely den tj.asi 14hodin?
Phill
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Obrázky: 6
Registrován: 28 zář 2005, 09:17
Bydliště: Brno

Re: HNOJIVO

Příspěvekod Martin Novák » 19 lis 2005, 17:41

Phill píše:Muze byt kvasnicovac ve vode cely den tj.asi 14hodin?

No, to podle toho, jak vydatná je reakce kvasnic s cukrem a také jak často CO2 pouštíš. Denně to tam prát po dobu 14 hodin není dobrý nápad. Hladinu CO2 musíš tak nějak vychytat dle pH a chování ryb...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22


Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštevníků