Male akva malawi

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Killer » 26 lis 2005, 16:26

No já bych ti do začátků doporučil z Malawi Pseudotropheus socolofi,PS.acei,Melanochromis aurutus,PS.zebra (malaya esheare),nebo ty zmíněný yellowy...to 120l akva jestli chceš nutně osídlit tak třeba těma acejkama a yellowama.Když dáš od každýho 4samice a 1 samce,tak to bude vpoho.Ale asi bych počkal až na to velký akva
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Lgaspo » 26 lis 2005, 17:36

A nakoniec kludne si kup do toho maleho akva mlade cichlidky ake chces a ked kupis to vacsie tak ich tam len prehodis. Takto budes mat uz aj trochu odrastene ryby, budes mat aj vodu na zabehnutie noveho velkeho akva a mozes sa uz teraz tesit pohladom na cichlidky :24:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 26 lis 2005, 18:54

TO Mikro - no to je paráda! Myslim, že se můžeme těšit na novinky v galerii. pa pa
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 27 lis 2005, 21:46

>nakatenga
No uz sm evymerili , ale bude se muset stena vystuzit, takze to bude jeste vcelku dlouho. tatulda obedna firmu at to udelaj. takez tak 14 dni min :-(((
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod nakatenga » 28 lis 2005, 10:39

TO Mikro - musíš čekat celých 14 dní? Hrůza! Buď v klidu, já musim čekat ještě několik měsíců, než začnu kutat. :3:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 05 pro 2005, 22:07

tak mam spatnou zpravu pro me a vlastne aj pre vas. tak akva nam pri usazovani prasklo. v ruzku predni steny :-(( nechapu jak se to stalo. kdyz sme jej vzali do rukou s tatuldou, a jali se jej umistit do steny, tak najednou takove divne lupnuti a uz sme videl jak s ev rohu lame obraz. hned sme akva zpatky na polystyren polozily a uz bylo videt, prepona praskliny je tak 12cm :-(((( akva budem reklamovat. ale nechapu stejne, jak. akva je lepene dno mezi steny, takze neni jak se oprit predni stena :-((( ale proste to ruplo.....
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Martin Novák » 05 pro 2005, 22:52

Jestliže praskla přední stěna (roh přední stěny) a je lepené dno mezi stěny, tak jste při usazování asi museli někde zavadit dolní hranou čelní stěny o podložku (i když nevím jak, protože doufám, že jste akvárium usazovali ve stěně na polystyrén). No, je to sklo...to je hned, ale naštve to! Zvláště, když je nové. Musel si se těšit, ale za pár dnů ho budeš mít doma opravené a můžeš se do toho pustit znovu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 05 pro 2005, 23:06

nevim prave ze je tam 5cm polistyren. je mozne, ze by sme strejchli stenou predni steny(teda hranou skla)osazeni stojanu, teda umisteni. nechali sme aby byl videt pisek ale ne cele dno. to je mozne, ale bylo to fakt jen takove puknuti a bylo. no bude to snad za tyden. tak uvidim. Tatulda byl pekne rozmrzely :-( prej no stalo to dost penez a takhle, tak nevim zavolal do akvaristiky kde to bral. ani nevi kolik stalo, neptam se na to, tatulda mi jej koupil, tak se neptam, doma to tak chodi :-) o penezich se moc nebavime, jo ze je spatne a zase se zdrazilo ale co utrati domacnost a tak, to nechavame na tatovi. ani to nehcci vedet. :-) tak ale doufam ze za tyden hura bude se napoustet ;-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod nakatenga » 06 pro 2005, 00:05

Ahoj Mikro, to mne fakticky mrzí, ale stane se.
Jestli si nejste přímo vědomi, že by jste tomu mohli dát na pr... sami, tak věř, že obviňovat se naprosto neni na místě. Se závadou jste si to mohli domů dovézt, nevíte přece kdo a kde a jak s tím manipuloval a upřímně můžete být rádi, že to luplo už při usazování. Mohlo se to projevit taky až při napouštění nebo později....
Je to pár dnů, co jsem ráno někam narychlo vyletěla autem, byl mráz, zatopila jsem si a najednou puknutí a pak ten zvuk brusle na ledě - z pod špičky pravého stěrače deset čísel kolmo nahoru a najednou doleva až na druhou stranu přes celé okno daleko za levý stěrač vodorovně a hned zase kolmo dolů.... Prostě přímo před očima mi ruplo napříč čelní sklo. Fuj. A kdo by to byl řek - pod stěračem byl jenom mini?ukaneček od kamínku.
Netruchli, důležitý bude, aby se zadařila domluva o výměně nebo opravě nádrže, aby se to neprodražilo. A pak budeš dělat parádu, neboj. Pak tě budou trápit takový hlody, jako nálevníci, řasa, hnědá voda od kořenů, plachý ryby..... Furt lepší než vylitá voda a ryby na suchu. :17:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 06 pro 2005, 10:23

To je mi lito to s ti autem, ale je fakt ze trosku si me naladu zlepsila ;-) Tatulda vecir volal ze akva bude nove. vyslovne rekl ze ho chce prelepit, a v akvaristice bude napusteno. mame si prinest polystyren a bude s enapoustet tam. predstava ze to ruplo az by bylo plne, no to radsi nevidet, ikdyz uz sme 200L na chodbycce obyvaku a pokojiku zazily, praskly boiler, vecir pred odjezdem na dovolenou.....
Je pravda ze s tim mohly bouchnout nekde uz v obchode a ted se to jen rpojevilo. mozna se sme vzali akva trosku vice napric, stane se, a ruplo to, uvidime snad to uz bude v pohode. uz se tesim na patek, snad akva uz bude hotove, a v nedeli si jej privezeme....:-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

PředchozíDalší

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron