...ŘASY...

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

...ŘASY...

Příspěvekod memeo » 22 led 2006, 20:58

Mám problém :(
Po asi měsíčním provozu akvaria se mi začíná dělět zelená řasa.
Vypadá to jako kuličky jedna vedle druhé.Na kamenech se dělá jen na těch,co jsou nejblíž hladině.Na kytkách se dělá na krajích listů a na stonkách.
Nejhorší je,že se mi asi ale začíná dělat na kamenech u dna hnědá,ale ta byla ze začátku i na listech a časem zezelenala.
JAK SE NECHÁ OMEZIT,ABY SE TAK RYCHLE NEROZLEJZALA ???
Popřídaddě ji zlikvidovat úplně.
Dík za rady.
Přílohy
řasa 002.jpg
na lávovejch kamenech
řasa 003.jpg
na listech
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod tapisleca » 22 led 2006, 21:20

já si myslím, že to je ruducha, neboli štětičková řasa a ta se dělá ve velkém proudu, z nadbytku živin ve vodě, překrmování a ve staré vodě, tudíž má rada je omezit proud, nepřekrmovat, častěji měnit 1/3 vody a dále do akva dát hodně kytek, které rostou rychle a spotřebovávají svým růstem živiny z vody, tím jí omezíš, a pak dokoupit parmičky černopruhé, to je jediná ryba, která jí žere, hodně úspěchů s bojem, já už to vzdal. :cry:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod mikro » 22 led 2006, 21:26

Jamam take ruduchu na val.spiralis. odstrihnu ji i s listem obcas otocim vystup filtru, aby nemela taky prisun zivin a to je vse. vodu menim, ale stejne se zase nekde vyroste. Pomuze obcas take zmena svetla. ale to spise u zelene...
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Mut.be » 23 led 2006, 18:34

Taky ji mám v akva hned od začátku. Ta ruducha je mrcha. Zbavit se ji v podstatě nedá. Někde jsem četl, že leda tak zcela vyčistit celou nadrž, štěrk proprat v savu atd... Ale stejně to prý vždycky nezabere. Takže je lepší se stím smířit. Co je dost podstatné, ona ta potvora žije především ze železa a k tomu ostatní látky. Ale to železo je podstatné. A pokud máš železnatou vodu jako já, tak se doopravdy mušíš smířit se skutečností. Zkoušel jsem tam dávat přípravek na odbourání železa, ale to odstraní zas všehno Fe a rostliny ho hold taky potřebují. Příroda je mocná čarodějka:)
Jediné co funguje tak jak už psal (tapisleca) parmičky černopruhé, zmenšit průtok vody a pravidelně vyměňovat vodu.
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod mikro » 23 led 2006, 18:40

zelezita voda, kdyz ono to akva je jeste ramove, a horni hrana je vlastne odkryta vode takze zelezaaaa dost :-)))
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Mut.be » 23 led 2006, 18:54

Nevím jestli se přímo takhle to Fe má šanci do vody dostat:), ale každopádně se potom těžko bojuje
Uživatelský avatar
Mut.be
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2005, 18:12
Bydliště: Hranice na Moravě

Příspěvekod memeo » 23 led 2006, 19:23

Dneska jsem koupil v akvaristice SERA-phosvec Granulat.
Mělo by to odbourávat většinu fosfátu,a tím změnšit živiny pro řasu.Prodavač říkal,že mu to pomohlo a řasa se přestala rozmnožovat.Už mi poradil v mnoha věcech,a vždy to pomohlo,tak doufám,že tohle zabere taky.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod tapisleca » 23 led 2006, 21:34

to memeo také jsem zkoušel přípravky proti řase, né ten konkrétní co jsi psal ty, ale nějaké jiné, je pravda, že měsíc jsem neměl problém s řasou, ale během toho měsíce se zastavil růst i rostlin a po měsíci se řasa rozbujela ještě více a ty tablety co jsem proti řase měl mě stály 160 kaček a mám 360 litrové akva, takže jsem je tam naházel všechny a jak jsem říkal vydrželo to měsíc, trošku drahá údržba nééééééééééééééééé
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod memeo » 23 led 2006, 21:39

tapisleca píše:to memeo také jsem zkoušel přípravky proti řase, né ten konkrétní co jsi psal ty, ale nějaké jiné, je pravda, že měsíc jsem neměl problém s řasou, ale během toho měsíce se zastavil růst i rostlin a po měsíci se řasa rozbujela ještě více a ty tablety co jsem proti řase měl mě stály 160 kaček a mám 360 litrové akva, takže jsem je tam naházel všechny a jak jsem říkal vydrželo to měsíc, trošku drahá údržba nééééééééééééééééé


Taky jsem u starého akva na řasy použil nějaké tablety a dopadlo to tak,jak říkáš ty.
Proto jsem na tohle zvědavej,jak to bude učinkovat.
Má to účinonst 3 měsíce.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod tapisleca » 23 led 2006, 21:43

tak to jsem zvědav, napiš potom jak to dopadlo a jak se to osvědčilo a když to bude dobré tak opětovně vyhlásím válku té mršce štětičkové :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků