Jaké pěkné ryby do akva 120l

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jaké pěkné ryby do akva 120l

Příspěvekod Shalibaba » 02 kvě 2005, 22:16

Právě jsem založil novou nádrž o objemu cca. 120l, kterou jsem našel na půdě ještě z dob, kdy jsem měl vodní želvu.
S přítelkyní přemýšlíme, co za rybky do ní dát. Další akva s tlamovcema zatím asi ne (na to šetříme na alespoň 500l).
Takže se omlouvám, že to píši do konference o AkvaAfrika, ale věříme, že se mezi Vámi najdou i tací, kteří chovají nějaké stejně krásné rybky, jakou jsou právě tlamovci a rádi něco doporučí.
Na přání přítelkyně prý mají být co nejbarevnější....
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 11:32

Ahojky, vřele doporučuji Melanotaenia boesemani - jsou to ryby povahou tak trochu podobné afrikám - stále se kvůli něčemu přetlačují a vyhovují jim podobné parametry vody, jako vysoké pH a tvrdá voda. Dobře snesou i teplotu vody nad 30°C v letních měsících, u krmení jsou stejně aktivní a na rozdíl od cichlidek jakkoli neškodí ani těm nejmenším společníkům v nádrži a neokusují rostliny.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 22:26, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 03 kvě 2005, 11:48

Je to jsou správní cvalíci...

Obrázek

Akorát nikde na českém webu o nich není pořádně zmíňka. Takže to bude asi pátrání.....

Když tak koukám na druhé foto, tak vypadají docela komicky (taková malá hlavička a najednou velikánské tělo :shock: :shock: :shock:

Obrázek

Přesto díky za příspěvek, budeme uvažovat - ohledně barev je to totiž přesně dle našich představ.

P.S. fotky určitě pošli, třeba u Tebe vypadají jinak...
Jak je to s jejich vytíráním?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 12:32

to Shalibaba - s vytíráním je to tak, že nevytírám, mám všude koberce. :roll:
Gavůny chovám vysloveně pro potěchu oka, ale jak jsem již někilikrát registrovala - rozmnožování jim nedělá problémy a při vytvoření ideálních podmínek by se jistě urodilo.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 22:28, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Shalibaba

Příspěvekod Killer » 03 kvě 2005, 13:16

Mě by se třebalíbilo amazonský akva...Když tam dáš ruzně barevný živorodky (mečovky,blackomlly...), asi bych k tomu přidal jeden pár skalárů a možná nějaký tetry(krvavá,černá,měděná..).Tetry bych dal do 15tičlený skupiny,4panceřníčky kropenatý a ancistruse...rostliny bych tam narval asi echynodorusy,cabomby a stolístky,pak bych tam přidal Alternatheru rineckii nějaký kořen a schovku pro ancistruse.
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Shalibaba » 03 kvě 2005, 14:06

To nakatenga:
když jsem psal ten svůj příspěvek, tak jsem skrytě doufal, že nezareaguješ tak, jak jsi zareagovala :P
Takže jakým způsobem se tyto rybky množí? (ale nějak nechci slyšet, že jikrami, ale způsob....) (napadlo mi totiž, ze bys mohla nějaký drobný potěr odchovat, ne?)

To Killer:
něco na ten způsob v současné době v jedné nádrži mám (platy, paví oka, tetry červené, krvavé, černé, asi 5 ancistrusů 2 panceřníčky pruhovaný a 4 panceřníčky "albíny", a hromada mladých čichavců a rájovců), protože plánujeme tuto nádrž pouze pro čichavce, rájovce a pancěřníčky - ostatní osazenstvo asi v tomto akva necháme dožít.

V další nádrž máme pouze paví oka, v další platy a v další mečovky (doufám, že se rozjede množící cyklus u těchto živorodek abych mohli našim tlamovcům občas zpestřit jídelníček :-) )
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 14:29

to Shalibaba - tření gavúnů předchází impozantní dvoření samce vybrané samici (musum říct, že je to fakt podívaná, jak jí nadbíhá) a po odbytí všech tanečních kreací, když samice povolí, odehraje se takřka v letu. Samice se samcem v patách kmitají po akvárku, sem tam se samice zastaví na vybraném místě a vytřepe pár desítek jiker, které v letu samec oplodní. A konkrétně v mé nádrži je tímto zahájena hostina pro ostatní ryby.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 22:33, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 14:36

Tohle jen chabý výběr toho, co plave doma nám.
Přílohy
gavun_tyda01.jpg
Gavún 01
gavun_tyda01.jpg (115.92 KiB) Zobrazeno 15832 krát
gavun_tyda02.jpg
Gavún 02
gavun_tyda02.jpg (87.13 KiB) Zobrazeno 15832 krát
gavun_tyda03.jpg
Gavún 03
gavun_tyda03.jpg (112.55 KiB) Zobrazeno 15832 krát
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 23:35, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 03 kvě 2005, 14:47

Díky za zprávu, ale tak podrobně jsem to nemyslel. Já jenom, kdyby jsi třebas nějaké odchovala, tak že bych byl zájemce, protože taky v okolí nikde na nic jiného, než na mečovky, rájovce, čichavce, tetry anebo skaláry nenarazím.

P.S. o víkendu jsem byl v Domažlicích (slušný výběr, ale ty ceny.... BRR)
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 03 kvě 2005, 14:52

V domažlicích mají stále slušný výběr, ale ceny jsou, bohužel, nastaveny s ohledem na nájezdy skopčáků.
Pokud by jste měli zájem, ryby vám můžu zajistit a přivézt, až pojedeme do Hjústnu.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 22:37, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron