chovatel-exporter Petra Aqua v Praze

Diskuze o akva obchodech, burzách, časopisech, literatuře a jiném!

Moderátor: Team AkvaMalawi

chovatel-exporter Petra Aqua v Praze

Příspěvekod mklimes » 05 zář 2007, 10:22

http://aqua.cz/index.php?lang=cz

Budu kupovat nejake Malawi, tak jsem shanel chovatele kolem Prahy, Melanochromis Interruptus nemel ale skoro nikdo v cele CR, alespon na Internetu ne, tihle je maj, krome toho snad vsechny ostatni Melanochromy a i jinak se zda, ze vyber je monstrozni..

Ma nekdo zkusenosti? Nevim, jestli je zajimaj mali zakaznici (jedou asi jen na export), ale predpokladam, ze to bude OK, zatim jsem nekomunikoval.

Chci se taky zeptat obecne = na uvodni strance pisou, ze "ryrby ziji po nekolik generaci v akva a jsou doimestikovane" a uvadej to jako plus, ja jsem slysel/myslel, ze nejlepsi jsou ryby z druhe generace po odchytu, z hlediska barev atd. Jak to teda je - lepsi mit Xtou generaci, ktera je zvykla na akvarko, nebo druhou, ktera vypada jako v jezere? Primo na importovane ryby dost velky fajnsmekr nejsem a asi nebudu, ale tohle me zajima..

Diky
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod V.Malawi » 18 zář 2007, 23:38

Tak já Interruptus mám bohužel poslední jsem poslal do Chomutova a další jsou teprve u matek.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod mklimes » 19 zář 2007, 12:50

V.Malawi píše:Tak já Interruptus mám bohužel poslední jsem poslal do Chomutova a další jsou teprve u matek.


No, ja nakonec menim akvarko za nove, takze to zas tak nespecha a je mozne, ze do te doby dorostou, spis by me zajimalo, jak je to s temi generacemi, plati, ze cim vice generaci v akva, tim maji ryby mene vyrazne barvy, nebo je to jenom kec?

Snazite se nakupovat F1/2, nebo je to jedno a proc?

Diky
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod MilaKH » 19 zář 2007, 16:54

Generace F1, je první generace po divokých rodičích odchycených přímo z jezera. Generace F2 jsou mladé od generace F1 ...tzn. F1->F2->F3.....atd
Samozřejmě, že postupně může docházet k horšímu vybarvení-barvy slábnou, nebo i deformacím těla a jiným odchylkám.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod V.Malawi » 19 zář 2007, 17:20

mklimes píše:
V.Malawi píše:Tak já Interruptus mám bohužel poslední jsem poslal do Chomutova a další jsou teprve u matek.


No, ja nakonec menim akvarko za nove, takze to zas tak nespecha a je mozne, ze do te doby dorostou, spis by me zajimalo, jak je to s temi generacemi, plati, ze cim vice generaci v akva, tim maji ryby mene vyrazne barvy, nebo je to jenom kec?

Snazite se nakupovat F1/2, nebo je to jedno a proc?

Diky
Možná, že po moc generacích může být nějaká odchylka,ale u několika málo bych se toho nebál....pokud se o ně staráte s láskou a pečlivostí září tlamky jak sluníčka.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: chovatel-exporter Petra Aqua v Praze

Příspěvekod Hroch » 19 zář 2007, 21:39

[quote="mklimes"]http://aqua.cz/index.php?lang=cz

Budu kupovat nejake Malawi, tak jsem shanel chovatele kolem Prahy, Melanochromis Interruptus nemel ale skoro nikdo v cele CR, alespon na Internetu ne, tihle je maj, krome toho snad vsechny ostatni Melanochromy a i jinak se zda, ze vyber je monstrozni..

Mrkni na tohle radek-ryby
je to člověk tady z AkvaMalawi
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod memeo » 20 zář 2007, 11:50

Já osobně mám v akva skupinu Melanochromis Maingano a samice odlovuji do odchovných akváríí
a můžu říci,že ryby,které jsem si nechal na doplnění skupiny jsou možná více barevné než rodiče.
Hlavně druhý samec,který je vlastně syn dominantního, je mnohem lépe vybarven,takže to zbarvení bych asi moc neřešil.
Spíše jde o to,že odchovy z X-té generace nebudou asi tak náchylné a o trochu více vydrží.....
Ale je to jen můj názor.......nikdy jsem ryby s generace F1-F2 neměl,takže jen usuzuji. :oops:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod V.Malawi » 20 zář 2007, 16:41

memeo píše:Já osobně mám v akva skupinu Melanochromis Maingano a samice odlovuji do odchovných akváríí
a můžu říci,že ryby,které jsem si nechal na doplnění skupiny jsou možná více barevné než rodiče.
Hlavně druhý samec,který je vlastně syn dominantního, je mnohem lépe vybarven,takže to zbarvení bych asi moc neřešil.
Spíše jde o to,že odchovy z X-té generace nebudou asi tak náchylné a o trochu více vydrží.....
Ale je to jen můj názor.......nikdy jsem ryby s generace F1-F2 neměl,takže jen usuzuji. :oops:
Dáváš jim správné podmínky a dobře se staráš, podle toho ty ryby pak vypadají.... :lol:
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20


Zpět na Akva Obchod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron