kde koupit

Diskuze o akva obchodech, burzách, časopisech, literatuře a jiném!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod PatasRS » 24 bře 2009, 19:02

Stále voda zakalená, nemuže se ten polystyren rozspouštět do vody???
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod yossarian » 24 bře 2009, 19:56

myslis pozadi?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod PatasRS » 24 bře 2009, 20:41

ano
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod yossarian » 24 bře 2009, 20:55

ja myslim ze je to malo pravdepodobny. nejlepsi bude sehnat dobrej fotak a zakal vyfotit nebo ho aspon popsat jakou ma barvu a tak.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod richard » 25 bře 2009, 08:08

20 dní na nálevníka, to je nesmysl - ledaže měníš stále 1/3 vody, to se pak nemůže zaběhnout akva HN4 na NO2 na NO3. Vyfoť to a dej sem. Nemohla ti zdechnout nějaká ryba, která se ti pomalu rozkládá ve vodě?

Co hodnoty vody? Měřil jsi HN, NO2 a NO3?Vývoj zaběhnutí akva:
2-3 dny vystřelí NH nahoru
3-14 dny vystřelí NO2 a klesá NH
14-30 dnů klesá NO2 a leze nahoru NO3.
Další NO2 na minimu a NO3 stále stoupá. NO3 snižuješ pouze výměnou vody.

Pokud jsi 10Dní zabíhal prázdné akva, to nepočítej za záběh. Nemá se co rozbíhat. Záběh bych považoval až 7 dní s rybami, což je VELMI šlatně. Akva zabíhám následovně:

Napouštím starou vodu a novou.
Do plného napuštěného akva vymáchám molitan ze zajetého filtru (jsou to vždy pořádné sra.ky). Doplním nějaké hnojivo nebo přípravek pro zaběhnutí akva.
Nechám 10 dní běžet, pak dám 5-10 malých gupek a krmím.
Po 20 dnech klesne NO2 na minimum a začíná růst NO3. Akva mám zaběhnuté, vpůstím normální osádku. Tlamovci většinou gupky odloví sami. Jednou se mi stalo, že gupka se nějak skamarádila s tlamovcemi a v akva žila rok bez úhony. Následně jsem ji odlovil a dal do amazonky bráchovi.

Tomáši, nechcete dát na úvodní stránku tučně postup pro zaběhnutí akva - aby to nemusel nikdo složitě hledat a hned ho to trklo. Otázkou je, jestli to zakladatel akva vydrží. Jsou to vždy nervy čekat a napustit ryby až po zaběhnutí.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod PatasRS » 25 bře 2009, 11:23

richard píše:20 dní na nálevníka, to je nesmysl - ledaže měníš stále 1/3 vody, to se pak nemůže zaběhnout akva HN4 na NO2 na NO3. Vyfoť to a dej sem. Nemohla ti zdechnout nějaká ryba, která se ti pomalu rozkládá ve vodě?

Co hodnoty vody? Měřil jsi HN, NO2 a NO3?Vývoj zaběhnutí akva:
2-3 dny vystřelí NH nahoru
3-14 dny vystřelí NO2 a klesá NH
14-30 dnů klesá NO2 a leze nahoru NO3.
Další NO2 na minimu a NO3 stále stoupá. NO3 snižuješ pouze výměnou vody.

Pokud jsi 10Dní zabíhal prázdné akva, to nepočítej za záběh. Nemá se co rozbíhat. Záběh bych považoval až 7 dní s rybami, což je VELMI šlatně. Akva zabíhám následovně:

Napouštím starou vodu a novou.
Do plného napuštěného akva vymáchám molitan ze zajetého filtru (jsou to vždy pořádné sra.ky). Doplním nějaké hnojivo nebo přípravek pro zaběhnutí akva.
Nechám 10 dní běžet, pak dám 5-10 malých gupek a krmím.
Po 20 dnech klesne NO2 na minimum a začíná růst NO3. Akva mám zaběhnuté, vpůstím normální osádku. Tlamovci většinou gupky odloví sami. Jednou se mi stalo, že gupka se nějak skamarádila s tlamovcemi a v akva žila rok bez úhony. Následně jsem ji odlovil a dal do amazonky bráchovi.

Tomáši, nechcete dát na úvodní stránku tučně postup pro zaběhnutí akva - aby to nemusel nikdo složitě hledat a hned ho to trklo. Otázkou je, jestli to zakladatel akva vydrží. Jsou to vždy nervy čekat a napustit ryby až po zaběhnutí.


Je možné že mi chcipl ancistrus, protože ho nemužu nikde najít... je tedy mozne ze se rozklada do vody?

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod richard » 25 bře 2009, 11:45

No kombinaci ryb nechám stranou bez reakce (co jsou ty dvě ryby vlevo dole - to nevypadá na afriku)

Zákal - podle fotek neřekl bych, že se jedná o nálevníka.

Ancistrus může být schovaný, což ještě neznamená zdechnutý. Jaký máš průtok tím tetratecem? Neplave ti náhodou ve vodě detrit? Také mám tetratec a nějak nemůžu stále odfiltrovat detrit z vody. Z fotek vidím pouze bílý zákal

Pozadí jsi potíral epoxy - pryskyřicí? Můžeš nějak zjistit, jestli náhodou ten epoxid není měkký? Mohl být špatně natužený, ve vodě zbělá a měkne - může vylučovat látky do vody a to způsobí bílý zákal.

Co hodnoty NH,NO2 a NO3? Když čichneš k vodě, nesmrdí?

Těžká rada. S tímhle jsem se nesetkal. SPíš přemýšlím, co může být příčinou. Dej průtok filtru a hodnoty vody.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod PatasRS » 25 bře 2009, 11:58

richard píše:No kombinaci ryb nechám stranou bez reakce (co jsou ty dvě ryby vlevo dole - to nevypadá na afriku)

Zákal - podle fotek neřekl bych, že se jedná o nálevníka.

Ancistrus může být schovaný, což ještě neznamená zdechnutý. Jaký máš průtok tím tetratecem? Neplave ti náhodou ve vodě detrit? Také mám tetratec a nějak nemůžu stále odfiltrovat detrit z vody. Z fotek vidím pouze bílý zákal

Pozadí jsi potíral epoxy - pryskyřicí? Můžeš nějak zjistit, jestli náhodou ten epoxid není měkký? Mohl být špatně natužený, ve vodě zbělá a měkne - může vylučovat látky do vody a to způsobí bílý zákal.

Co hodnoty NH,NO2 a NO3? Když čichneš k vodě, nesmrdí?

Těžká rada. S tímhle jsem se nesetkal. SPíš přemýšlím, co může být příčinou. Dej průtok filtru a hodnoty vody.


z Tetratecu jsem vyndal aktivní uhlík, protože barvil vodu do černa.. prutok mam nasatven na polovinu, což je cca 350l/h?? Ancistrusa jsem hledal po celem akva i za kameny, ve skrysich nikde není.. :D:D Pozadí je epoxy + pryskyřice... jestli je mekky netusim, ale nemuzu to vyloucit
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod TomT » 26 bře 2009, 09:07

filtr určo pust naplno ani náhodou nemá 700ka výkon 700 litrů za hodinu/je to pouze teoretický výkon bez jakéhokoli zatížení a navíc pocítej i převýšení mezi filtrem a akva což výkon taky snižuje/

co hodnoty vody?
Uživatelský avatar
TomT
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 37
Registrován: 14 bře 2008, 16:27
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod PatasRS » 06 dub 2009, 20:51

Tak problém vyřešen, vyměnil jsem kazdy druhy den cca 1/4 vody.. a voda je čistá jako kristal :o
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Akva Obchod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron