AKVA TERA FÓRUM

Diskuze o akva obchodech, burzách, časopisech, literatuře a jiném!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 11:26

Také jsem o kořenu přemýšlel, ale někde na netu jsem četl, že prý nějak nepříznivě ovlivňuje vodu, že pý v jezeře malawi nikde žádný není. Pokud ho tam ale máš a vše je v pohodě, tak to by byla učitě nejschůdnější cesta. V přírodě žádný hledat nebudu, s tím je hrozně práce, ono i ten koupený se musí ještě nějak upravovat co?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 17 dub 2005, 11:35

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 02:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 16:16

Tak uvidíme. Příští týden asi jedu do Prahy na školení, tak cestou zpátky se zastavím v Hornbachu - je při cestě. Akorát, že budu muset celé akva přestavět :cry: A to jsem měl radost, jak krásně rostlinky zakořenily. No uvidím, možná seženu nějaký vyšší než širší a nějak to dopadne.
Lávu neseženu a kupovat se mi ji moc nechce, asi vyrazím do terénu nasbírat nějaké oblázky.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 17 dub 2005, 16:29

Pokud neseženeš kořen, tak se dá použít Akvaristický silikon. Já použil transparentní. Porostl řasou a není vidět. Nevýhoda je v tom, že se nedá s kameny nijak manipulovat. Musí se to rozlepit (roztrhnout). Kořeny z přírody ani neuvažuj. Je to velký risk. Jednou jsem to zkoušel a začal hnít po týdnu, i když byl vyvařený a dokonale odraný kartáčem. Ideální je koupit kořen v akvaristice už předmáčený. Takový kořen se nelouhuje (nebarví vodu a neovlivňuje jí do kysela) a neplave. U nás se pohybuje cena tuším 100Kč/Kg. Už se docela těším na ten nový design nádrže! :o
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 16:36

Asi to nakombinuji, něco z kamene a asi jeden kořen, uvidím.
Akorát mi mrzí kvůli pár kamenům kupovat akva.silikon, ale tedy nikde poblíž se neseženou žádné pěkné velké a placaté oblázky, které by na sobě držely sami o sobě. Jiné kameny nechci dávat kvůli ostrým rohům.
Stačilo jenom, jak jsem se vyřádil s flexou, pilníkem a smirkovým papírem, než jsem upravil tu keramiku.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 17 dub 2005, 16:48

No, škoda to je. Avšak u kutila se silikon neztratí. Jde s tím lepit skoro vše. Já si tolik hlavu nelámal s tím, že bych mohl kameny obrousit, aby se o ně ryby neporanily. Když nejsou vyloženě ostré (štípaná břidlice, apod.), tak nic nehrozí. Oni si dají pozor. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych našel poraněnou rybu od kamenů a to mám v akva znělec, který je poměrně drsný. Oblázky se v přírodě hledají špatně. U nás máme ale kvalitní zdroj! Před několika lety u nás postavili nový stadion a obsypali ho kolem dokola oblázky o velikosti cca. pěsti. Dokonalé! Hned jsem tam tenkrát v noci šel s igelitkou na "nákup". Zkus se porozhlédnout i mimo přírodu . . .
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Tomáš L./Lifas » 17 dub 2005, 17:41

K ATF.. super časopis, doporučuju... nový číslo jsem ještě nečetl (nepříšla na mě řada :D ), ale snad jsem dobře zaregistroval, že Robert T. alias Canart ma 8mý místo za foto Tropheusů (akvarista.cz) ...Gratuluji.

k silikonu: nešlo by taky ty šutry lepit tavnou pistolí s těma "silicon patronama"?
Tomáš L./Lifas
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 08 dub 2005, 14:51
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Martin Novák » 17 dub 2005, 20:03

TO Canart: Opravdu? A proč si se nepochlubil... Tady bychom to ocenili! :lol:

TO Lifas: Tavnou pistolí bych to nelepil...lepidlo na to není určeno. Pod vodou by to mohlo dělat neplechu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Návštěvník » 17 dub 2005, 20:17

Hm, já bych tu tavnou pistoli taky nepokoušel, koukal jsem že jedna tuba akvaristického silikonu stojí 80 Kč, takže proč to nezkusit. Když zbyde, tak si zkusím cvičně slepit nějaké vlastní akva :idea: (nějakou malou " jakoby elementku" abych měl kam dávat paví oka - to bude pro ty naše tlamouny asi stejně nejlepší papu :twisted:
Návštěvník
 

Příspěvekod Shalibaba » 17 dub 2005, 20:19

OOOOO. Velice se omlouvám. Ten předchozí anonymní příspěvek je odemne. Nechápu po, nějak jsem se odhlásil....
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

PředchozíDalší

Zpět na Akva Obchod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků