AKVA TERA FÓRUM

Diskuze o akva obchodech, burzách, časopisech, literatuře a jiném!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Danouš » 18 dub 2005, 22:32

V Roudnu jsem byl na lávě osobně. Je to kopec na jehož vrcholu je nejaké poutní místo s kostelíčkem nebo kapličkou. Vše to tam spadá pod nějakou chráněnnou krajinou oblast , název jsem už zapoměl. Láva je tam spíše do červena a není moc porovitá, takže je celkem těžká. Od cesty se jde loukou, kde bylo neskutečně mnoho ovčích bobku ( takže bacha kam se šlape) do kopce. Lává je nanosená do zarostlých mezí pod stromy. Na samotné louce není ani kus. Podle rozhrabaných hromad tam jezdí zbírat asi dost lidí. Čím výše, tím lepší kousky se dají najít. Vrchní kusy lávy jsou porostlé mechem, který jde velice špatně očistit, zvláště když se najde nějaký hodně pokroucený kousek, takže spíše hrabat do hloubky. Je potřeba mít pevný batoh, který to všechno pobere, protože čím déle se tam šmejdí, tím méně místa v batohu zbývá a k cestě to je docela kousek s pořádným závažím na zádech.
Když jsem tam byl, tam bylo hnusně a mrholilo, takže jsem tam neviděl ani nohu, nevím jak to tam chodí za pěkného počasí. Jestli tam nechodí náhodou nejakej ochránce přírody.
Takže to byl nakonec příjemný výlet s nějakým užitkem pro akvárium. :wink:
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Shalibaba » 19 dub 2005, 15:25

Hm, kdyz si vezmu jak je to daleko, tak se asi vyplati nejakych par kousku koupit v obchode, k tomu zhotovim nejakou peknou skalku a pak se pochlubim.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod canart » 19 dub 2005, 17:49

Tomáš L./Lifas píše:Uvitám tvoji radu na téma: "Opuka jako pozadi?. Je to usazenina, to by šlo ne..., jde to lehce opracovávat, chytali by se krásně řasy. Chemickou rovnici tuším, ale nebudu to nijak prezentovat

No, ja chemicku rovnicu netusim, ale myslim, ze by sa opuka pouzit dala. Ja mam tiez nieco podobne, je to takej svetlej farby, ako opuka a lahko sa to stiepalo, takze myslim, ze by to tiez mohla byt nejaka usadenina. Odfotim jeden exemplar a snad nejaky znalec - mineralolog bude schopny identifikovat. Ja som tie kamene pouzil na cele pozadie 420 l akva.
Ked na to poriadne zasvietis, tak to urcite pekne ozelenie ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Tomáš L./Lifas » 19 dub 2005, 19:12

Přesně to si myslím, mohlo by to být efektní. Automaticky jdou do vody uhličitany, PH je vyšší a tvrdost je ok. Zkušebně jsem nasbíral pár kousků, mám je v elementce..uvidíme.
Tomáš L./Lifas
uživatel webu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 08 dub 2005, 14:51
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Shalibaba » 24 dub 2005, 21:02

Shalibaba píše:Díky za reakci. Proč míchat? Protože mám nádrž 60cm vysokou a od poloviny nahoru nic není (pokud tedy nekrmím), pořád se jenom hrabou ve dně a v jeskyňkách. (Asi pořídím Paví očka :-)))



Tak hlasím, problém vyřešen!!! V sobotu jsem byl na návštěvě v Rokycanech u Tropheuse alias Ing. Neužila a zakoupil jsem 8 kousků AULONOCARA..... (zase nevím jak dál, to se snad se mnou potahne už napořád - ale vím, že v dospělosti budou mít krásně modro-červené barvy na hnědém - tedy spíše zlatavém podkladu.

Jakmile jsem je vpustil do nádrže, okamžitě okolní osazenstvo vytáhlo "paty" z úkrytů a nyní krásně poplouvají všichi celou nádrží.
Dokonce i když si je chci podívat z blízka, tak nemusím čekat pět minut, než se přestanou bát. Takže hlásím 25 tlamovců, 3 ancistusy v akva:
100x60x45. To si myslím, že už je asi optimální počet. Filtrace FLUVAL 204 (nacpanej aktivním molitanem až po "okraj", vniřní filtr ATMAN 202 - taky biomolitan)[/quote]
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 24 dub 2005, 21:56

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 02:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 24 dub 2005, 22:14

Jéé! To jsou asi příbuzné těch mých. Ty zase když vidí na hladině bublinku, tak se na ní vrhnou jako na granule! Pak jim z tlamy u dna vylítne bublina. Je to sranda :D
Nechceš natočit krátké video a poslat mi ho...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 24 dub 2005, 22:30

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 02:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 24 dub 2005, 22:38

Tak je nafilmujte pane režisére! :o
Chtěl bych je vidět v akci! :twisted:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 25 dub 2005, 22:20

uživatel svůj příspěvek smazal
Naposledy upravil nakatenga dne 09 čer 2005, 02:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Obchod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků