Malawi 360l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se Vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Malawi 360l

Příspěvekod Mender » 23 kvě 2006, 08:39

[align=center][shadow=red]Mender - Malawi 360l[/shadow][/align]


[align=center]Obrázek[/align]


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
d. 120 x h. 50 x v. 60

Sklo:
12 mm

Objem:
360l

Stojan:
Vlastnoruční výroba - rám z dřevěných hranolů, pro jistotu přikotvený ke stěně, opláš?ovaný dýhovanou DTD.

Filtrace:
Vnější celoskleněný komorový biofiltr 100l / náplň cca 50 l - úmístěný pod akváriem. V přívodní komoře jsou ježci, druhá komora "molitan", třetí komora filtrační dr? a na závěr zase ježci a vata. čerpadlo Eheim výkon 1200 l/h, ale díky převýšení bude skutečný litrový výkon nižší. Pořadí asi není ideální, ale zatím to funguje skvěle. :lol:

Přepad:
V nádrži je umístěna přepadová komora s kulovým ventilem regulovatelným odtokem ve dně a pojistnou přepadovou trubicí. Tento systém mám od ing. Berky ( zabývá se mořskou akvaristikou ) a funguje to perfektně. Kulovým ventilem na odtoku vody se vyladí průtok tak, aby odpovídal přítoku. Vše se naladí tak, aby se přepadová komora zaplnila až po vrch vodou a vznikne tak naprosto bezhlučný systém. :24:

Osvětlení:
Zářivky 2x36W, 2x30W
HQL reflekrory 2x50W.

Zapínám a vypínám přes spínací hodiny postupně, zářivky v intervalech cca 1 hod a HQL zapínám pouze od 11:00 do 16:00.

Kryt:
Rampa vlastnoruční výroby z dýhované DTD zavěšená nad akváriem.

Pozadí:
modrá tapeta

Vyhřívání:
1 x 200W

Vzduchování:
Voda se dostatečně okysličuje v přívodu do filtru a následně čeřením hladiny díky trysce, která vrací vodu zpět do akvária.

Vnitřní zařízení:
Dva kořeny, kameny používané v mořských akváriích, bílý písek.

Rostliny:
5 x anubias
1x echinodorus ( ale tomu se moc nedaří )

Ryby:
Pseudotropheus Zebra Red Red - 3x samec, 2x samice
Pseudortopheus Saulosi - 1x samec, 4x samice
Melanochromis Maingano - 2x samec, 4x samice
Tropheus Dubois - 2x ( zatín na zkoušku )
Ancistrus -1 x

Rád bych vytvořil skupinky 1 samec a 4-5 samic, ale bohužel při nákupu mladých ryb se to moc nezadařilo. Hlavně bych chtěl zredukovat počet samců Pseudotropheus zebra. Z původních čtyřech se mi podařilo jednoho odlovit, ale ostatní se nechtějí nechat. :3:

Koupil jsem si na zkoušku 2 Tropheus Dubois, protože se mi moc líbí, ale v minulosti se mi s nimi moc nedařilo ( měl jsem nádrž 200l ). Navíc řeším dilema jestli mám kombinovat Malawi a Tanganika.


Krmení:
Hlavně Sera Granugreen


Řasy:
Zhruba po měsíci provozu se mi začly v hojné míře objevovat v akvárku řasy tak jsem tam pusti dva mladinké ancistrusy a po čase oba pošly. Tak jsem to zkusil znovu s jedním trošku větším, který krásně prospívá a bezproblému zvládá udržet celou nádrž čistou. :P

Ostatní:
Akvárium bylo původně určeno jako mořské, ale pro nedostatek času jsem se opět vrátil k tlamovcům. Díky tomu, že je filtr asi značně předimenzovaný a ryb je zatím méně než nádrž umožňuje, tak akvárko vyžaduje zatím minimální údržbu. Asi teď mnohé akvaristy šokuju, ale za 9 měsíců provozu jsem asi 3 vyměnil 1/3 vody, takže zatím celá údržba spočívá v tom, že jednou týdně očistím sklo a jednou týdně dolévám asi 10l odstáté vody, abych doplnil přirozený odpar ( akvárium je z vrchu otevřené ). Včera jsem měřil parametry a po 2 měsících bez výměny vody je PH 8, NO2 0, NO3 mezi 25 a 50 mg/l což je myslím na to kolik času akvárku věnuju docela dobrý, ne? Ryby se zdají být OK, dokonce se i množí ( ale není to žádná sláva ). :16:

FOTOGRAFIE:
Fotografie k nádrži najdete v Osobní galerii
Naposledy upravil Mender dne 23 kvě 2006, 09:27, celkově upraveno 1
Mender
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Obrázky: 18
Registrován: 22 kvě 2006, 14:01

Příspěvekod tatoch » 23 kvě 2006, 08:42

Možná by byla dobrá nějaká fotka :lol:
Uživatelský avatar
tatoch
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 17 kvě 2005, 18:40
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mender » 23 kvě 2006, 09:02

Jedna už je tam a další přidávám.
Mender
uživatel webu
 
Příspěvky: 6
Obrázky: 18
Registrován: 22 kvě 2006, 14:01

Příspěvekod viktor janda » 23 kvě 2006, 14:55

Prosím tě nešlo by nějak lépe popsat či vyfotit, příp. kresbička toho přepadu?
Jinak ode mě máš bod. Super tech. i vizuální provedení.
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod Dave61 » 23 kvě 2006, 15:45

Ahoj. Mohl bych poprosit taky o nějaké foto toho filtru. Dík
Uživatelský avatar
Dave61
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 30
Registrován: 28 bře 2006, 20:32
Bydliště: okr. UH.Hradiště

Příspěvekod memeo » 23 kvě 2006, 20:47

Akva vypadá dobře,ale to složení ryb.Míchat Tankaniku a Malawi. :roll:
Dále mi příjde to akvarium hrozně prázdný.Přidal bych buď nějaké větší Anubiasy,nebo bych začal uvažovat o nějakém pozadí.:wink:
Jinak ať se daří........
Jo,koukal jsem na jedné fotce,že ti nejspíše samice od maingana nosí v tlamce jikry,tak ať jich hodně přežije.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Paldo » 23 kvě 2006, 22:59

Tak to miešanie rýb nejde do oka ani mne, ale je pozrateľné :mrgreen: Akva sa mi páči hlavne po technickej stránke. O tej technike napíš viac a pofo? niečo do galérie, aj ja som zvedavý, hlavne na detaily toho osvetlenia :3:
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod hadik » 24 kvě 2006, 22:06

Přeji hodně úspěchů, docela hezké akva. Jeden z tvých Duboisů, ten na prvním foto, ale Dubois patně není. Řekl bych Kiriza, možná Bemba.
Uživatelský avatar
hadik
uživatel webu
 
Příspěvky: 80
Obrázky: 14
Registrován: 05 dub 2005, 00:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lgaspo » 25 kvě 2006, 08:21

hadik píše:... Jeden z tvých Duboisů, ten na prvním foto, ale Dubois patně není. Řekl bych Kiriza, možná Bemba.


Nie som sice tanganikar, ale hadik ma asi pravdu
Na tomto fote je vidno, ze ten spodny je dubak ale ten horny asi nie

http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_s ... ic_id=2204
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Paldo » 25 kvě 2006, 08:56

Lgaspo píše:
hadik píše:... Jeden z tvých Duboisů, ten na prvním foto, ale Dubois patně není. Řekl bych Kiriza, možná Bemba.


Nie som sice tanganikar, ale hadik ma asi pravdu
Na tomto fote je vidno, ze ten spodny je dubak ale ten horny asi nie

http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_s ... ic_id=2204


Ty vole! Ja si tak prezerám Menderovu galériu a píšem mu: Ten Duboisi je na 100% Sp. Kiriza a hele, nie som sám, kto si to všimol" Jednoznačne je to Kiriza, iba žby to bolo zle odfotené (vyváženie bielej to m§že takto skresli?).
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron