Tanganyika 1200 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se Vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod MilaKH » 30 srp 2006, 08:10

To zencakd: Jen tak dal :24:
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Grohic » 30 srp 2006, 10:32

Bezvadny objem! a taky pekne akvarko..
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod johny » 07 úno 2007, 19:54

to akva je pecka nevim komu se nelibi to pozadi rekl bych ze to je neco jineho nez ma kazdy musime se lisit ne :D :D :D :D :D :D :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
johny
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Obrázky: 1
Registrován: 02 úno 2007, 20:37
Bydliště: vrbka 20

Příspěvekod A+I » 30 dub 2007, 20:53

Ahoj Davide, obe Tvoje akvaria jsou uzasne krasny - jedno krasnejsi nez druhy a to druhy jeste vic nez to prvni :D
K tomu mensimu mam dve otazky:
Pozadí:
Polystyren + černý silikon + jemný písek, celé přetřeno jednou vrstvou epoxy 1200.

Jak se Ti osvedcila tahle povrchova uprava? Drzi to vsechno na sobe? (Epoxy na silikonu?) a jestli se na tom dela hodne rasa, tak jak ji cistis aby se pisek neodrolil?
Ted uz to akva bezi rok (predpokladam, ze ho porad mas) a tak se Te chci zeptat, jak snasi Sardinky neustaly pohyb Tropheusu a jestli nepozorujes, ze by nemely dost klidu. Resime to ted u nas (prispevek "Tropheus a Cyprichromis" v sekci Ostatni ryby z Tanganyiky).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod zencakd » 30 dub 2007, 22:30

Jsem rád, že se akva líbí, i když teď vypadá nově úplně jinak 8) Ještě jsem ho nestihnul nafotit. Pozadí odolává, původně jsem tam ten epoxid ani nechtěl dávat, ale Radim říkal, že by to jinak ryby okousaly, tak jsem to raději přetřel. Vypadá pořád jako nový :D S řasou je to v tomto akvárku problém, protože se tam žádná nedělá. Je tam teď 60 Petrochromis trevawasae a 10 tropheusů duboisi (druhou půlku hejna jsem dal do jiného akva, kde pro změnu bojuju z řasou - člověk si nevybere...) a 8 eretmodů a nemají co ožírat.

Tropheus + Cyprichromis je úplně v pohodě, já mám leptosomy a ty jsou vůči tropheusům naprosto imunní - co tam byly, celou dobu se bez problému třely. Jenom se mi po čase ta kombinace přstala líbit opticky. Mám rád čisté biotopy a ty leptosomy tam nějak nepasovaly. Jinak ale super kombinace, žádný strach, tyhle sardinky se o sebe umějí moc dobře postarat - pořád rušily eretmody při tření.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod A+I » 01 kvě 2007, 09:19

Diky za rychlou odpoved! Ty mas tech Petrochromis vazne S E D E S A T :?: :?: :shock: To teda musi bejt uzasna podivana :!:. Tesim se na Tvoje novy fotky! Ty bys potreboval ty Petrochromisy stridat v tech akvariich :) aby spasali rasu vsude, kde se prave vyskytuje :16:. Stejnak by me velice zajimalo, jestli se da pozadi natrene Epoxy nejak setrne mechanicky ocistit od ras aniz by se drolil pisek. Nezkousel jsi to??
To je zajimavy, jak kazdy akvarium je jiny. V nasem akva, kde jsou Leptosomy jen s Eretmodus, se netrou Leptosomy, zato Eretici porad :D. I kdyz... dnes se po pulroce vytrely i ty Leptosomy. Maxi tady z portalu chtel videt jak vypadaji, tak tam prijdu s fotakem a samec porad krouzil okolo jedne samicky az to nakonec spustili. Aspon 10 jiker ted drzi! Mam nekolik fotek, ale skoda, ze mne v tom ocarovani :) nenapadlo pustit video. To me osvitilo, az uz bylo skoro po vsem, ale mam aspon kousek, i kdyz jikry uz byly vsechny pochytany :?.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod zencakd » 01 kvě 2007, 20:12

Tak to gratuluji! Podle mých zkušeností, leptosomy potřebují několik měsíců po přestěhování, než se začnou znovu třít. Zato potom se třou neustále. Díky tomu myslím, že to vůbec nemusí být těma eretmodama. Naopak leptosomy jsou poměrně rvavé ryby, měl jsem v akva asi 10 dospělých samců a dokonce rušili eretmody při tření! Samci se navíc ve velkém akva chovají skutečně hejnově a to je potom zážitek!

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků