Akva MALAWI 187L

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se Vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod memeo » 21 srp 2006, 10:25

Je to opravdu povedené,a nemám co dodat,protože to tu už asi všichni psali.;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Paldo » 25 srp 2006, 19:17

Pridal som aj fotografie z výroby a zariaďovania akvária, je to cca 140MB obrázkov, ak má niekto záujem, kludne stahujte..
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Akvam@n » 26 srp 2006, 18:16

Zajímavé proporce akvária a také rozměry.Pěkné akvárium.
Uživatelský avatar
Akvam@n
podezřelý uživatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 03 úno 2006, 15:12

Příspěvekod Paldo » 08 zář 2006, 00:15

No, 2 nastali malé "katastrofy"

1: už týždeň som nevidel prísavníka.. má, alebo mal asi 6-7cm. Vždy pri kŕmení vyplával spoza a spopod skál a papal čo popadalo na dno.. teraz po ňom ani stopy.. Mŕtva ryba vypláva napovrch, alebo nie? Asi by som ju mal pohľadať a vybrať, že? Lenže rozoberať tú dekoráciu nie je bohviečo, hlavne pod tou skalou vľavo je dos? miesta.. tá skala ale má pekných 10Kg, v žiadnom prípade sa nedá vybrať von z akva...

2: Na tej veľkej skale vľavo sa mi začali robi? zelené riasy, ale na celom pozadí, a ostatných skalách sa mi robia riasy hnedé v malých kruhových chumáčoch.. Všade možne som sa dočítal, že treba experimentovať so svetlom, ale neviem, ako. Doteraz som svietil takto:
Jedna žiarivka od 12.00-18.00, druhá od 15.00-21.00.. Neviem, či mám celú dobu predĺži?, alebo iba pridať na intenzite.. to som teraz urobil, ale chcem poču? názor od niekoho, kto sa dostal z podobných problémov. momentálne som zvýšil intenzitu :
jedna žiarivka svieti od 12.00-19.00, druhá 14.00-21.00, čiže som predĺžil svit oboch žiariviek naraz o 2 hodiny.. čo na to poviete, odborníci??? :oops:
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Káčátko » 08 zář 2006, 09:32

Nemyslím si, že by byl mrtvý. Já mám taky jednoho v akva a nevidím ho téměř vůbec, jen občas zahlídnu večer,jak čistí. Přes den většinou spí někde zalezlý. A pokud tam máš řasu, tak mu to k jídlu stačí. Teď se mi stalo,že jsem musela vypustit skoro celé akva a potřebovala jsem ho odlovit. Prozkoumala jsem každou skulinku a on nikde a to tam bylo tak 10 cm vody... Po napuštění se znovu objevil živ a zdráv :) A co se týká snášenlivosti s cichlidama, tak nejdříve na něj dorážely, ale teď už si ho nevšímají.

S těmi zářivkami je to fakt o experimentu...Já jsem měla jednu a rostla mi hnědá řasa. Přidala jsem druhou, zezelenala. Pozadí jsem měla krásně mechové 2 měsíce. No a před 14 dny mi zezelenala z dostatku světla i voda :( Myslím si,že prodloužení doby ti pomůže a až ti zezelená,tak bych to zase dala zpátky.
Uživatelský avatar
Káčátko
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 11
Registrován: 20 čer 2006, 10:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Paldo » 09 lis 2006, 20:20

No čo vám poviem? po mesiaci ked som čistil akva som ho našiel medzi molitanmi.. živého :shock:
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Waldik » 09 lis 2006, 23:17

Zdravím a chválím ten Tvůj kamenolom :)
Máš asi nějak moc odolné ryby, že Ti vydržel mezi malitany měsíc!
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Paldo » 23 led 2007, 12:10

2 Waldik: nj, tomu prísavníkovi už dorástli plutvy, je nádherný a rastie.. zdá sa, že mu pobyt v "base" nijak neuškodil..

2 ALL: tak sa Vám musím s odstupom času pochváliť.. Včera prebehol v akva pravdepodobne tretí výter, saulosáci sa činia.. V akva pozorujem 3 veľkosti mladých rybiek.. Odhadom ich je asi 5, ale možno aj viac, kedže mám nespočetné miesta na ich ukrytie ako pod skalami, tak aj za pozadím.. Snažil som sa aj odloviť samičky, istého času aj prebytočných samcov, avšak neúspešne.. Akonáhle sa dostala sieťka do akvária, všetky ryby zmizly ako švihnutím čarovného prútika :lol: Parametre vody sa mi držia na skvelých hodnotách, NO2 stále na nule, pred čistením NO3 okolo 10-20mg.. Pozadie aj skaly mi krásne zarástlo riasami, bohužial bojujem s osvetlením.. Bud mám vela hnedých, alebo zelených rias, a ako pozorujem, vdaka tomu majú mladé stále čo papať a neustále okusujú pozadie, vôbec ich nekrmim.. Inak rybkám dávam vločky a rostratusov mix :o Ked bude čas, prihodím do galérie zopár fotiek.. Zatial papa :D
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod dýdý » 23 led 2007, 14:11

Moc pěkné Aqua. :lol: :D
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

Příspěvekod mig07 » 23 led 2007, 15:33

velmi podarené pozadie. Akva sa mi páčí. nechsa ti aj dalej darí :o
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků