Richieho 300 litrové Malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se Vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Kruan » 02 říj 2008, 07:33

no ted co mam nove pozadi tak se mi nem zacina usazovat hneda rasa....to ale nebude rasa k jidlu ze ? pro ryby myslim :)
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 02 říj 2008, 19:34

U mě spásají i hnědou.....jiná mi v malawi ani neroste.Zelená velmi poskrovnu a pokud se objeví je hned pryč.Trewasáci mi dokonce ožírali i štětici,když jsem ji ještě v akva měl.Štětici mi požírají i Eretmodi v tanga.....,ale i ta mizí.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kruan » 11 úno 2009, 14:08

tak po delsi dobe jsem koumal akva a zadna rasa se mi nedela..no neva...zkousel jsem nemenit tak casto vodu a dele svitit ale zadna zmena...tak zase zacnu menit casteji vodu....taky se mi nejak nemnozi piskorky....mam jich porad nejak malo...na dne mam bordel....dneska vymenim tak pulku vody a budu menit kazdy tyden 1/3 a pridavat sul... taky se mi pri tech pokusech s vodou mene rozmnozuji...i kdyz samcu mam porad nadbytek...kdyby nekdo chtel...
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod romco » 18 čer 2009, 20:58

krasne akva...nech sa dari......
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Příspěvekod Kruan » 02 říj 2009, 09:05

tak jsem zredukoval pocet Saulosek a dokoupuil skupinku Aulonocara sp. Dragon Blood ...krasne ryby...foto dodam pozdeji...casem bych chtel jeste doplnit skupinkou Fryeri....
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kruan » 29 bře 2010, 09:11

Dokoupil jsem skupinku 15kc Fryeri....jsou paradni...taky jsem provedl prestavbu akvaria...
Povedlo se mi par peknych fotek Alunocar
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Richieho 300 litrové Malawi

Příspěvekod Kruan » 06 srp 2013, 17:02

Hlásím, že moje akva stále žije :) Dneska jsem koupil krmeni SAK a objednal kybl SERA FLORA, tak snad jim to bude chutnat :)
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Richieho 300 litrové Malawi

Příspěvekod Kruan » 27 led 2015, 09:11

Zdravíčko.
Mam u akvaria (malawi) externi filtr s molitanovou a keramickou naplni. Dlouho fungovala dobre, ale v posledni dobe se v nem hrozne rozrusta zvlastni hneda rasa , nebo co to je. Takove hneda hmota. Nejedna se o blato, a rekl bych, ze ve filtru uz vubec nejsou bakterie. Molitany jsou jen na povrchu oslizle tou rasou a uvnitr molitanu jsou uplne ciste. Rasa je i v hadicich. Pokud s nimi zaklepu tak do akvaria nalyta spousta bordelu. Jinak v akvariu se hodne rozustaji i jine rasy a mel jsem v posledni dobe i nekolik uhynu ryb. Vodu menim pravidelne a nekolikrat jsem i provedl desinfekci vody. Co by jste mi poradili? Napada me, cely filtr poradne vycistit a klidne vydesinfikovat napr. savem, vcetne hadic a nechat aby se v nem bakterie znovu usadily. Dekuji
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Richieho 300 litrové Malawi

Příspěvekod Iren » 28 led 2015, 17:00

Asi máš vysoké NO3 nebo nemáš dostatečnou filtraci.Obojí může způsobit nárůst řas.Je dobré mít jednu hadici na odkalování a jednu na dopouštění čisté vody,nebo alespoň jí po odkalování propláchnout čistou vodou.Řasa je potvůrka,když má dobré podmínky/výživu/tak bují a často jí tyto ,,dobré podmínky" vytvoří z neznalosti sám akvarista.Filtr určitě nečisti savem,nebo ho zabiješ a budeš ho muset znovu zajíždět,což s rybama v akva už není nic příjemného.Pokud se Ti na něm dělá tzv.štětičková řasa/jen na povrchu/,tak to neřeš.Ona se sama ztratí až nebude ve vodě tolik dusíkatých látek.Filtr normálně proper v akva vodě a nějakou dobu si dělej testy NO3,před výměnou.Používáš vodovod.vodu?... protože tam také NO3 může kolísat,podle ročních období/tak jí taky naměř/.Jaké tam jsou ryby?
Iren
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 10
Registrován: 24 kvě 2013, 14:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Richieho 300 litrové Malawi

Příspěvekod miran » 28 led 2015, 21:20

No je třeba dělat pravidelnou údržbu toho filtru a komponentu k tomu,vyčistit hadice,zkontrolovat těsnění.Řasa potřebuje k růstu dusík,takže pokud se ti v nádrži hromadí NO3 tak ti řasa roste.Nepročítal sem to vlákno,jaké zarybnění a jaká pravidelná výměna vody a kolik.každopádně pokud jsou ryby chované od mala tak je časem třeba dělat určitě větší výměny vody,protože ryby rostou,více sežerou a více vyprodukují,takže to jde ruku v ruce se vším.
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron