Vavřínovo malawi 360l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod motomoto » 02 led 2010, 20:08

velmi pekne akvarko sluzilo mi ako jedna z inspiracii pri planovani mojho akva.Odkial mas taku peknu lavu? To nebude z obchodu ze?
motomoto
uživatel webu
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25 pro 2009, 01:52

Příspěvekod VAVŘÍN » 07 led 2010, 14:55

Ahoj, děkuji za pochvalu. Ta vždy potěší. Ale myslím si, že to není až tak dobré. Chápu že i když jsou tady o dost lepší chovatelé, velikost mého akva je více klasická než ty gigantická. Ono kdo má dnes takovou možnost stavět veliké nádrže. Většinou není pro to místo. Viz můj případ. Ale rád bych to změnil. Proto chápu že jsi se zastavil nad mým akvariem.
Co se týče té lávy, je opravdu koupená přez prodejnu. Jen krásně zarostla řasou a tak to působí jednolitě z pozadím. Dá se upravit podle potřeby ryb a interieru. Ryby se mají kam schovat a s tím pozadím to opravdu vypadá moc dobře, jako by to bylo přirozené. Chápu že naskládané kameny jsou přirozenější a vypadají skoro jako původní prostředí v Malawi. Ale já mám na to odlišný názor a pak jsem chtěl něco jiného. Ryby v mém akva mají větší možnost úkrytu. Ale musím se opět vrátit k většímu objemu akva. Teprve tam, se dá opravdu vytvářet interier podle potřeby ryb a vkusu chovatele.
Ale bohužel není místo.
Měj se moc fajn
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod motomoto » 08 led 2010, 23:05

A neusadzuje sa ti v tej lave bordel? Ja co som u nas videl lavu tak to bolo ako nejaka spongia a vela ludi s tym ma zle skusenosti ze to mali ale vyhodili lebo sa v tom strasne hromadil detrit.
motomoto
uživatel webu
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25 pro 2009, 01:52

Příspěvekod VAVŘÍN » 09 led 2010, 08:22

Tak to s tebou úplně souhlasím. Taky jsem tu původní vyhodil. Držel se na ní kal a byla i dost ostrá.
Tahle upravená je v pohodě. Dá se se s ní manipulovat podle potřeby. Má i velké otvory a proto tam jsou i pěkné úkryty pro ryby. Jsou to vlastně čtyři kusy a jeden kořen, který s tím vším pěkně splývá.Vše je zarostlé řasou. Možná že to ani není pravá láva, ale takto uzpůsobený interier mě i rybám plně vyhovuje. " A ryby si ještě nestěžovaly" :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Duffman » 28 zář 2010, 08:58

Ahoj,taky plánuju akva se 3 až 4 druhy aulonocar,tak jsem se chtěl zeptat jaké máš počty samců v akvariu a jestli se samci neperou mezi sebou.
Vím ,že jsou aulonocary klidnější ryby,ale mám A. Jacobsfreiberghi 4samce a když to na ně přijde tak je v akvárku docela šrumec
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod lubnek » 28 zář 2010, 11:15

Ta rasa je parada :)
Ta lava je opravdu kamen, nebo ta habadura co maji treba v OBI pod nazvem lavovy kamen? Asi o 70 % lehci nez lava.

Asi zacnu ryby vic krmit, at mi nechai taky rasu vyrust :D
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vlastomenn » 28 zář 2010, 14:46

Duffman píše:Ahoj,taky plánuju akva se 3 až 4 druhy aulonocar,tak jsem se chtěl zeptat jaké máš počty samců v akvariu a jestli se samci neperou mezi sebou.
Vím ,že jsou aulonocary klidnější ryby,ale mám A. Jacobsfreiberghi 4samce a když to na ně přijde tak je v akvárku docela šrumec


to neni zrovna dobry napad budu sa krizit ale ak nebudes odchovavat to je ine.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod Duffman » 29 zář 2010, 07:22

Vím o tom že samice jsou skoro nachlup stejné a hrozí tu křížení,ale bude to okrasné akvarium,ne chovné.
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků