Vavřínovo malawi 360l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Moje malawi

Příspěvekod VAVŘÍN » 10 pro 2008, 15:53

Po roce jsem pozměnil osádku akva, a pořídil jsem si aulonocary a 6 CH 44 z Viktoriina jezera.
Jsou to poměrně mladé rybky a tak čekám na jejich zbarvení.
Co se týče rostliny, tak jsem použil na nějaký čas umělou rostlinu, která zase opustí své místo.
Skoro rok, jsem byl bez rostlin, které se i přez rúzné pokusy neprosadily, tak musely ven.
Velký kus pozadí, i nahromaděná skalka krásně zarostly řasou.
Vůbec neupravuji vodu, mořské kameny , stačí vodu upravovat tak, jak ryby potřebují.
Přílohy
Detailní foto.jpg
Detailní foto.jpg (150.99 KiB) Zobrazeno 7711 krát
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod brova » 10 pro 2008, 17:49

Moc hezké. :24:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Re: Vavřínovo malawi 360l

Příspěvekod VAVŘÍN » 18 pro 2008, 01:04

Tohle seskupení skalky, je pro ryby velká možnost úkrytů, a hlavně pro aulonocary, které se i v jezeře dost schovávají před světlem.
Přílohy
Ryby mají možnost úkrytu.jpg
Ryby mají opravdu dost úkrytů
Ryby mají možnost úkrytu.jpg (128.45 KiB) Zobrazeno 7550 krát
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod VAVŘÍN » 01 úno 2009, 23:47

Zkoušel jsem různé rostliny a i když nějaký čas to vypadalo, že se uchytí, tak bohužel pomalu živořily a musel jsem je odstranit. Vždy jsem měl akva jedině z rostlinama, (naposled terčovce) myslel jsem si, že i v malawi to bez rostlin nebude ono. Díky tomu, že mě krásně obrostlo zelenou řasou pozadí, tak je té zeleně opravdu dost.Tak jsem se opět vrátil k interieru bez rostlin. Naposled jsem tam měl umělotinu, protože jsem chtěl zkusit,jak to bude vypadat. Nakonec jsme usoudil, že je to blbost a dal jsem ji pryč.
Ryby se pomalu vybarvují, Haplochromis sp.44 jsou už docela zbarvené, ale další ryby:Aulonocara ngara, Aulonocara eureka a Aulonocara firefish, na své vybarvení ještě čekají. U Aulonocar to trvá opravdu déle.
Z potěšením pozoruji, že se zde rozrůstá rodinka akvaristů, Malawi i Tanganyika. Některá akvaria jsou opravdu pěkně udělaná a jejich majitelé zaslouží můj obdiv.
Já už asi bohužel skončím jen u té malawi co mám,na další akva není místo.
Tohle akva mě přináší jen radost a to mě stačí.
Přeji každému chovateli na tomto servru,aby mu chov těchto nádherných tlamovců, přinášel jen radost.
Přílohy
boční pohled 2.JPG
Tohle je celkový pohled na interier akva po odstranění umělé rostliny
boční pohled 2.JPG (128.11 KiB) Zobrazeno 7249 krát
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Zinedine Z. » 02 úno 2009, 00:57

na tu zelenu riasu nemam slov, uplna nadhera :o aj ryby su pekne
Uživatelský avatar
Zinedine Z.
uživatel webu
 
Příspěvky: 67
Obrázky: 34
Registrován: 25 črc 2007, 15:30
Bydliště: Nitra

Příspěvekod A+I » 02 úno 2009, 07:26

Ahoj, mas nadherny akvarko :!: Svitis tam porad tim stejnym svetlem jak ho mas na uvodni strance?
Libi se nam CH44 a co jsme zjistovali, tak pry jsou agresivni sami k sobe i k ostatnim druhum. Nevis, jestli by nebyl problem je mit spolecne s mirnejsimi druhy jako napr. Aulonocara, Electra atd. :?: Myslim dospele ryby.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod VAVŘÍN » 02 úno 2009, 08:57

A+I píše:Ahoj, mas nadherny akvarko :!: Svitis tam porad tim stejnym svetlem jak ho mas na uvodni strance?
Libi se nam CH44 a co jsme zjistovali, tak pry jsou agresivni sami k sobe i k ostatnim druhum. Nevis, jestli by nebyl problem je mit spolecne s mirnejsimi druhy jako napr. Aulonocara, Electra atd. :?: Myslim dospele ryby.


Už jsem to na přední straně opravil, mám tam jednu trubici původní a druhá je :AGUA GLO 40w.
Pozměnilil jsem to kvůli barevnosti ryb a jak je vidět obě trubice působí blahodárně na zelenou řasu. Jen ji musím odstraňovat ze skel. Ale to zase není takový problém.
Co se týče CH 44, jsou o již skoro dospělé ryby a je jasné,že jeden samec je dominantní (jako u všech tlamovců se vždy jeden prokáže jako vládce) ale není to vůbec tak, že by terorizoval a likvidoval ostatní ryby. V malawi i tanganyice,jsou některé ryby mnohem agresivnější. A když si vemeš za příklad to, že aulonocary,jsou opravdu jedny z nejmírnějších ryb, tak tento druh CH 44 je v mém akva vůbec nijak zvlášť nepronásleduje. Mám 3 druhy těchto ryb, aulonocara ngara, firefish a eureka
Klidně bych ty aulonocary a jiné druhy tebou zmíněné klidně dal dohromady.Ale musí mít dost prostoru a a hlavně úkryty. To jsem právě v mém akva upřednostnil, že jsem interier upravil tak, že se ryby mají kam schovat když mají potřebu. A právě Aulonacary, tu potřebu mají. Proto mají větší oči než ostatní ryby, protože se i v přírodě často schovávají dole, před světlem a podle potřeby před ostatnímy druhy ryb.
Přeji ti úspěšný chov,těchto nádherných ryb :o :o :o
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Steda » 02 úno 2009, 11:11

Super :o
Uživatelský avatar
Steda
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 30
Registrován: 14 říj 2007, 21:48
Bydliště: Slaný

Příspěvekod melanochromis1975 » 27 črc 2009, 16:41

Plny pocet davam. :shock:
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod romco » 27 črc 2009, 16:47

aj ja sa pridavam....velmi pekne akva...
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků