Afrika 390l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod wladys » 02 pro 2006, 10:01

...no já bych to zrovna nepodcenˇoval....potřeboval sem snížit PH v amazonce a dal sem tam dva kořeny(driftwood)...ph mi spadlo z původních 7.4 na 6,6.....
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod tona13 » 02 pro 2006, 16:18

A jak často v té nádrži měníš vodu ? A za jakou dobu byl takový pokles ?
Uživatelský avatar
tona13
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 18
Registrován: 03 dub 2006, 13:15
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod wladys » 02 pro 2006, 23:15

Vodu měním jednou za 14 dní a kleslo to do týdne.....možná i dřív,ale měřil sem to až po týdnu od instalace....voda má samozřejmě od té doby barvu slabého čaje...což byl taky účel...vzhledem k biotopu.....PH se mi od té doby drží stále pod 7 kolem 6,6.....musím podotknout,že máme měkou vodu.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod LMK » 03 pro 2006, 17:41

Já měl všechno to dřevo z původního akva, ve kterým nějakej ten měsíc i rok fungovala amazonka. Problémy s louhováním a PH měl původní majitel poměrně dlouho, ale u amazonky to tolik nevadilo. Já už s tím velký problémy nemám. Pořídil jsem i dlouhou hadici s čerpadlem ze starýho filtru přímo do koupelny, takže výměna vody už je hračka. Pak už je to opravdu jenom o tom vkusu. Jinak dvě samice Auratů a jedna Zebra mají plnou tlamu mladejch. Je však téměř nemožný ty potvory odchytit :)
LMK
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Obrázky: 13
Registrován: 31 říj 2006, 23:34
Bydliště: Holubice

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků