Jirkovo Malawi 450L

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Mauve » 13 dub 2007, 09:42

Sera granured a granugreen jsem běžně malawkám dával, nikdy jsem nepozoroval problémy. Navíc podle mého názoru malawky ty granule nepolykají celé - řekl bych, že je v tlamce mleli na drobné kousky.

Logicky - kdyby to bylo tak problémové krmení, navíc od takové značky, byl by kolem toho mezi akvaristy pěkný poprask. A Sera by to již dávno stáhla z prodeje.

Podle mého názoru není na 100% na vině krmení Sera granured.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Sonic12 » 13 dub 2007, 12:40

A co když jsou ty granule na ty rybky ještě moc velké a třeba jim ucpou trávící trakt?? Mě se třeba právěže nezdálo, že by ty granule nějak žmoulaly v tlamce... ::s25::
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Mauve » 13 dub 2007, 13:08

Já nevím, popsal jsem, co jsem viděl u sebe v akváriu + jen spekuluji o tom, že kdyby to bylo alespoň trochu běžné, už by se o tom někde psalo.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ruda » 13 dub 2007, 14:32

Nemohu to najít, ale někde jsem to myslím tady na webu četl. Bylo to doporučení, že u některých druhů je dobré navlhčení. Navíc, když to uděláte, tak uvidíte, že tak po 5-ti minutách je to krmení jednou tak velké. Tak si představte, co to udělá v břiše ryby.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Ruda » 13 dub 2007, 14:42

http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2254
Odstavec: "potrava kterou krmit s obezřetností"
Je to asi případ od případu, ale dejte to krmemí do skleničky a počkejte tak 5 minut a uvidíte. Hlavně jsem měl problém u mladých ryb Labidochromise. U ostatních to tak nebylo vidět, jen po krmení ryba rychleji dýchala. Tak jsem to krmení vlhčil a bylo bez problému hned další krmení, tak usuzuji, že to nebyla žádná nemoc. Přišel jsem takto o pět ryb. Mladá Cyrtocara byla v pohodě. Problém jsem spatřoval u menších druhů.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Mauve » 13 dub 2007, 15:02

Nerad bych hájil Seru (co bych z toho měl), ale taky by se jí nemělo bezdůvodně škodit. Mimo jiné -SAK je pokud vím také granulovaný :wink:
Snad napíšou i další, určitě jsem nebyl sám, kdo nenamáčel granulové krmivo. A je určitě dost těch, co raději namáčí. Podle mně je rozdíl jen v tom, že rozmočené granule nadělají víc nepořádku v akváriu.Ten link na článek M.Eliesona - je velmi dobrý, ale už jsem viděl v životě věcí, které byly někde napsané a nebylo to úplně tak :roll: Přijde mi ta věta alibistická, napsat některé granule, to je podle mne málo. Bavme se o svých zkušenostech. :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ruda » 13 dub 2007, 15:59

Napsal jsem jen svoje zkušenosti. A to krmení nedělá po namočení žádný nepořádek. Granule jsou i po 5-ti minutách celé a jen zvětšené. Neberu to také jako pomlouvání SERY, to v žádném případě. Jde o špičkové krmivo.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Mauve » 13 dub 2007, 16:12

Však v pořádku Rudo, proto se tu scházíme :wink:
Já jsem kdysi ty granule nechal nabobtnat (na zkoušku) a když mi to nich najely ryby a začali to do sebe ládovat, lítalo krmení po celém akváriu. Při dobré filtraci není problém, ale přišlo mi, že dost krmení minulo svůj cíl. Navlhčení určitě neškodí rybám. Zůstává otázkou, jestli ta ojediněle chcíplá Sonicova ryba je důkaz, že při nenamáčení tablet budou všem malawkám v trávicím traktu ty granule bobtnat, až je to vyzabíjí. Já myslím, že ne. :o
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod memeo » 13 dub 2007, 16:39

Já používám krmení od Sery taky a je pravda,co tu psal Mauve.Když sleduji ryby,vypadají jak kávomlínky.Podle mě si jí ještě v tlamce drtí...........
Jinak malým rybám , které je nestrčí to tlamy je stačí nadrtit najemno.Taky to tak dělám,když je pro ně prachové už malé a vše v pohodě. :o
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Waldik » 13 dub 2007, 16:56

Já používám granured a granugreen od Sery téměř rok a vždy jim je sypu suché. Některé ryby se snaží co nejvíce posbírat a nechají si to v tlamě. Později v postraní si to sežerou. Jiné to polykají hned. Nejde ani o velikost, např. některé Zebry to hned spolknou, některé si to sbírají (myslím stejně velké ryby). Nikdy s tím problémy nebyly.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků