Jirkovo Malawi 450L

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod MilaKH » 13 dub 2007, 19:54

Používám totéž krmení, ale nechávám ho vždy chvíli před krmením namočit a nabobtnat. Ryby bez problémů.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod canart » 13 dub 2007, 20:15

Mauve píše: Přijde mi ta věta alibistická, napsat některé granule, to je podle mne málo. Bavme se o svých zkušenostech. :wink:

Maximalne suhlasim s tymto, aj dalsimi nazormi, ktory tu prezentoval Mauve. A pridam svoju skusenost.

Skrmujem granulovane krmivo O.S.I. a nenamacam ho vopred. Problemy s rybami nemam ziadne, je to vynikajuce krmivo. Skusal som ho namocit len pre moju informaciu, ako asi vyzera po nabobtnani. Ano, zvacsilo svoj objem, ako sa zistuje aj pri inych granulovanych krmivach.

Dohad...ako asi vyzera, granula potom v zaludku ryby...je podla mna len tvrdenie. najlepsie by bolo samozrejme par minut po krmeni rybu utratit, vypitvat a zdokumentovat, ako to vyzera naozaj. Ale osobne nemam chut zabijat ryby kvoli takemu zistovaniu :)

Prostredie v zaludku sa neda porovnavat s prostredim akvaria. V zaludku nie je voda, kde by mohlo krmivo extremne napucat, ako v pohari (alebo v akvariu) s vodou. Samozrejme je tam vlhke prostredie...ale treba si uvedomit, ze aj enzymaticke prostredie, cize zacina sa travenie obsahu zaludka...a krmivo sa potom vstrebava predovsetkym v creve. V zaludku, okrem ineho, krmivo MA napucat, mechanicky sa pripravit na enzymaticke travenie v creve. Ak by malo robit granulovane krmivo problemy, pricina je v nadmernom krmeni.

Suhlasim aj s nazorom znecistovania vody vopred napucanym krmivom. To sa nemoze stat pri krmeni suchymi granulami (a iste zavisi aj na kvalite krmiva).

Takze skor by som dal pozor na prekrmovanie granulami, kedze je to druh krmiva, ktoreho spotreba je podstatne nizsia, ako vlockoveho a chovatelia zvyknuti skrmovat vlocky pri prechode na granule, robia chybu, ze skrmuju rovnake objemove mnozstvo granul, ako vlociek.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Sonic12 » 14 dub 2007, 19:37

Díky všem za názory, taktéž v žádném případě netvrdím, že je Sera špatné krmivo, to určitě ne, ale byla to dá se říct jediná změna před tím, než začaly problémy. Dnes bohužel padl další Socolofi, oba byli dá se říct největší z ostatních a oba měli dost nafouklé břicho... Serou už pár dní nekrmím, tak nevím co jiného... Myslel jsem jestli třeba nejsou na ně ještě granule příliš velké, ale mám v akva mnohem menší rybky a ty zatím vypadají v pořádku...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod A+I » 14 dub 2007, 23:20

Taky vzdy namacime vsem rybam granule. Do male odmerky, co je treba na davkovani kavy, naberem potrebne mnozstvi granulek a pak vodu z akvaria. Staci 20-30 vterin podle velikosti granuli a postupne pridavame do akva, aby toho moc nepadalo na dno a ryby to stacily chytat. Je pravda, ze ve vode zustanou chvili plavat male castecky, ale ty zase sbiraji mladata, takze nikdy nemusime kvuli mladatum drtit granule. Je legracni divat se na ryby, ktere uz cekaji pod hladinou, jak se snazi nabirat primo z odmerky. Nabirani granuli do odmerky ma vyhodu v tom, ze ryby pokazdy dostanou stejne mnozstvi zradla, coz je dulezite hlavne pro Tropheusy. To kratke namaceni granuli nam bylo doporuceno chovatelem, od ktereho jsme brali Trofiky. To stejne doporucuji v nekterych knihach o cichlidach. Pisou tam, ze suche granule do sebe absorbuji velke mnozstvi vody a tak by se mely namocit na par vterin pred podanim rybam, protoze nektere ryby jsou velci jedlici a jak do sebe naladuji neprovlhcene granule prilis rychle, nabobtnaji jim az v zaludku, coz muze zpusobit rybe nedobre pocity, az stres, dokud se jidlo nestravi.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod MilaKH » 15 dub 2007, 10:54

Já na to zas používám obyčejnou injekční stříkačku- samozřejmě bez jehly. :lol:
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod A+I » 15 dub 2007, 11:04

No ale jestli ty rozmoceny granule tam pak tlacis tim pistem, tak je dost rozmackas, ne? Ja zustavam u odmerky, ta je jednodussi na umyvani. :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Sonic12 » 10 kvě 2007, 08:09

Tak jsem byl včera velmi mile překvapen, měnil jsem vodu v akváriu a při napouštění jsem vyhnal zpoza pozadí maličkou Zebru, no má teda něco kolem centimetru a je vychytralá, našla si úkryt u topítka za pozadím, kdoví, třeba tam toho bude ještě víc, asi před týdnem vypustila první malé i jedna Lab. Yellow...
Takže se přece jen chovatelský úspěch potvrdil :lol: :wink:

K problémům s krmením granulemi Sera, přestal jsem je zatím používat, počkám až budou ryby větší a pak s něma budu krmit opatrněji. Ale od té doby co jsem Serou přestal krmit je vše v pořádku, možná jsem jim toho dával víc než jsem měl a krmení je to třeba perfektní, ale zatím mám strach to zkoušet :( Počkám ještě nějaký ten měsíc...
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod A+I » 10 kvě 2007, 22:00

Pockej a pak zacni opatrne a pomalu. Napred to primichej do krmiva, kterym bezne krmis, aby toho nedostaly moc najednou. Hlavne ryby neprekrmuj at nedostanou bloat. My krmime vsechny ryby dvakrat denne a ne moc. Maji to do minuty v sobe.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod MilaKH » 11 kvě 2007, 07:10

To A+I: Nerozmačkám, když jsou granulky nasáklé a zbobtnalé, není problém je vytlačit ven, aniž by se rozmačkali. Jenže já to dělám rychle právě proto, aby se mi některé víc rozmačkali a rozdrobili. Mám totiž v akva ještě mladé, na které se v případě podání celých granulek nedostává.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Co s malými ancistrusy??

Příspěvekod Sonic12 » 11 pro 2007, 00:12

Ahoj, tak jsem dnes v pozadí odhalil samce ancistruse, jak pečuje o pořádné hnízdo vajíček. Kolem už se hemžili malí ancíci a tak jsem raději rychle zakročil... Samce jsem odlovil a v akváriu nechám jen tři samice, vajíčka jsem odsál i s většinou prcků, vajíčka putovala do záchodu a 12 malých ancíků do nemocničního akvária (cca 10L). Je možné, že se jich v akváriu ještě pár toulá, zatím jsem odhalil jen jednoho a toho tam zatím nechám, uvidím co z něj vyroste... Jak to máte zařízené vy? Co děláte s takovým nášupem mladých??
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků