tanganyika

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

tanganyika

Příspěvekod zlotak » 05 úno 2007, 14:28

[align=center]Tanganyika 400 l[/align]

[align=center]Obrázek[/align]

E-mail: zlotko@quick.cz

ICQ: 240-900-071


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
160*50*50

Sklo:
10 mm

Objem:
400 l

Stojan:
konstrukce vlastního návrhu zavěšená na stěne, z důvodu nosnosti podlahy, opěrné nohy v přední části konstrukce nejsou zatíženy a slouží jen pro mé dobré spaní, konstrukce ještě příjde celá obložit dřevem

Filtrace:
Fluval 405 vnější

Osvětlení:
2x zářivka Philips

Kryt:
zatím v procesu výroby

Pozadí:
tapeta, zatím....

Vyhřívání:
200 W

Vzduchování:
ne
Vnitřní zařízení:
světlý písek, kameny jsem nasbíral v lomu

Rostliny:
2x Anubias barteri var. nana
3x Microsorium pteropus
2x Echinodorus ?
3x Cryptocorine affinis

Ryby:
5x Cyphotilapia frontosa burundi
4x Altolamprologus calvus
3x Neolamprologus lelupi
8x Cyprichromis leptosoma - Kitumba

Krmení:


Ostatní:
Po totální rekonstrukci bydlení konečně začala realizace nové nádrže. Jelikož nosné prvky podlahy jsou dřevěné trámy a netroufal jsem si je tak moc zatížit nechal jsem si vyrobit kovovou konstrukci, která je pověšena na stěně a celé akvárium tedy visí na stěně. Pro jistotu jsem přivařil do předu ještě opěrné nohy, co přece jenom kdyby se nádrž chtěla ze zdi vytrhnout. Jako pozadí mám klasickou tapetu, protože po dvou neúspěšných pokusech vyrobit 3D pozadí podle Wladysova postupu odkládám (pro zachování klidu v rodině) třetí pokus na později. Není to tak lehké jak to chlapci popisujou(každé ruce nejsou zlaté). Kameny jsem nasbíral v jednom kamenolomu blízko Opavy a vytvořil 2 kupy. Celá osádka se po vpuštění nastěhovala do pravé kupy a v levé není ani ploutev. Asi zvednu v pravé kupě nájem, aby se někdo nastěhoval i do levé :-). Jelikož je to mé první akvárium s africkými cichlidami nejsem si úplně jistý složením ryb v akváriu. Když jsem prvně viděl Frontosy tak jsem měl jasno(i když tuším že asi nejsou úplně společenské), ještě bych chtěl nějaké druhy přidat, ale nevím co bude vhodné. Navíc rybky jsou zatím ještě dost malé a akvárium působí prázdně, ale já si počkám :-). Ph držím na 7,5 a teplotu na 25 C tak snad to bude rybkám svědčit. Taky jsem zvědavý jak dlouho mi tam vydrží zelenina, počítám že první padne echinodorus ale zbytek snad vydrží.


Tak konečně můj stolař na chvíli vylezl z lihu a od vánoc 2006 slibovanou práci dokončil (téměř), takže stojan je obložen, kryt je taky dodělán, s pozadím jsem to nakonec vyřešil koupí od polské firmy Aquael, sice ten kmen by tam být nemusel, ale je to pořád lepší než tapeta, však posuďte sami. Ryby taky celkem porostly tak doufám, že jsem se posunul ku předu a ne dozadu.

FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznete te jí v našem FotoAlbu)
Naposledy upravil zlotak dne 08 říj 2007, 14:54, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
zlotak
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 15
Registrován: 05 úno 2007, 13:35
Bydliště: Píšť

Příspěvekod zencakd » 05 úno 2007, 16:28

Hezké, dal bych si jen pozor na ryby až frontosy dorostou, což ale bude chvíli trvat. Na http://cichlid-forum.com/phpBB/viewtopi ... osa+calvus jsem našel zajímavou diskuzi, kde několik chovatelů popsalo, jak frontosa doslova ukousla hlavu dospělému calvusovi (byla tam i fotka, ale už není dostupná).

400 litrů na frontosy taky není moc...

Hodně štěstí!

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod tapisleca » 05 úno 2007, 17:33

Máš to hezky uděláno, z toho pozadí si nic nedělej, nikdo učenej z nebe nespadl. Mě se moc líbí jak jsi to zavěsil na tu stěnu, já jsem chtěl udělat něco podobného, ovšem odrazovali mě od toho, že až to zatížím, že by mohl prasknout panel a akvárko vyrvat ze zdi. (bydlím v paneláku - a chtěl jsem to udělat spíše z důvodu nedostatku místa, pod akvárkem by byl stůl) Jak velké šrouby jsi na to použil? provrtal jsi to zkrz zeď? Ptám se proto, že mě to stále neopustilo, dát akva přimontovat na zeď do výšky.
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin Novák » 05 úno 2007, 17:35

zencakd píše:Hezké, dal bych si jen pozor na ryby až frontosy dorostou, což ale bude chvíli trvat. Na http://cichlid-forum.com/phpBB/viewtopi ... osa+calvus jsem našel zajímavou diskuzi, kde několik chovatelů popsalo, jak frontosa doslova ukousla hlavu dospělému calvusovi (byla tam i fotka, ale už není dostupná).

400 litrů na frontosy taky není moc...

Hodně štěstí!

David

Také chovám cyphošky s calvusama a zatím sebemenší problém. A také je chovám ve 400 litrech. Naprosto v pohodě. Pokud se dodržuje pravidelná údržba, mají čistou a kvalitní vodu, dostatek temných úkrytů, tak jsou jako doma. Vůbec bych se nebál chovat cyphotilapie ve 400 litrech. Je to jen o péči majitele.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod V.Karlowatz » 05 úno 2007, 17:42

Keď dorobíš to pozadie tak to bude pekné akvárko. Držím palce. Ak chceš tak si prečítaj toto http://www.thecichlid.com/index.php?opt ... &Itemid=47
Uživatelský avatar
V.Karlowatz
přispívatel
 
Příspěvky: 178
Registrován: 02 lis 2006, 17:55
Bydliště: doma

re: tapisleca

Příspěvekod zlotak » 05 úno 2007, 18:01

Je to pověšené na obvodové cihlené zdi o tlouštce 40 nebo 45 cm(klasická pálená cihla 50tých let) . Chtěl jsem nejprve koupit kovové kotvy, ale při nákupu mi řekli že se to hodí spíše do betonových zdí(což je tvůj případ). Nakonec jsem koupil šrouby s plastovými hmoždinkami, prý jsou do téhle cihly nejlepší. Velikost 13 a délka šroubu je 20 cm. V tahu by měl ten jeden šroub udržet 450 kg. Ta kovová kotva v betonu ještě o 100 kg více. Šroubů mám 8, ale nejvíc jsou namáhány pouze ty 2 nahoře. Jednu díru jsem při vrtání pokazil tak jsem tam dal raději závitovou tyč skrz celou zed. A jako pojistku jsem ještě navařil 1 roxor na každou stranu o průměru 20mm a délka 30 cm a zapustil je do tekuté kotvy. O pevnosti betonovýh panelů ale nevím nic, ikdyž osobně si myslím, že se ten panel prolomí jen velice ztěží.
Uživatelský avatar
zlotak
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 15
Registrován: 05 úno 2007, 13:35
Bydliště: Píšť

Příspěvekod zencakd » 05 úno 2007, 18:39

To Martin: frontosy nechovám (i když to jsou fantastické ryby), ale když jsem viděl krmit Luďka Štětinu jeho nádherný hejno Blue Zaire cca 6-8 cm mraženejma rybama z Makra, který byly minimálně tak velký jako samice calvuse, měl bych strach. Jedině, že by rozeznaly mražený od živých :-)) A tím že calvusy spí u dna a frontosy vstávají jako první... Jedná se samozřejmě ale o případy, kdy je jsou frontosy pěkně vzrostlé.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod rado58 » 05 úno 2007, 18:47

Chcem sa spýtať ešte na to tvoje pokazené pozadie. Práve som v štádiu výroby a rad by som sa vyvaroval prípadnému neúspechu. V čom bol u teba problém ? Či sa ti len nepáči ten posypový materiál?
Uživatelský avatar
rado58
uživatel webu
 
Příspěvky: 26
Obrázky: 2
Registrován: 18 led 2007, 23:22

Příspěvekod Martin Novák » 05 úno 2007, 20:46

zencakd píše:To Martin: frontosy nechovám (i když to jsou fantastické ryby), ale když jsem viděl krmit Luďka Štětinu jeho nádherný hejno Blue Zaire cca 6-8 cm mraženejma rybama z Makra, který byly minimálně tak velký jako samice calvuse, měl bych strach. Jedině, že by rozeznaly mražený od živých :-)) A tím že calvusy spí u dna a frontosy vstávají jako první... Jedná se samozřejmě ale o případy, kdy je jsou frontosy pěkně vzrostlé.

David

Já je kupoval tak nějak nastejno, takže nyní mají gibberosy cca. 10-11cm a calvusi přibližně poloviční velikost, takže se tak nebojím. Spíš bych řekl, že cyphošky jsou velmi klidné. Hejna se straní, neboť chovám i Cyprichromisy a ty jsou hodně čilé. Ovšem nevylučuji potyčku nebo případné sežrání menších druhů ryb. Přeci jenom to jsou masožravci a dorůstají o mnoho více.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod MilaKH » 05 úno 2007, 21:01

Je to hezké., až na tu tapetu- já osobně bych volil raději jednobarevnou, protože takhle působí akva přeplácaným dojmem.. Ale ty stejně píšeš že budeš zkoušet 3D pozadí tak vlastně není co řešit.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků