tanganyika

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod wladys » 08 úno 2007, 00:35

No já ho propral dočista dočista,takže by neměl být problém......dokonce i při napouštění se to nezakalilo.... :o Křemičitý písek používám taky (280l-nádrž),ale chtěl sem zkusit něco nového.Takhle mám teď v obýváku dvě jezera a každé vypadá jinak,což byl taky účel.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 08 úno 2007, 08:31

Vypadá to fakt pěkně. Měl jsem stejnou přestavu. Pro mě bylo malawi vůbec nové, tak jsem nechtěl zase tak moc experimentovat. Až budu akva předělávat, nebo pořizovat nové, také tam použiji ten písek. Přijde mi takový víc přírodní než křemičitý písek.

Tak hlavně ať se se rybkám daří a tobě akva lahodí oku.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Cody » 11 úno 2007, 12:58

Zdravíčko, to uchycení na zeď je zajímavé, i já řeším problém, kam s akváriem (160x70x50cm). Podlahy máme taky dřevěné a riskovat tu zátěž se mi nechce. Obvodová zeď má tloušťku 70cm. Bohužel si myslím, že zrovna v téhle místnosti to jsou nepálené cihly. Myslíte, že by bylo možné uchycení na zeď realizovat?
Cody
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2005, 08:09
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod zlotak » 12 úno 2007, 09:38

To CODY:

Já nejsem statik ani stavař takže by se to chtělo spíše zeptat těchto odborníků. Já osobně bych takovou nádrž na tuhle stěnu pověsil, ale ne na šrouby o délce 20 cm jako mám já. Použil bych něco co se dá zapustit do stěny alespoň 45cm...nejsem si jist jestli takové dlouhé šrouby existujou(patrně ano), ale nabízí se i jiné varianty jako mít místo šroubů navařené roxory o potřebné délce a zapustit je do tekuté kotvy. Dále se dá použit závitová tyč skrz celou stěnu nebo kombinace těchto dvou variant. Snad vám moje rada k něčemu bude a jestli proběhne realizace dejte vědět jak jste to vyřešil.
Uživatelský avatar
zlotak
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 15
Registrován: 05 úno 2007, 13:35
Bydliště: Píšť

Příspěvekod Cody » 12 úno 2007, 10:37

Díky za info. Uvažoval jsem, že bych akva umístil i na nosnou stěnu baráku, tloušťka cca 40cm. Jelikož tady bych měl výhodu toho, že bych to mohl zabezpečit proti vytržení z druhé strany stěny. Asi to skutečně bude chtít nějakého odborníka. Ani nevím co hrozí více, jestli prostě vytržení např. těch závitových tyčí, či vydutí celé zdi.
Cody
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2005, 08:09
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod zlotak » 12 úno 2007, 10:55

Ještě mě napadla varianta, že nádrž nemusí být celá na zdi jako mám já, ale rozložit váhu mezi zeď a podlahu. Jedna strana stojanu je připevněná na zdi a druhá se opírá nohama o zem a určitě to jde vyřešit i tak že větší polovinu váhy nese zeď a zbytek podlaha nebo nakombinovat rozložení váhy podle potřeby.
Uživatelský avatar
zlotak
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 15
Registrován: 05 úno 2007, 13:35
Bydliště: Píšť

Příspěvekod Cody » 12 úno 2007, 11:33

Uvažuji akvárium postavit do rohu, jedna zeď je však pouze příčka (délka cihly) , ale možná by šlo zapasovat do techto dvou zdí nejakou traverzu nebo neco na čem by to také mohlo částečně stát a rozložila by se váha. Podlaha je jak jsem psal dřevěná, rozhodně nehorzí to, že když si stoupne 5 chlapů k sobě že by se propadla, ale nějak ji prostě nevěřím :D
Cody
uživatel webu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2005, 08:09
Bydliště: Prostějov

Předchozí

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků