MALAWI REEF

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod wladys » 26 úno 2008, 20:53

Díky Luboši. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vitman » 27 úno 2008, 19:39

Když tam vidím ty krásný Nimbochromisy, začínám na ně mít taky zálusk :D
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod atrex » 27 úno 2008, 23:33

wladys píše:Neodkaluju vůbec...

Ani v jednom z akvárií? To necháváš nečistoty na dně pro piskořky, nebo máš nějak šikovně trysky a sání filtrů? Je fakt, že když odkaluju, tak mi detrit lítá po celém akva, což není asi to nejlepší, ale prostě ho tam nechat..?
Uživatelský avatar
atrex
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 12
Registrován: 20 lis 2006, 17:44
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod wladys » 28 úno 2008, 01:02

U Malawi a Tanganyiky neodkaluju.Jen při vypouštění odsaju případné nečistoty povalující se na dně,ale moc jich tam opravdu není.Žádné spešl trysky nemám. :lol: .....v Amazonkách musím,odsávat mnohem více detritu.Tam mám krunýřovce a ti dovedou pěkně zaneřádit dno.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod shimie » 28 úno 2008, 01:37

wladys píše:U Malawi a Tanganyiky neodkaluju.Jen při vypouštění odsaju případné nečistoty povalující se na dně,ale moc jich tam opravdu není.Žádné spešl trysky nemám. :lol: .....v Amazonkách musím,odsávat mnohem více detritu.Tam mám krunýřovce a ti dovedou pěkně zaneřádit dno.


To mas super. Ja musim zatial odkalovat kazdy tyzden. Uz som to tu spominal, ze mam v akva troch ancistrusov a z tych to ide v jednom kuse. Stale z nich nieco trci. Aulonocary casto prehrabavaju dno, cize mi stale poletuje v akva nejaky bordel. Filtracu som vyriesil tak ze sa 90% detritu usadza pred nasavacim otvorom , ale moc to nepomaha...
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod Vitman » 28 úno 2008, 19:41

shimie píše:
wladys píše:U Malawi a Tanganyiky neodkaluju.Jen při vypouštění odsaju případné nečistoty povalující se na dně,ale moc jich tam opravdu není.Žádné spešl trysky nemám. :lol: .....v Amazonkách musím,odsávat mnohem více detritu.Tam mám krunýřovce a ti dovedou pěkně zaneřádit dno.


To mas super. Ja musim zatial odkalovat kazdy tyzden. Uz som to tu spominal, ze mam v akva troch ancistrusov a z tych to ide v jednom kuse. Stale z nich nieco trci. Aulonocary casto prehrabavaju dno, cize mi stale poletuje v akva nejaky bordel. Filtracu som vyriesil tak ze sa 90% detritu usadza pred nasavacim otvorom , ale moc to nepomaha...


Taky odkaluju jen jednou za 14 dní při výměně vody. Ale nemám krunýřovce, takže všude neleží kabely. Nicméně díky Aulonokarám a Lupingáčům kteří písek pořád přebírají, mi taky pořád poletují drobné částečky kalu po celém akva. Chci to zkusit vyřešit filtrační hlavou, bohužel není jinam kam dát než dovnitř akvária. Přepad je skleněný trojúhelníkový a místa je tam akorát na trubku a topení. Tolik místa jako Wladys tam nemám.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod atrex » 28 úno 2008, 22:32

wladys píše:Neodkaluji vůbec, jen při vypouštění odsaju případné nečistoty povalující se na dně.

Já myslel, že odsávání nečistot ze dna JE odkalování, nebo? :P
Uživatelský avatar
atrex
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 12
Registrován: 20 lis 2006, 17:44
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod wladys » 29 úno 2008, 00:29

Já si pod pojmem odkalování představuju pořádné prohrabání písku a odsání kalu....tomu ,že jednou za 14 dní odsaju pár povalujících se hovínek já neříkám odkalování... :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 08 bře 2008, 01:28

Do galerie jsem přidal prvních pár fotek z nové Fujiny.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Elongatus » 08 bře 2008, 16:49

Vláďo, fantazie - prostě jsi opět nezklamal. :16:
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků