MALAWI REEF

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod wladys » 16 srp 2010, 00:02

Od včerejška si dva nejsilnější samci N.polystigma vyměnili svá postavení v nádrži.Bylo to ze dne na den,po jednom souboji.Oba jsou v pořádku.Nový pán nádrže se chystá na tření s jednou ze samic a padlého samce nahání po nádrži.Třetí samec přebarven jako samice to z povzdálí zatím jen sleduje.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 17 srp 2010, 11:31

Ten treti samec prijde na radu az tomu druhemu dojdou sily - to prece plati porad, ne? - Kde se perou dva, treti vzdycky vyhrava :lol: . Zatimco se bude druhy samec honit za samicemi a odhanet prvniho samce, treti samec se bude honit za zradlem aby rostl a silil a ... pak bude kapo ze dne na den on ... uvidis :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod rey » 17 srp 2010, 16:10

nádhera dnes som pozeral videá dúfam že niečo podobné sa mi podarí spraviť ale v menšej variante:(
rey
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 kvě 2010, 12:46

Příspěvekod wladys » 17 srp 2010, 20:49

Tak samci se prozatím uklidnili...,ale nový alfa samec je mnohem drsnější než jeho předchůdce a to i ke zbylým rybám v akva.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Taroto » 17 srp 2010, 23:50

s Alfa samci bojuju taky. Ještě před měsícem byla jasná jednučka S. fryeri. V AQ mám 4. druhý samec od něj pěkně dostával a většinu času se tísnil někde v rohu u hladiny. Dvou zbylých samců si ani moc nevšímal, protože ještě nemají dostatečně vybarvenej hřbet a nejsou konkurencí. Asi před týdnem jsem si přivezl další ryby A. maleri, A. chilumba, H. yellow belly a jednoho samce A. red dragon. Pustil jsem je do akvárka a došlo k radikálnímu obratu. Oba frajeři mají svou stranu AQ kde šéfujou a zbytek ryb se tísní uprostřed v hejnu. Když si náhodou někdo dovolí odplavat tak dostane po tlamě.
V prostředním hejnu začal šéfovat největší samec red dragonů. Neni ani nijak moc vybarvenej, ale měří 20 čísel. Nejdříve pronásledoval nového dragoníka, který je ze špičkového chovu a barevně je s ním nesrovnatelný, ale po čase přešel na šikanu svého mladšího kamaráda se kterým tam je už pěkně dlouho. Dneska ráno bylo ještě všechno OK a když jsem přišel z práce tak jsem musel toho menšího vylovit a přendat do nemocnice. Skoro nemá ocasní ploutev, hřberní ploutev má potrhanou a pysky vypadají jako po boxerském zápase. Co jsem ho vyndal je zase klid.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod A+I » 18 srp 2010, 00:06

wladys píše: nový alfa samec je mnohem drsnější než jeho předchůdce a to i ke zbylým rybám v akva.
To je to nove koste, co dobre mete. :lol:

Taroto, tu potrhanou Aulonocaru uz tam nebudes moct vratit. Ovsem 20 cm Peacock ...neprehnals to? :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 18 srp 2010, 00:22

Ještě dodám,že ten nový alfa samec je právě onen "kazi š*k" z toho videa ze tření. Už tehdy to zkoušel.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 18 srp 2010, 02:34

:D :D To z toho vseho vyplynulo, ze to je on :lol: . A jaky ma vybarveni ted?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Taroto » 18 srp 2010, 06:38

no 19, je to dragon, ti dorůstají docela dost, resp. jakožto od křížence nikdo neví co čekat, navíc jsem ho získal již jako vysloužilého chovného samce o jednoho chovatele. Toho druhého tam po uzdravneí vrátím a zase vyndám na nějaký čas toho prvního a budu doufat, že se poměry zase otočí.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod wladys » 19 srp 2010, 23:59

A+I píše::D :D To z toho vseho vyplynulo, ze to je on :lol: . A jaky ma vybarveni ted?


Vybarvení má krásné....stejné jako měl původní alfa samec.Ten původní se momentálně snaží maskovat za samici.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků