Tanganyika 280

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod sarka.x » 30 srp 2010, 14:13

Moc pěkný Vláďo, kytky jsou super, když mě nic v aq nevydrží, Tobě v aq očividně nestrádají...
Moc se mi líbí to umístění toho malýho akvárka, takhle zakomponovaný by se mi taky líbilo. Když já mám vprostřed prostor, akorát tak na to "fialový monstrum" nebo jak tomu říká Martin (Jonathane). To bych musela vyrušit pravý dvířka a nějak to vymyslet.. :3:
Každopádně aq parádní :24:
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod FontosR » 30 srp 2010, 14:58

Určitě se na takové pěkné nádrže musí hezky koukat :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod mcgogo » 30 srp 2010, 17:37

Ahoj,

taky by mne zajímali nějaké informace o tom menším akva. Mám podobně velké akvárium jako ty, ale mám v něm Malawi. Mám ho i podobně umístěné a přesně pod něj by se mi hodilo taky takovéhle menší akva. Bohužel z malawi do něj asi nic nedám takže jedině tanganické šnekáčky. Mohl bys prosím trochu popsat jaké má to akva rozměry a co v něm máš za osádku? Díky Nějaké drobné malawi ryby do takhle malého akva asi nejsou co? Slyšel jsem i o jednom druhu šnekáčů, který žije v malawi, ale vůbec neznám jeho nároky, jméno a ani nevím jestli se u nás dá sehnat. Jinak akva máš moc hezké, hlavně nasvícení vypadá moc krásně.

díky

(Doufám, že si o tom už někde nepsal, pokud ano tak se omlouvám asi jsem to přehlédnul.)
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 31 srp 2010, 00:35

Díky za komentáře k nádrži...,ale Amano je těžký kalibr. :lol: Aranžování šutrů,to je na dlouho...zrovna včera jsem se pustil do přestavování menší Tanganyiky a pěkně jsem se vyřádil...cca 2hoďky s rukama ve vodě,než jsem byl spokojený.Manželka chodila kolem mě a klepala si na čelo,jetli jsem normální.Že když si chci umýt ruce mám si zajít do koupelny.....až si to sedne přidám foto i této nádrže.
Rostlinám se daří z afrik jen v této nádrži...nechápu čim to.V druhé Tanganyice ta vallis vůbec nešla.
Álo nad těma leptosomama ještě pouvažuji,ale už se mě to zdá nahoře hodně plné.....spíš bych doplnil v případě ztrát.
mcgogoV tom malém akva jsem úspěšně odchovával Brevisy.Ty jsem ovšem nedávno přesunul nahoru do té 280ky(2páry).Takže na podobné menší druhy šnekáčů by se to dalo využít.popřípadě,jestli se ti líbí nano akvárka s krevetkama a nějakýma mini hejnovýma rybkama,tak i takto by se akva dalo využít.
A taky samozřejmě jako rozplávačka pro nejmenší potěr tlamek.Momentálně mi tam plave cca 25 mladých už 2cm polystigem.Na rozkrmení je tato velikost velice vhodná.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 31 srp 2010, 08:45

jj díky za odpověď. Nechtěl jsem to vyloženě pro prcky, ale dát tam nějaké dospělé ryby, třeba jen pár. Včera jsem to ale počítal a akva, které by se tam vešlo a které mám k dispozici je 50l (d50xš30xv32) a to je žalostně málo. Na malawi určitě a jestli by se tam dalo dát něco dospělého s tanganiky nevím. Krevetky mám doma v jiném akva, tam by určitě šly, když já chtěl nějakou afriku. Což bude asi problém. Pokud myslíte, že by se tam přeci jen dalo dát něco s tanganiky, prosím poraďte co? Nechci to zbytečně lámat přes koleno, ale na té tvé fotce to vypadá strašně super. Mohl bys ještě trochu upřesnit ty rozměry? Díky
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod brova » 31 srp 2010, 11:21

wladys píše:Díky za komentáře k nádrži...,ale Amano je těžký kalibr. :lol:


Však jo, Vláďo. Však ty jsi taky těžký kalibr. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod FontosR » 31 srp 2010, 20:40

Tak to je pravda, ty mít jeho finance tak ho bez problému natřeš :lol: :lol:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 31 srp 2010, 23:54

Jak sem psal,mě tam v tom malém akva v pohodě fungovali Brevisy.Z 6 ryb se vytvořil jeden pár a ten se tam pravidelně množil.Mimo to tam z té původní šestice zůstal ještě jeden plonkový samec a ten si později vybral samičku z prcků.Takže můžeš zkusit nějaké ty menší šnekáče.Ovšem musím upozornit na oceláty..ty jsem tam zkoušel před brevisama a tam to vždy dopadlo fatálně......
Krom brevisů mě ještě napadá malá skupinka multifasciátů.....
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 01 zář 2010, 11:02

wladys píše:a pěkně jsem se vyřádil...cca 2hoďky s rukama ve vodě,než jsem byl spokojený.Manželka chodila kolem mě a klepala si na čelo,jetli jsem normální.Že když si chci umýt ruce mám si zajít do koupelny.....

:lol: :lol: Ja jsem dnes byla skoro 3 hodiny v Amazonce, ruce mam vysuseny jeste ted. Vytahovala jsem sutry a dreva ven, solila a drhla rejzakem stetku. Ale Ivik si na celo netukal, naopak chodil kolem mne po spickach, aby mne to neprestalo bavit. :lol: Nejak jsem neodhadla cas a tak se to protahlo, ze nakonec sel i uvarit obed - vybornej steak :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 01 zář 2010, 15:19

Wladysi děkuji za vyčerpávající info. Tu fotku si sem neměl dávat, děsně si mě navnadil, asi do toho půjdu :D Ukazoval jsem to i manželce a pořád ještě žiju takže by to možná mohlo klapnout. :D díky za info
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron