Tanganyika 280

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod wladys » 29 zář 2007, 08:07

Včera jsem opět trochu protrhal Vallisnerky(rostou jak šílené).Když už sem vrtal do nádrže a měl sem mokré ruce,tak sem malinko upravil tu kopu kamení.Mělo by tam být teď více úkrytů pro všechny.Při té přestavbě vyplulo z jednoho úkrytu další hejno malých Falcicul :? Ty ryby se množí rychlostí blesku. :shock:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 29 zář 2007, 17:11

wladys píše:Včera jsem opět trochu protrhal Vallisnerky(rostou jak šílené).Když už sem vrtal do nádrže a měl sem mokré ruce,tak sem malinko upravil tu kopu kamení.Mělo by tam být teď více úkrytů pro všechny.Při té přestavbě vyplulo z jednoho úkrytu další hejno malých Falcicul :? Ty ryby se množí rychlostí blesku. :shock:
Prosím o radu jak to děláš že Vallisnerky takhle rostou. Mě vždy časem listy zežloutnou a celá rostlina začne chřadnout.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 29 zář 2007, 18:10

Nedělám nic... :lol: krom toho,že svítím filtruju a měním pravidelně(1/14 dní) vodu.Takhle krásně se daří jen V.spirallis.Rubra chřadla a chřadla až uchřadla...Předtím jsem měl v nádrži V.giganteu a té se taky skvěle dařilo. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

re

Příspěvekod jonathane » 29 zář 2007, 19:35

2 Wladys: presne tak, delam jen to co Ty a spiraliska mi jede jako splasena. Rubra mi taky nesla.......
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod FontosR » 29 zář 2007, 19:41

Já se v rostlinách moc nevyznám, ale neměla by V. spiralis mít zatočené listy do spiráli z fotek vidím rovné listy.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod MilaKH » 29 zář 2007, 20:04

Já měl v jednom akva podobný problém- že mi nešla Vallisnerka, prostě jsem si toho nevšímal a filtroval a měnil vodu jak tu již psal wladys. Po nějakém čase se jakoby "zabydlela" a začala taky hrozně moc růst. Dneska kdybych to neprotrhla nebo nezastříhal listy tak bych do nádrže asi neviděl. :o
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod FontosR » 29 zář 2007, 20:21

Přesně takový problém jsem měl, ať jsem koupil jakíkoliv druh Vallisnerky vždy časem začala chřadnout. Takže mám vydržet a dát jí čas :o díky za radu.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod brova » 29 zář 2007, 21:26

Tak to jsem zvědavý, jak to půjde mě....chci do akva naprat V.Gigantea i Spiralis. :?:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod MilaKH » 29 zář 2007, 21:53

Já mám takovéto zkušenosti a ta Val. vypadala fakt, že s ní bude konec a najednou se rozjela jak šílená, ještě bych možná doporučil, pokud odsáváte detrit zvonem tak kolem té V. to nedělat asi 5cm od ní., aby měla dostatek živin do začátku- já to tak dělal, protože jsem nepoužíval vůbec žádné hnojivo. Další možnost je - tak jsem to udělal u tlamovců, že jsem dal asi 10 V. do květináčku, tam jim dal písek+ kamínky..atd a do toho květináčku jim dal tablety na hnojení, ty se postupně rozložili a dali jim výživu do začátku. Vallisnerky se rozjeli a pak už nebyl problém. Podle mě jde o to je rozjet, pak už jen mít dostatek času a silné nervy na zbavování se jich. :wink:
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 30 zář 2007, 13:07

Vallisneria spiralis má rovné listy...spiralis je podle květního stvolu,který je krásně zatočený do spirály....Vallisnerka se skroucenými listy je např. V.torta(tortissima,"Corkscrew").Oproti jiným vallisnerkám torta nepokládá listy na hladinu.Torta je sice pěkná rostlinka,ale do Jezera se podle mě vůbec nehodí vzhledově.na mě působí hodně nepřirozeně....ikdyž proti gustu žádný dišputát. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron