Moje 200l Malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Balky » 05 bře 2007, 12:23

Pseudotropheus saulosi znie dobre :D ale aj demasoni
Uživatelský avatar
Balky
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 15
Registrován: 06 pro 2006, 18:01
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Elongatus » 05 bře 2007, 13:06

Ahoj, těch demasonů se vyvaruj - jsou to rváči. Opravdu raději sáhni po saulosech. Doporučoval bych ti Ps. saulosi coral red. Samec je krásně modrý a samice oranžové. U klasických saulosek je samec sice také modrý, ale samičkou jsou žluté a ty už tam žluté ryby máš (yellowky).
Navíc tyto rybky patří mezi menší a klidnější druhy. Hodně štěstí při výběru i při provozu akva. :D
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod V.Malawi » 05 bře 2007, 13:17

Balky píše:Pseudotropheus saulosi znie dobre :D ale aj demasoni
Demasoni ne ty saulosi nebo afry,demasonky by se ti jen rvali-málo prostoru.
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Mauve » 05 bře 2007, 14:23

Balky píše:Pseudotropheus saulosi znie dobre :D ale aj demasoni


Být tebou, dám demasoni. Určitě sis tu nepročetl, jaké s nimi mělo plno lidí z tohoto webu potíže ohledně vnitrodruhové agresivity.
Ty ryby se ti určitě moc líbí, stejně jako celé řadě dalších akvaristů, připoj se k nim a otestuj je v té dvoustovce také. Po čase budeš myslím dalším z těch, kteří vztyčí varovný prst, když si přečtou příspěvek od někoho, kdo je zpočátku chtěl za každou cenu a neposlouchal radu těch, kdo už si podobnou zkušeností prošli. Vyzkoušej je, stejně nemůžeš odolat.

Neber si to prosím osobně, je to možná jen osobním momentálním smutkem z toho, co se zde lze v poslední době dočíst.
Možná už vypadají témata vyčerpána - tím spíš si myslím, že není od věci témata projít a zkusit se zorientovat v tom, kdo už slepými uličkami prošel a snaží se jak množstvím, tak hlavně kvalitou příspěvků varovat před tím, aby pokud možno nikdo zásadní omyly neopakoval.

Promiň, opravdu jsem již nemohl vydržet, neznám tě osobně a nemyslel jsem to osobně na tebe, ale už se to vážně nedá.......
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod bbfh » 05 bře 2007, 14:37

Dobre vravis, bratku, veruze dobre ...
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Balky » 05 bře 2007, 16:46

Ale ved kde je problem? Ja som len napisal ze zneju dobre a uznavam ze ste skusenejsi a necham si poradit! Ps. Saulosi bude perfektne...
Ja si vzdy necham poradit od skusenejsich. Tem som asi precital milionpat nuz vsetko to bolo o zariadeni a o tom ako zalozit malawi(pochopitelne). Teraz som bol na akvatrhoch a uznavam ze som si to pred odchodom na trhy dobre nerozmyslel. Sice som novy v malawkach, ale mam skusenosti s inymi typmi akvariek, tak si prosim vas len o mne nemyslite ze som len nejaky naruzivec ktoremu je jedno ako sa budu citit jeho rybky... :wink:
Uživatelský avatar
Balky
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 15
Registrován: 06 pro 2006, 18:01
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod wladys » 05 bře 2007, 20:43

balky...to je jen dobře,že si necháš poradit... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 06 bře 2007, 11:15

Z osobní zkušenosti bych doporučil do 200l akva kombinaci yellowů a saulosek. Mám to doma a docela bez problémů.

Mauve nesmutni. Já myslím,že si tím prošel každý. Příšel do akvaristiky, kde mají všechny malavce pod "skvělým názvem" tlamovci za jednotnou cenu od 49 Kč/ks nahoru. Záleží na městě a velikosti ryb. Kdo by ODOLAL mít takové rybky doma. A už to jede - "Dejte mi dvě ty modré, 4 žluté......" "Víte já mám doma skaláry a neonky a ono to k nim bude perfektně pasovat."

Doneseme si to domů a zhrůzou zjistíme - vždyť ony nám ty svině ožírají naše krásné neonky a skaláry. A letíme nadat prodavači do akvaristiky, co nám to prodal za potvory. Často prodavač v akvaristice nemá ani páru o tom, co je to za ryby. Vždyť on je přece "jen" prodává.

A začínáme zjišťovat, co jsme si to vlastně koupili a co to potřebuje. Nakonec nezbyde než rozhodnutí: se rybek buď zbavit nebo pořídit nové akva. Jenže nevhodně složenou skupinku už máme doma. A řešíme co s tím. Doplňujeme, kombinujeme množíme. A taky předáváme informace.

Základní problém je v tom,že kupující před akvárkem v mnoha případěch o tomto a jiných webech neví. To je celý kolotoč, který se asi nikdy nezmění. Přesto nás to nesmí zlomit, a nesmíme předávat informace dál nově začínajícím. Takže vydrž, nejen tvé info je vždy přínosem pro ty co začínají. I když to omíláš stále znovu a znovu.

Na druhou stranu pročítat se některými příspěvky a balastem mnoho lidí nebaví. Je tady super popsáno, jak zařídit akva - koupit vanu,filtraci,světlo, ... vyrobit stojan,pozadí... Ale nějaké souhrnné články, které by postihly zkušenosti s chovem ryb, jejich kombinací do akva - popravdě - těch tu moc není. A nebo jsou schované v diskusi a najít je aniž bych procházel všechny komentáře, je umění. Třeba by si s tím mohl někdo zkušenější dát práci a nějak to shrnout. Co je a není vhodné míchat, jaké složení podle velikosti akvárek atd.

Teď mě asi ukamenujete - vždyť když si projdeš diskusi, získáš spoustu cenných rad a informací. Ruku na srdce - vždy jsme tak natěšení, že se nám nechce měsíc pročítat diskusi a chceme mít akva zařízené co nejdřív.

Vám zkušenějším nezbyde než se s tím nějak srovnat. Vždy budou nějací nováčci, kteří budou dělat chyby. TO je fakt.
Naposledy upravil richard dne 06 bře 2007, 11:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Balky » 06 bře 2007, 11:23

Zhánam Saulosky... :D
Uživatelský avatar
Balky
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 15
Registrován: 06 pro 2006, 18:01
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Elongatus » 06 bře 2007, 12:48

richard píše:Na druhou stranu pročítat se některými příspěvky a balastem mnoho lidí nebaví. Je tady super popsáno, jak zařídit akva - koupit vanu,filtraci,světlo, ... vyrobit stojan,pozadí... Ale nějaké souhrnné články, které by postihly zkušenosti s chovem ryb, jejich kombinací do akva - popravdě - těch tu moc není. A nebo jsou schované v diskusi a najít je aniž bych procházel všechny komentáře, je umění. Třeba by si s tím mohl někdo zkušenější dát práci a nějak to shrnout. Co je a není vhodné míchat, jaké složení podle velikosti akvárek atd.

Teď mě asi ukamenujete - vždyť když si projdeš diskusi, získáš spoustu cenných rad a informací. Ruku na srdce - vždy jsme tak natěšení, že se nám nechce měsíc pročítat diskusi a chceme mít akva zařízené co nejdřív.

Vám zkušenějším nezbyde než se s tím nějak srovnat. Vždy budou nějací nováčci, kteří budou dělat chyby. TO je fakt.


Ahoj, je to jen část příspěvku na který bych chtěl reagovat.

Každý má přeci možnost vložit sem svůj konkrétní dotaz ohledně čehokoli. Vždy se najde dostatek lidí, kteří rádi pomohou a poskytnou svoje rady. Pak už je jenom na dotyčném jestli si je vezme k srdci nebo ne...

Takže není nic jednoduššího než třeba napsat velikost nádrže (litry a ještě lépe rozměry) a poprosit o radu ohledně osazení této nádrže....
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků