Aqua2-Tanganyika 720

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod brova » 25 říj 2010, 11:46

Díky, Álo. Bylo to rychlé, v sobotu to ještě neměl a v neděli už ano. :?:
Nechtěl jsem se o tom zmiňovat, ale patrně tam budu mít problém, dalekosáhlejšího rozsahu. :? Lepidla mne zlobí asi 4 měsíce. :shock: Pořád dumám a pozoruji, ale zatím jsem nic nevymyslel. :?
Abych to nějak nastínil. V červenci, jak byly ty vedra, tak si všechny lepidla lehli na dno a od té doby se nezvedli. Pořád se povalují po dně a pouze na krmení a nebo při souboji se rozplavou. Kromě toho včerejšího, nemá žádný další vizuální problém, výkaly mají normální, žerou normálně.......akorát se nenormálně chovají. :3: Trvá to už skoro 4 měsíce. Ani se nebudu zmiňovat, že hodnoty vody jsou stále stejné, krmení stále stejné......prostě, vše je stále stejné jako 2 a 1/2 roku před tím.
Dokud jsem nemusel toho jednoho utrácet, tak jsem vůbec neměl v úmyslu o tom psát. Jen tak mimochodem, ostatní ryby to nedělají, jen Lepidla. :?
Uvidím co se bude dít dál. :?
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod FontosR » 25 říj 2010, 15:46

Tak to sem neslyšel aby ryby takto dlouho ležely na dně. Doufám že na to přijdeš nebo ti někdo zkušený poradí co stím, držím palce.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod brova » 26 říj 2010, 00:39

Rendo, z toho si nic nedělej, taky jsem to ještě neslyšel. :shock: A díky.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 26 říj 2010, 13:07

Broviku, to je strasne divny, ze se mu to udelalo behem jednoho dne. Nevis nahodou, jestli v tom nemel vodu? Protoze tak rychle se prece nemuze udelat nador. Zato mne se klidne jeste rychlej udela puchyr na pate - a taky je v nem voda. :D Nemohl to mit ze souboje? Ale myslela jsem, ze se Ti ty holky nervaly. Jinak nevim, do ceho a proc by se mohla dostat voda.
Broviku, kolik jsi mel v akva teplotu tenkrat a jak asi dlouho? Mas jiz nainstalovane vetracky? :|
Nemuze to byt treba tim, ze Lepidla zestarla a zlenivela? :? Snazim se prijit veci na kloub, ale asi se mne to nepovede. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 27 říj 2010, 10:08

Je to divné, Álo. Jestli v tom byla voda, tak to nevím. Holky se mezi sebou moc nervaly, jen jednou za čas, ale pak to stálo za to. :? Spíše do nich jdou občas gibberosy.
Ono to právě vypadá, jako by byly líné, protože když jde o krmení, tak se normálně rozplavou. Tenkrát byla teplota asi 29-30°C a větráčky ještě nemám. :oops: Taky jsem se snažil přijít věci na kloub, vyzkoušel jsem snad vše možné....ale bohužel. Nechám tomu volný průběh a uvidím. :3:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod zeicul » 27 říj 2010, 11:31

Možná teť budu psát blbosti. Ale jednu dobu jsem měla ryby také nějaké malátné. Jen se tak plácaly u dna, ale na jídlo se také rozplavaly (julidochromis, calvus). Jen šnekáči (lamprologus ornatipinnis) byli v pohodě. Nepomohly ani další výměny vody. Všechny testy byly OK. Nevěděla jsem co s tím, nakonec jsem do filtru přidala zeolit a ryby za chvíli pookřály. Nevím, jestli v té době bylo něco ve vodovodní vodě, ale pomohlo to. Jak jsem už psala, možná je to blbost, jsem začátečník :D, akvárko mám jen rok, ale třeba to za pokus to stojí. Jestli už tam teda zeolit nemáš. :o Držím palce!
Uživatelský avatar
zeicul
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Registrován: 01 úno 2010, 13:57

Příspěvekod brova » 09 bře 2011, 17:08

Po dlouhé době Vás všechny zdravím, jsem opět zde. V důsledku nedostatku času jsem zde skoro půl roku nebyl...asi. :o

Mám jednu zásadní novinku.....a to tu, že problém s Lepidlama se vyřešil. :cry: Gibberosy celou skupinu vyhladily. :cry: Jinak se nic zvláštního za mé nepřítomnosti tady, u mne nestalo.

Napřed se tady musím trochu z orientovat, a pak už budu zase normálně fungovat. :shock:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod FontosR » 09 bře 2011, 17:54

Vítám tě :o dej prosím aktuální foto díky :lol:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod A+I » 09 bře 2011, 23:25

Chudaci Lepidla, mne jich je tak lito a Ty sis na nich vzdy tak zakladal :cry: . Broviku, Ty mas mimoradne potvory ty Gibberosy, to se jen tak nevidi :( . Jestli tu chut lovit maso nemaji z toho, ze je dost krmis masem, to klido muze zpusobovat vetsi agresi a touhu lovit. Ja myslim, ze jsem Ti to uz driv jednou psala.
Takze ted uz mas v akva jenom Gibberosy a nic vic?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 10 bře 2011, 00:47

Alčo,na první stránce má upravený stav osádky.Má tam ještě sumce a sexfasciaty.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron