Malawi - Haps 1080l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod mareks » 12 říj 2009, 13:07

pár novinek - zredukoval jsem Lupingáče na 1samec+2 takže si je ve finále nechám, nemohl jsem o víkendu najít samce Haplochromis fuscoteniatus tak musely všechny kameny ven a v jedné mezeře jsem ho našel byl totálně dobytej, potrhaný ploutve, krvavé šrámy po celém těle, viděl jsem dost pobytejch samců ale tohle ještě ne,byl na zádech tak jsem ho odlovil bohužel po pár hodinách pošel, na vině je dominantní samec co je v galerii na fokách má cca 18cm a tenhle měl "pouze" 13cm a dostával pořád docela drsně čočku takže se musel schovávat, byly výpady kdy skoro vyskakovali nad vodu, takže odvolávám že mám mírumilovné společensví už to není pravda :? , pozoroval jsem Haplochromis livingstonii a zjistil jsem že se snaží lovit tak jako v přírodě , lehne si na dno přestane se pohybovat dokonce přestane pohybovat žábrami nevědet o téhle jejich "taktice" tak je du odlovit že to má za sebou :D .

stále platí kdo by chtěl piskořky tak můžu darovat
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod wladys » 12 říj 2009, 17:50

Mareks nechcu být špatným prorokem,ale myslím,že to tvé společenství pro lupingáče moc není.Tyhle ryby potřebují klid a vzhledem k osazenstvu ho moc mít nebudou.Po mých zkušenostech s mnohem klidnějším osazenstvem už bych tyhle ryby dával maximálně s Aulonocarama a jinýma klidnýma druhama...nebo čistě solo ve větší skupině. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mareks » 04 pro 2009, 14:23

wladys píše:Mareks nechcu být špatným prorokem,ale myslím,že to tvé společenství pro lupingáče moc není.Tyhle ryby potřebují klid a vzhledem k osazenstvu ho moc mít nebudou.Po mých zkušenostech s mnohem klidnějším osazenstvem už bych tyhle ryby dával maximálně s Aulonocarama a jinýma klidnýma druhama...nebo čistě solo ve větší skupině. :o


došlo na tvá slova Lupingáči museli pryč, místo nich jsem pořídil 3 samce dimíků
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod mareks » 15 úno 2010, 12:06

vyměnil jsem pozadí, celá výměna trvala 18hodin, vypustit vodu , část do 3 nátrží, vylovit ryby, vyndat písek, vyčistit vysušit, nalepit a sestavit pozadí, nalepit umělé skály, napustit vodu dát písek a pustit ryby (ihned)

výměna nedopadla uplně podle mých představ, naštěstí ryby ač odřené z výlovu přežili noc v kádích, bakterie a piskořky ve filtru a v písku taky, pozadí se stává ze 4 kusů, bylo špatně nařezáno takže když jsem ho sestavoval tak nepasovalo do sebe, spíra se nedá ničím vymáznout aby to vypadalo přirozeně, na levé straně je nižší o 2cm takže jsou vydět napouštěcí trubky, celková výška která měla být až k hladině je nerovná a cca o 1cm nižší takže je pod vodou vidět kde končí, umělé skály nemají rovnou základnu takže původně v nich neměla být vůbec voda nakonec jsem je přilepil pouze tam kde to šlo a ve vrchní části vyvrtal otvor kvůli vztlaku.

odsekání starého pozadí byla neskutečně úmorná práce která zabrala vetšinu doby, musel jsem ho po malých kouskách odřezávat nebo vypáčit šroubovákem, a odřezat lepidlo.

při manipulaci jsem si v dolní části docela dost poškrábal sklo , starého pozadí byly tři velké pytle a polystyren byl všude po obýváku, všude rozlitá voda , všechno jsem dělal ve velkém spěchu aby ryby byly co nejdřív zpátky, necítím záda


doporučuju všem co o výměně pozadí uvažují se na to vykašlat , nestojí to za to


moje představa o pozadí cca jako BTN na kterém vyniknou ryby a bude se lehce udržovat se od reality dost liší.


bohužel když už jsem za to ty peníze a práci dal nedalo se couvnout zpátky :(

jo jen pro info pozadí je od firmy JIMI, je to polyuretanová pěna
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod FontosR » 15 úno 2010, 16:50

No musím říct že musíš být taky dobrej šílenec když si něco vemeš do hlavy. To musela být neskutečná dřina, abych řekl pravdu tak se mi tvé akva a i pozadí líbilo už dříve. No nové pozadí je taky parádní takže ta práce stála za to :o asi už další pozadí nebude co :o :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod mareks » 19 úno 2010, 12:04

aktuální změny v akva

- vyndal jsem jednu rampu se zářivkama (s novým pozadím bohatě stačí), z ryb mi zůstali:
-vyndal jsem celkem 50kg písku


5 dimíků - 2 nepřežili (nyní vel. 15cm)
5 thol - 1 jsem dam pryč (moc malá cca 4cm ostatní už 20cm)
6 aristáků (nyní 15cm)
3 fusky - 2 samce zlikvidoval dominantní samec (nyní 20cm)
6 livingstonii - i ta njmenší dorostla a jsou v pohodě "loví" tak že si lehnou na dno a dělají mrtvolu= velká sranda :D (nyní 10cm)
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod yossarian » 19 úno 2010, 19:19

A nemels nahodou champsochromis cearuleus? Na profil fotce mas snad hlavu samce vid?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod jonathane » 19 úno 2010, 19:23

yossarian píše:A nemels nahodou champsochromis cearuleus? Na profil fotce mas snad hlavu samce vid?


No vždyť je tam má Marku...jsou to ty Thola.....
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod mareks » 19 úno 2010, 19:23

yossarian píše:A nemels nahodou champsochromis cearuleus? Na profil fotce mas snad hlavu samce vid?


ty mám pořád to jsou ty Tholy
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

re

Příspěvekod jonathane » 19 úno 2010, 19:24

to byl fofr...odpověď ve stejmou minutu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků