MALAWI 880L

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod RITCHI » 07 kvě 2009, 22:50

shimie píše:nerozumiem preco niekto ohodnoti tak pekne akva, ako naprosto nehezke.:!:


Řeknu Ti proč, je to lidská závist. Jsou bohužel lidé, kteří neunesou, že má někdo hezčí akvárium než oni sami... :evil:
Uživatelský avatar
RITCHI
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 87
Registrován: 12 úno 2006, 19:09
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod winny » 07 kvě 2009, 23:09

Tak,tak-závist jinak dávám za 1* moc vydařené!
Uživatelský avatar
winny
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 8
Registrován: 05 dub 2006, 16:58
Bydliště: prostějov

Příspěvekod shimie » 07 kvě 2009, 23:24

RITCHI píše:
shimie píše:nerozumiem preco niekto ohodnoti tak pekne akva, ako naprosto nehezke.:!:


Řeknu Ti proč, je to lidská závist. Jsou bohužel lidé, kteří neunesou, že má někdo hezčí akvárium než oni sami... :evil:


To je smutne, ze aj taki su tu.
::s30::
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod wladys » 07 kvě 2009, 23:27

Lidi vykašlete se na nějaké body...vždyť jde o H***o.....akvárko vypadá super.Je sice tvarově trošku nezvyklé,ale vypadá skvěle. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Fero Kurinec » 09 kvě 2009, 17:34

Ďakujem všetkým za pochvalu. Ale viacerí sa pozastavili pri atypickom tvare akvária. Osobne som videl už akvária s omnoho atypickejšími tvarmi. Veď to moje má klasickú obdĺžnikovú základňu, iba má mierne sklonenú čelnú stenu. Ale na to som mal viacero dôvodov. Po prvé som chcel pre ryby vytvoriť priestor s čo najväčšou plochou dna. Zároveň som chcel dosiahnuť čo najväčšiu pohľadovú plochu čelného skla. Keďže je akvárium umiestnené na 4. poschodí bytového domu som zo statických dôvodov a pre pokoj v rodine nechcel, aby objem prekoročil hodnoru okolo 900L. Takýmto tvarom sa mi podarilo vytvoriť rovnakú plochu dna a pohľadový vnem, ako keby akvárium malo rozmery 200x80x68cm,
čo je objem 1088L. V skutočnosti je hrubý objem viac ako 200L menší. Pri dne majú ryby k dipozícii plochu 1,6m2 a v podstate priestoru ubúda smerom k hladine, teda v priestore, ktorý využívajú v každom akváriu o niečo menej. Okrem toho mierne sklonená čelná stena umožňuje pohľad mierne aj z nadhľadu nad dno, čo vyvoláva dojem že je pozorovateľ akvária "viac uprostred deja" oproti klasickej zvislej čelnej stene.
Čo sa týka údržby resp. čistenia skla zvnútra nerobí to žiadne problémy, lebo ten sklon v skutočnosti nie je až tak veľký. Je to iba nezvyk. Ryby chovám už cca. 27 rokov. Od začiatku ma chytili cichlidy svojim spôsobom života a "ušlachtilým" vzhľadom. Spočiatku som choval stredoamerické cichlidy a niekedy pred 20 rokmi som prešiel na malawi, predovšetkým ryby skupiny mbuna. A drží ma to dodnes. Pri návrhu akvária som sa snažil uplatniť všetky nadobudnuté znalosti a skúsenosti a samozrejme tak ako asi väčšina z návštevníkov tohto portálu som musel riešiť aj viaceré kompromisy. Ale v každom prípade som rad, že väčsinu z vás výsledok zaujal. Ak by sa niekomu zdalo, že je akvárium prerybnené (pláve tu asi 90 rýb), tak je to čiastočne pravda. Ale je to z toho dôvodu, že ide o mladé ryby, ktoré ešte stalé rastú a zďaleka nie všetky sú už plne vyfarbené. Čoskoro príde čas, keď časť z nich pôjde z akvária preč a ponechám tu tie najlepšie stavané a vyfarbené. Lebo vždy je ľahšie z väčšieho množstva nejaké ryby odobrať, ako k dospelým nové pridávať, aj keď i to sa pri dodržaní určitých pravidiel dá.
Držím aj ostatným chovateľom palce, želám veľa trpezlivosti, šťastia pri výbere kvalitných rýb a veľa radosti z dosiahnutých výsledkov.
Naposledy upravil Fero Kurinec dne 09 kvě 2009, 23:57, celkově upraveno 1
Fero Kurinec
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 11
Registrován: 19 bře 2009, 13:44
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Dano74 » 09 kvě 2009, 18:27

Aj ja sa pripajam ku chvale tu prezentovanej. Akva je naozaj cool a suhlasim s jeho tvoritelom, ze pohlad cez sikmu celnu stenu dava lepsi pohlad na dianie v akva.

::s27:: :24: ::s28::
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod karbi02 » 10 kvě 2009, 14:11

Čupr akva, moc se mi to líbí. :wink:
karbi02
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09 úno 2009, 18:35

Příspěvekod melanochromis1975 » 10 kvě 2009, 17:21

Moc pekne povedene akva. Mne se ten sklon predniho skla velice libi. Neco zase noveho :o
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod kolarr1 » 11 kvě 2009, 11:54

Ahoj AQ velmi hezke neni co dodat ale rozhodne by vypadalo lepe kdyby bylo uzavrene cele ve vestavne stene(skrini)ale to zde nehodnotime mej se at dobre vse slouzi...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fero Kurinec » 11 srp 2009, 00:28

Toto akva mám v prevádzke už asi 9 mesiacov, ale sa mi nedarí na pozadi dopestovať zelenú riasu. Zatiaľ iba 3D pozadie stmavlo. Môžete mi dať svoje tipy
na vhodné osvetlenie a dĺžku svietenia? Teraz svietim 11 hodín denne a zjavne je to málo, alebo intenzita svetla je malá.
Keď ešte zvýšim intenzitu osvetlenia prinesie to aj produkciu tepla z osvetlenia. Ako riešite ostatní tento problém počas teplých letných dní? Verím, že s
problematikou prehrievania nádrží zápasia viacerí z nás.
Fero Kurinec
uživatel webu
 
Příspěvky: 34
Obrázky: 11
Registrován: 19 bře 2009, 13:44
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků