Tanganika

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Tanganika

Příspěvekod Fred » 23 srp 2009, 20:04

Akva 375L


Obrázek


E-mail:

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
150x 50x 50

Sklo:
10mm

Objem:
375L

Stojan:
železná konstrukce - lamino

Filtrace:
2ks Power head
vnější filtr objem 10l

Osvětlení:
2ks zářivky délka 120cm

Kryt:
krycí skla

Pozadí:
Břidlicové

Vyhřívání:
topítko 300W AQ

Vzduchování:
žádné

Vnitřní zařízení:
kameny ze zahradnictví

Rostliny:
žádné

Ryby:
15ks Tropheus Lupota
10ks Tropheus Ikola
6ks Tropheus Duboisi Maswa
3ks Eretmodus Makombe
plus prckové

Krmení:
sak spirulina flakes
Tetra min

Ostatní:
výměna vody 1x za 14dní pul akva
Do akva se snažím zasahovat minimálně,ryby nevklepávám.

FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Fred » 24 srp 2009, 17:04

Zatím bez reakce? :roll:
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Metys » 24 srp 2009, 18:11

Tak kdyz tak moc chces reakci, tak ja jednu pridam :lol: :lol: :lol: ! Male skupinky ryb a spatna kombinace, bud Lupota nebo Ikola, dohromady neni jiste ze se nebudou krizit, tech dubois je malo, radim bud udelat jednodruhove akva z Lupot a zbytek prodat, nebo prodat Ikoly a doplnit duboisy,ale pak hrozi vybiti nove pridanych ryb :( . Jeste chces nejake hodnoceni? 8) :lol:
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod A+I » 24 srp 2009, 22:08

Ta fotka je moc mala a vetsi neni ani ve Tve Galerii, na to pozadi neni poradne videt.
Pro Tropheusy nejsou vhodne naskladane kameny. Nejsme zastanci michani vic druhu Tropheusu do jednoho akva, nelibi se nam to. Z vice druhu jedno hejno stejne nedostanes a na 3 hejna tam mas moc malo jedincu od kazdeho druhu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Fred » 24 srp 2009, 23:08

díky za reakce i negativní názor je názor.Mě se akva líbí a doufám že rybám taky.díky všem včem myslíte že jsou ty kameny špatně ?Malá plocha dna?
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod A+I » 25 srp 2009, 08:42

Mala plocha dna urcite neni, ale kameny pro Tropheusy by mely byt jinak poskladane. Nemusi jich byt nijak moc, ale na kazdem konci akva by mel byt jeden vyssi kamen a nebo sestava kamenu pro dominantni samce. V pripade velke agresivity se akva rozdeli vysokym kamenem uprostred, aby na sebe samci moc nevideli. (To jsme nastesti nemuseli resit). Jinak mezi temi hlavnimi kameny muzou byt samozrejme pohazene kameny taky.
Zname pripady, kdy pri vice druzich Tropheusu v jednom akvariu se utvorilo jedno hejno dominantni, ktere dost utlacovalo to druhe hejno. Tech Duboisi je mi lito, je jich jenom 6... tem tam asi moc dobre nebude.
No ale pak sem dej vedet jak to jde, az budou mit Tropheusi tak 2 roky.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Fred » 25 srp 2009, 09:43

No oni už mají 1,5 roku :D .Jinak ryby mám asi od 1cm od každého druhu bylo 15ks.Bohužel jsem byl na 3 týdny na dovče a nechal jsem krmení a výměnu na rodičích.Po návratu jsem bohužel našel nafoukle ryby ,nejvíce to odnesli právě duboisi(Malawijský bloat ).Teď ve vedlejšim akva odchovávám 6ks malejch masew,takže až dorostou do 2cm tak je tam dám .To už mám vyzkoušené ryby v poho zapadnou.Ohledně agrese dominantní samec je právě duboisák , ale žadné nájezdy na druhého samce se nekonají(tedy kromě klasickych rvaček).
Budu se snažit sem dát nějaké lepší foto celkového akva hlavně pozadí.Celkem jsme si s tim s přítelkyní vyhráli.
A+I : díky za reakce vim že to neni dokonalé .Jediný problém co mám s rybama je druh eretmodus mám už jen tři ks a nějak se k sobě nemají :?
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod A+I » 25 srp 2009, 10:24

Fred píše:...Jediný problém co mám s rybama je druh eretmodus mám už jen tři ks a nějak se k sobě nemají :?

S tema byvaji problemy. Jsou to parove ryby, par se musi vybrat sam a byva to vztah na cely zivot. Bud musis mit v akvariu vybrany par a nebo jich musi byt naopak vic (aspon 8 ks, radej vic) a hodne clenite dno. A nebo pak jenom jednoho - (toho, co zustane :( ) .Jsou to vnitrodruhove dost agresivni ryby.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Fred » 25 srp 2009, 11:21

Neustále se snažim je někde sehnat ,ale bohužel makombe nikdo nenabízí. Měl jsem je od p.Molira tu z webu ale už je nemá.Pokud je někdo máte stačí i 1cm (akva na ně mám) prosím napište.Bral bych 5ks .Nebo jeden pár./ Erethmodus cyanostictus Makombe /
Uživatelský avatar
Fred
uživatel webu
 
Příspěvky: 94
Obrázky: 6
Registrován: 12 črc 2006, 21:18
Bydliště: Teplice

Příspěvekod mareks » 25 srp 2009, 16:29

ryby necham na profíky přes Trofíky :o za mě jenom že ty kameny moc s pozadím neladí je na nich až moc vidět že jsou kupovany v zahradnictví, dal bych tam nějaké větší kusy tmavých kamenů, ryby máš krásný , ať ti to plave! :5:
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků