Malawi akvárium

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Olda » 19 srp 2010, 15:51

Skála je tmavá kvůli kontrastu - tak jsem si to tedy při realizaci představoval...

a už se jí vrací barva?
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod sarka.x » 21 srp 2010, 10:32

Olda píše:- již v několika příspěvcích jsem se dočetl o doporučení vyměnit ve filtru eheim prof 3 nasekanou hadici, která je
ve dvou spodních koších za biomolitan...
Filtr funguje parádně (mech i bio filtrace) Jestli to ale ještě zlepší biofiltraci tak proč ne... ale jak to provést? Přizpůsobit tvar objednané kostky biomolitanu tvaru spodních košů,
nebo je eurofoam schopen takový tvar vyříznout?

- kontrolované přerybnění - mohu si to dovolit v akva 360l, filtr Eheim do 600l ? Aktuální stav je okolo 35 ks ryb, 6-12cm.
Stále totiž promýšlím doplnění osádky. Třeba o I. sprengerae + maingana (či něco modrého)

co říkáte?

ps: rozloučil jsem se na vaše doporučení s trnovcem a dopřál mu klidnější stáří v amazonce mého téměř tchána :( :D


Ahoj Oldo, mám taky nový Eheim 2075 a dnes ho budu zkoušet jestli opravdu funguje, abych pak nebyla překvapená :o . Také se mi nelíbí 2 koše nacpané tím černým plastem, takže do 1 koše půjdou keramické válěčky Eheim, do druhého už kuličky EheimPro (tak jak to mám u Eheimu 2080). Stejně tam chci dát všechny zajeté náplně z E2080 a tam jsou jenom "válečky a kuličky". Odebrané množství náplní z E2080 doplním novými, mám je v zásobě (v originálním mediasetu bylo náplní mnohem víc, než se vešlo do filtru). Molitan je taky možnost, ale mě ta keramika s kuličkami v tom velkém Eheimu zdá se funguje bezvadně.
Tak dej pak vědět co jsi tam vlastně dal :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Vlastomenn » 22 srp 2010, 21:05

Ja som dal do EHEIM Professionel III 2080 :
-spodný koš-keramicke valčeky TETRATEC
-stredný koš-Bioakvacit filtračná hmota Filtrén TM 10
-vrchný koš-Biologický filtračný materiál - biokeramika :wink:
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod melanochromis1975 » 02 pro 2010, 15:09

Zdravim
ja si nemyslim, ze je uplne nutne davat originalni jemna filtacni matrace do externaku. Ja pouzivam dlouhou dobu SYMEC od JBL. Je to levne za velke baleni. Mate to porad pri ruce a muzete to pouzivat nacokoliv.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 09:24

Vážené fórum, prosím co nejnaléhavěji o radu k mému tekoucímu filtru !!!
Jedná se o Eheim Professionel III, 2075 (do 600l)
Poprvé mi začal téct minulý týden. Je umístěn v laminové skříni na níž leží akvárium,
a já s hrůzou sledoval jak mi dřevotříska od podlahy nabobtnala. Nedej bože aby skříň povolila - bylím v paneláku...
Filtr jsem tedy standartně vyčilstil, nic zvláštního jsem nezjistil - ani odkud tekl.
Šoupl jsem po něj plastovou misku na květináče, že by příští případné kapání mohla do doby než to zjistím zachytit.
Včera bylo vše ok a dnes ráno miska plná a trošku vody přeteklo.
Netuším jak je to možné ani kudy voda teče ani proč se to stává až po několika dnech po vyčištění. Opakuji,
že filtr nebyl nijak zanesen či ucpán, voda se z něj po celou dobu krásně vrací do akva.
Nemáte nějaký nápad čím to může být, případně co mám dělat?
Jiný filtr nemám abych tento někam posílal, tak jsem z toho dost rozmrzelý.
Děkuju za vaše rady, Olda
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod jerry1 » 19 kvě 2011, 10:12

Je v zaruce? Pokud ano, tak bych za par kacek koupil nejake zalozni filtracni reseni - hlavu + bioakvacit (treba od Atmana - AT-202 na netu za 230,- + houba) a Eheima poslat - neni spatne mit neco takoveho doma :o Sichr je sichr :!:
Pokud uz neni, tak prvne zjisti, kde tece ..... Eheim nemam, ale vetsinou tece nejake tesneni v hlave nebo ten velky O-krouzek.
Muze to byt i nejaka necistota napr. pisek na o-krouzku. Ty o-krouzky maji samozrejme omezenou zivotnost.
Drzim pesti, sam vim jaka je to nejistota a nervy!!!
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Pecan » 19 kvě 2011, 10:33

.... i kdyby nebyl v záruce...Když nevidím , kde to leje , dal bych ho do servisu. Lajzl bych si ho sám opravit pouze v případě , že bych pod sebou neměl sousedy a byl hoooodně dobře pojištěnej. Takhle ti ho opraví sice za prachy ale máš na opravu půl roku záruku a v případě pojistné události (v řádech minim. desetitisíců) máš pokoj , protože držíš v ruce papír.
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Olda » 19 kvě 2011, 11:35

ok, díky za pomoc, toho atmana asi koupím. a taky kýbl. v záruce filtr je.
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 02 bře 2016, 22:26

Zdravím všechny přeživší. Nejsem tu sám?
Obnovuji svou nádrž, řeším pár problémů a chtěl bych požádat o radu.
Položil jsem dotaz do (podle mne) patřičnějšího vlákna ale zatím nic, tak to zkusím ještě tady, snad neva.

1) Osvětlovací rampa od p.Zídka několik let bezvadně fungovala, já pouze měnil zářivky. Před časem jsem si všiml, že na horní ploše rampy, začal jinak bílý povrch tmavnout. Rampa ale fungovala dál, tak jsem po tom nepátral. Po několika měsících ale přestala fungovat a můj dotaz je, jestli to opravím sám. Potřebuju se tedy "nějak" zalepeným bokem dostat dovnitř, snad najít něco spáleného a vyměnit... Máte k tomu nějaké doporučení?

2) Dávám dohromady novou osádku pro mých slabých 360l a rád bych znal váš názor a nechal si poradit. Mám tam stále pozadí, nějak se mi nechce to vyrvat, takže vody míň. Viděl bych to na cca 30ks ryb a uvidíme co to bude dělat.
Chtěl bych tam cobalty a vymýšlím co k nim. Nejdřív mne napadly yellow (jsou to takové diamantíky, krásně to rozzáří) ale možná by bylo zajímavé to rozsvítit něčím jiným? Taky by mi nevadily I. sprengerae a třeba P. maingano? Je to už moc?

Budu rád za vaše návrhy.

Dík
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod miran » 03 bře 2016, 13:51

Sám tu určitě nejsi,akorát ti nikdo asi nedokáže odpovědět na tu tvou otázku.Co se týče Cobaltek do tvé nádrže,tak počítej k nim maximálně jeden druh.Jsou to velké ryby samci přes 15cm a velice agresivní,takže minimum tak 5-6samců.K nim na výběr fakt nevím,já je měl s hongi sweden
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků