Malawi akvárium

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod sarka.x » 25 bře 2010, 18:46

Olda píše:Máte, prosím, někdo zkušenosti s filtrem Eheim professionel 3 2075 ?
Zajímalo by mne jak řešíte výměnu filtrační vaty ? Má se při každém čištění filtru vždy vyměnit za novou...
Nevím proč ale je pravda, že po tom co jsem jí vymyl a vrátil zpět, není voda v akva již tak čistá.
Do tohoto filtru je speciálně tvarovaná a sada 4 vat se prodává za cca 280,-
Samozřejmě pokud se ukáže, že ty čtyři vydrží třeba na rok (???) tak je to přijatelná investice.
Jak to děláte vy?
dík

Ahoj Oldo,
já mám sice Eheim 2080, ale ta orig. fitrační vata je stejná. Objednávala jsem jí tady http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/f ... a/material v úterý mi zrovna přišla.
Včera jsem čistila celý filtr a vatu při čištění filtru měním a dávám tu orig. novou. Je tak znečištěná, že je na vyhození. Používat chci vždy originální.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Olda » 25 bře 2010, 18:56

Ok, děkuju Šárko, taky jí objednám ze zoo...
měj se
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Olda » 28 bře 2010, 19:28

Tak si říkám, jestli bych nemohl přidat něco tlamiček...
Poradíte?

nyní mám ve 360l akva 11ks yellow, 11ks pseudotroph. elongatus, 12ks a. rubin red
- tedy 34 tlamiček + 2 thorakáti a 1 trnovec (nemůžu je spláchnout...)

používám filtr eheim do 600l.

Myslíte, že si můžu dovolit něco přidat a barevně doladit?

Nějaké modré aulonokary, či maingana, jak mi radil Wlado? Jenže on měl namysli nejspíš výměnu elongátů, že?

Díky
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Pecan » 28 bře 2010, 20:54

Jenom. pozn. Nevím , proč má tady řada lidí pořád tendenci se omlouvat za thorakáty nebo ancistrusy v akva...mě nevyjímaje....
JE to malý biotop a já měl pořád na dně hovínka . Hned, co jsem přidal thorakáty , tak je dno každé ráno trošku hrbolaté...pravidelné malé jamky od luxování thorakátů a hovínka se zvířením krásně dostávají dio filtru....dno vyluxované. Jsou to výborné uklízečky, lepší než piskořky....podle mého názoru. Že to není biotop? To bychom museli jet každý do afriky pro šutry a písek, aby byl.... :lol: :lol: :lol: Jo a navíc moje chlapíky tréměř není vidět , pracují zásadně v noci , co více si přát?
Tolik můj slovní výlev .... lehce od tématu....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Olda » 28 bře 2010, 21:02

S tím, že thorakáti krásně víří vodu u dna musím souhlasit. Jsou to pomocníci :-)
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Olda » 14 dub 2010, 19:10

Včera jsem čistil filtr a po jeho opjetovném zapojení mi začaly z rozstřikovací rampy vyletovat do akva takové bílé štětinky, zřejmě něco co se usazuje či roste na stěnách hadic a to v poměrně hojném množství.
Máte s tím někdo zkušenost?
Jak šlape nový filtr Tobě Šáry?
dík
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod sarka.x » 14 dub 2010, 20:24

Olda píše:Včera jsem čistil filtr a po jeho opjetovném zapojení mi začaly z rozstřikovací rampy vyletovat do akva takové bílé štětinky, zřejmě něco co se usazuje či roste na stěnách hadic a to v poměrně hojném množství.
Máte s tím někdo zkušenost?
Jak šlape nový filtr Tobě Šáry?
dík


Ahoj Oldo, při znovuzprovoznění filtru mi ty "bílé štětinky" vylétávají taky. Bude to z hadic. Za chvíli to ale filtr odfiltruje.
Jinak maximální spokojenost!
Ať se daří !
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Olda » 19 srp 2010, 15:00

- již v několika příspěvcích jsem se dočetl o doporučení vyměnit ve filtru eheim prof 3 nasekanou hadici, která je
ve dvou spodních koších za biomolitan...
Filtr funguje parádně (mech i bio filtrace) Jestli to ale ještě zlepší biofiltraci tak proč ne... ale jak to provést? Přizpůsobit tvar objednané kostky biomolitanu tvaru spodních košů,
nebo je eurofoam schopen takový tvar vyříznout?

- kontrolované přerybnění - mohu si to dovolit v akva 360l, filtr Eheim do 600l ? Aktuální stav je okolo 35 ks ryb, 6-12cm.
Stále totiž promýšlím doplnění osádky. Třeba o I. sprengerae + maingana (či něco modrého)

co říkáte?

ps: rozloučil jsem se na vaše doporučení s trnovcem a dopřál mu klidnější stáří v amazonce mého téměř tchána :( :D
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Olda » 19 srp 2010, 15:18

a ještě jsem zapomněl: našetřili a pořizujeme si s partnerkou konečně fotoaparát. Po dlouhých a náročných konfrontacích našich požadavků, (já: zrcadlo či superzoom, ona: kompakt), co myslíte, že vyhrálo?
jsme dospěli ke konsensu a kompromisu a vybrali výkonný kompakt. Universální přístroj na vše a snad tím i
konečně pěkně vyfotím své krasavce.
Panasonic Lumix LX5 - žhavou novinku v čr

--- měl by přijít do 10 dní a cena i s poštovným je cca 11500,-

Snad jsme si vybrali dobře, pročetl jsem 100ky recenzí a testů, jako vždy, tak jsme zvědaví :lol:
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod Taroto » 19 srp 2010, 15:47

jo nemixuj to :o) ten hrášek ti pak kalí vodu. špenát mixnout můžeš, ale hrášek jen rozdrť.

Pěkné AQ, ale zase ten bílej písek pod tmavou skálou. Až na mě :o)) se tu všichni pokoušejí napodobovat biotop Malawi a dobře 50% lidí má za to, že když kus tmavého kamene spadne na zem zbělá :o) i když já jsem byl o víkendu na kole, spadnul jsem na zem a jedna moje končetina zmodrala :?
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron