Malawi akvárium

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 15 bře 2016, 16:51

Ahoj.
Děkuju za odpověď!
Pár let jsem tu nebyl. Původní osádka mého aq v podstatě fungovala až do teď. Nejdéle se vydržely reprodukovat Mpangy.
Rampu jsem rozebral a objednal předřadník. Jestli bych zasažen vodou nebo ne netuším. Vyměním ho jako první. Pokud to nepomůže, budu řešit patice a poslední možností, která možná měla být tou první, bude odeslání R. Zídkovi na opravu.
No neva...

A teď skladba ryb. Přemýšlím i o trofících ale moc netuším, jak se pohybuje cena odchovů a na kolik by se vyšplahala cena skupiny 30ks..? V úvahu by připadaly světlé a barevné druhy jako Ilangi apod., protože mám dost tmavé pozadí.
Jinak mám v hlavě ty kobalty. Moc se mi líbí a jsou světlí. Třeba 15ks. A k nim něco na doplnění (L. yellow např.) Anebo Msobo Magungy? Samec modrý, samice žlutá-oranžová? Výsledkem by byly dva odstíny modré a žlutá...

Máte návrh?

Dík
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod miran » 16 bře 2016, 01:04

A jak máš velkou tu nádrž?
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 16 bře 2016, 19:59

360l ale mám tam pozadí...
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod miran » 17 bře 2016, 00:41

no tak do toho 15 cobaltek nevidím jako dobrý nápad,ty msoba by tam byly super,klidně i jednodruhovku tak 20ryb
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 17 bře 2016, 11:19

Cobalty mám od Mirana v 300l 120+50+60cm akva asi 8 měsícu, rostou docela rychle a je vidět že to bude velká ryba. Určitě časem pořídím větší akva ale zatím je vše ok jsou to dominantní ryby nádrže. Ale spíš jen zastrašují, měl jsem štěstí že se mi z deseti kusů udělaly tři samice a sedm samců takže se agresivita pěkně roztříštila. Mám je v akva z S. fryeri 5ks a L.caeruleus 6ks. Nevim kolik ti vzalo pozadí ale asi si bych do deseti kusů cobaltů šel, třeba časem zvětšíš akva, cobalti za to určitě stojí. Hlavně tak kvalitní jako od Mirana :lol: :lol:
Přílohy
CIMG0135.JPG
Foto pro představu
CIMG0135.JPG (200.42 KiB) Zobrazeno 1601 krát
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 17 bře 2016, 14:06

Jejej, to je nádhera. Na té fotce tam toho máš víc ne?

Kobalti se podle MyFish databáze dorůstají o 1cm menší velikosti než L.yellow, tedy 12cm. Je to tak nebo je tam chyba? Jinde jsem našel 15cm a ještě jinde 10 :?

Mé akva má stejné rozměry jako to tvé (120x60x50) ale mám to pitomě otočené, takže 60 je bohužel výška. No, tak jsem ho dostal... Větší do budoucna možná jo, zatím ne.

Kolik zabírá pozadí, těžko říct. Píšeš, že máš 300l , takže jsi odečetl pozadí? Ale na fotce žádné nemáš :?:

Tvoje kombinace se mi moc líbí ale i ty fryeri do 300l? Jak dlouho v tom vydrží? Zas budou asi krotit ty zebry, ne?

Děkuju!

Olda
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 17 bře 2016, 17:33

Olda píše:Jejej, to je nádhera. Na té fotce tam toho máš víc ne?

Kobalti se podle MyFish databáze dorůstají o 1cm menší velikosti než L.yellow, tedy 12cm. Je to tak nebo je tam chyba? Jinde jsem našel 15cm a ještě jinde 10 :?

Mé akva má stejné rozměry jako to tvé (120x60x50) ale mám to pitomě otočené, takže 60 je bohužel výška. No, tak jsem ho dostal... Větší do budoucna možná jo, zatím ne.

Kolik zabírá pozadí, těžko říct. Píšeš, že máš 300l , takže jsi odečetl pozadí? Ale na fotce žádné nemáš :?:

Tvoje kombinace se mi moc líbí ale i ty fryeri do 300l? Jak dlouho v tom vydrží? Zas budou asi krotit ty zebry, ne?

Děkuju!

Olda


Já mám taky 60 výšku, jinak tam mám ještě zbytek Aulonocar dva samce na parádu a jednoho zebráka red, toho sem se ujal. Pozadí nemám, akva mám udělané tak aby bylo v této málé asi 320l co největší prostor pro ryby. Než pořídím větší akva, zatím vše ok, mám rád modré ryby vypadá to pěkně proto převládají. A až zvětším akva tak ještě nějaké modré dokoupím, samozřejmě jedině u Mirana. Jeho ryby mají perfektní kvalitu a hlavně super domluva.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 17 bře 2016, 19:14

Jsou to krásné ryby. Miran psal, že do mého akva by je nedával, že je to moc velký druh. Jaké velikosti se teda reálně dorůstají? Jestli tyhle zebry nejdou, nevím co tam dám. Naštěstí to nespěchá, mám čas přemýšlet.

Jak se pohybují odchovy T. Kasanga, Ilangi - něco světlého barevného? Pokud by to měla být jednodruhovka. I když radši bych ty kobalty :lol:
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 17 bře 2016, 22:29

Já bych dal ty cobalty a kdyby po nějaké době jim bylo akva malé tak bych zvětšil akva. Důležitý je to chytit tak aby bylo víc samců pak je klid takže bych vzal 15ks. U mě se se proháněj jen mezi sebou a jiných ryb si nevšímají a samci spíš se jen zaklesnou tlamkama a přetahujou se vše bez zranění. Za to super podívaná, samozřejmě mám ještě pořád mladé ryby ale kdyby jim časem bylo akva malé tak zvětšim protože to sou nádherné tlamky. Do tropheusu bych už nešel není to vůbec jednoduchá ryba, měl jsem je dvakrát a vždy se nedařilo. A to sem docela uspěšně choval terčovce a měl několik mořských akvárií. Každopádně ať vemeš od Mirana cokoliv za rybu bude to pecka, když se budeš moc bát těch cobaltů tak vem od něj C.afry taky pecka ryba.

https://www.google.cz/search?q=C.afra&e ... kQ_AUIBigB
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod miran » 18 bře 2016, 00:12

Já už Cobalty nechovám,jinak já ryby pořizuji vždy s výhledem jak to bude vypadat za 1.5roku.Tohle je nejvěrohodnější fórum co se týče ryb
http://www.cichlid-forum.com/profiles/s ... php?id=787
Cobalt dorůstá 6palců.jeden palec je 2.5cm
miran
přispívatel
 
Příspěvky: 170
Obrázky: 27
Registrován: 21 led 2013, 13:05
Kolik let děláte akvaristiku?: 30

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron