Malawi akvárium

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 20 bře 2016, 11:16

Na demasony by si ve svém akva nemusel zapomenout ale musíš dát min. počet 30ks demasonů čim víc tim líp. Je to opravdu hodně agresivní ryba, k těm acei vyděl si je někdy na vlastní očí v akva moc modře nezáří takže za mě nic moc. Já bych dal ty Hara afry a P. saulosi ale za mě osobně byh klidně šel do 15ks cobaltu a yelowy.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 20 bře 2016, 18:43

Myslel jsem zapomenout na ty aceiky.
Kombince těch hara a saulosáku by šla. Hara a demasoni, aby tam těch demasonů bylo 30, to už by asi bylo maso ale bylo by to zajímavý. Kobalti a hara, no to by bylo nejvíc :lol:
Jsou samci těch hara spíš bílí nebo modrý? Na některých obrázcích nebo videích jsou bílí ale na tom cichlid foru píšou, že jsou samec i samice modří...?
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 20 bře 2016, 19:37

Dal bych teda ty cobalty a hara, ty demasony to by bylo moc a navic jejich agresivita je opravdu velka.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 20 bře 2016, 21:18

Jasný. A nevíš jak je to s barvou těch hara samců? Já jsem nabyl dojmu, že jsou samci bílí a samice modré. To by bylo perfektní ale jak tak na to koukám, ti bílí jsou asi jen výjimky (nebo zkresluje fotka) a běžně jsou samec i samice modří, ne? Pak by kombinace s kobalty moc nedávala smysl (modrá a modrá) a zvolil bych afry jiné nebo se vrátil k těm msobo :3:



Děkuju za všechny rady :16:
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 20 bře 2016, 21:30

Jakou májí Hary barvu nevim, já si myslím že dominantní samec bude bilý a ostatní samci budou do světle modré. Jak jsem ti už psal všechny druhy co chceš má V. Null na kterého jsem ti dal odkaz. Zavolej a on ti určitě poradí jak co vypadá a jak to kombinovat, má super ryby a super kvalitu :o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 20 bře 2016, 21:51

OK, dík
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod Olda » 28 bře 2016, 13:58

Ahoj a požehnané velikonoce.
Tak jsem si s Vláďou chvilku dopisoval. Kobalty do tak malé nádrže nedoporučuje. Dal by msobo a yellow, takže jako tady Miran (Míra?). Kobalty ani hara teď nemá, až za cca 3 měsíce.
Já stále špekuluju nad tou sestavou, i když se moc kombinovat nedá.

1) moje vize se pořád točí kolem sv.modré a žluté, to mám celkem jasné. Pokud by se podařilo zastoupit tyhle dvě barvy jedním druhem samec sv.modrý-samice žlutá, bylo by to perfektní, protože bych třeba jako druhý druh přidal něco tmavěji modrého s pruhy. Poradíte?

Mé nápady:

2) šlo by třeba nakombinovat ty doporučené msobo magungy a yellow s něčím sv.modrým, třeba ty hara?

3) moc se mi líbí ten žlutý druh z tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=klugLxp ... cdzeImfi1g - to jsou melanochromis estherae? Ty by šly do kombinace místo yellow?

Dík za vaší trpělivost.

4) já snad to pozadí zlikviduju ať alespoň trochu vody přidám, když na větší nádrž není místo. Přemýšlel jsem, že bych pořídil nové akva s vypouklým čelem, že by mělo o něco větší objem, jenže v té 120ce se asi nedělají... Musí ležet akvárium na podezdívce celým svým dnem? Když se podívám třeba na juwel rio 400, tak přečnívá, to lze?
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 28 bře 2016, 18:48

Já bych dal Metriaclima estherae a ty hary, nebo jednodruhovku jen Metriaclima estherae, kdyby těch zebráků bylo hodně tak by tam byli jak světlý samci dominantní tak tmavě modrý a parádní samice. O tom pozadí vážně uvažuj, já jsem ho vyndal ze dvou nádrží a už bych ho do akva nedal, není nad černou tapetu.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod FontosR » 05 dub 2016, 19:28

Tak jsem dnes zjistil že cobalti potřebují opravdu větší nádrž, samce mám už dospělé a dnes dominantnímu hráblo a během chvíle utlouk menšího samce. Takže cobalty vyměním za A. Hara :shock:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: Malawi akvárium

Příspěvekod dýdý » 05 dub 2016, 21:10

Ahoj, chtěl jsem se zeptat odkud budeš Hary brát, nikde je nemůžu sehnat :O
Uživatelský avatar
dýdý
přispívatel
 
Příspěvky: 102
Obrázky: 66
Registrován: 12 bře 2006, 11:31
Bydliště: Starý Kolín

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků