Bohouskovo Malawi

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod bohousek » 17 led 2011, 11:54

mírnější cichidou třeba myslýš akarku zelenou nebo něco takového? no juknu co maj v akva kamarádi pak dištak doobjednám přes inzerát:) k těm neonkam ja bych cel třeba 10x neonky a pak k tomu jinou tetru 10x, sekernatky jsem viděl sou pěkné ale akva na ně mám malé :o myslel sem třeba tetru citronovou nebu císařkou nebo královskou ted spíš dumám jak a kam usadit rostlinky:) jinak známí že by mi nechal staré zářivkové světla tak sem tam šel a to sem čubrněl, jedno bylo 65W a druhý 40 takže mě k ničemu ale tak výkoný zářivky sem snad ještě neviděl :lol:
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 17 led 2011, 12:17

Rozhodně jen jedno hejno.Nemáš akva na dvě hejna.V tak malé nádrži by dvě hejna nevypadaly dobře.Na ty zářivky ses díval dobře? Ta watáž mi nějak nesedí ani pro T5 ani pro T8.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod bohousek » 17 led 2011, 12:23

ne jen sem valil oči na ty výkony. já budu kupovat předřadník na 2x18 w délka trubic bude 75cm. A s tím hejnem dám na tebe :o Dneska sem se dovedel že, kamarád se zbavuje 750L akva...chjo kdybych tak jen mel misto bych do nej nastehoval malawky a z malawi bych udelal pořádnou JA. Njn neni místo i já někde musím spát :(
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 17 led 2011, 12:41

2x18W a délka trubic 75cm? Ty pokud vím mají 25W Mám je taky nad jedním akva a takový rozměr bych už nikdy nechtěl.Blbě se na to shánějí zářivky.Máš výběr jen ze speciálek.2x 18W je na 60cm zářivky.Pokud nebudeš mít v akva náročné rostliny,tak bych zvolil ty 60cm bude to stačit. A nebo předřadník na T5 zářivku.Pak by stačila jedna 39W ta má zrovna 85cm na délku.Světlo budeš nejspíš připevnovat do skříně,tak by ti to tam i vešlo. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod tomes.st » 17 led 2011, 17:00

Ahoj, já bych se taky radči přikláněl k pěknému hejnu neonek. Zářivku trochu do růžova ať pěkně svítí. Petr
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod bohousek » 17 led 2011, 22:40

Tak ted sem asi 4h cumel do atlasu ryb a po netu at koukam jak koukam tak zadnou nenarocnou malou cichlidku sem nenasel :lol: bud sou nachylny na vodu, nebo na nemoci nebo se nehodi mezi spolecne akva tak nevim rád si nechám napsat nějaký typ na 2,3 druhy nenáročných malých cihclidek s jakými máte kladné zkušenosti, odborná literatura je fajn ale, zkušenosti sou zkušenosti.WLadys mi radil Akarku zelenou ale tu sem zatim nesehnal, apistogammu taky ne a ne sehnat tak stále hledám. jinak skladba vypada takto:
20 teter neonovych(esi černá bo červená nebo stříbrná ještě nevím)
6-8x Pancéřníček Zlatopásý
4-5 nějaký druh malé cichlidky(nejdostupnější sou rúzné druhy ramirézek 40 km ode mě je chovatel co se na ně zaměřuje, uvidíme jestli ostatní odepíšou co sem
jim psal co se na tyto malé cichlidky zaměřují)
Rostliny :
Valisneria, echinodorus, anubias, jávský mech na kořen.

Jinak mam další dotaz ohledně teploty a PH teplota predpokladam by mela byt kolem 24-25 stupnu a PH kolem 6,5-7,5 je to tak správně?
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 18 led 2011, 01:18

Mozna bys mel vedet (pokud to nevis), ze Ramirezi jsou opravdu kratkoveke ryby, jak pise Wladys. Ziji asi 2 roky. M. altispinosa ziji o neco dele, vetsinou 3 nebo i 4 roky.
Ja verim, ze pri trose dobre vule sezenes vsechno i ty Apistogramy. Vzdyt Cesko je zname i v USA, ze vyslechtilo nejakou peknou cervenou formu Apistogramy (ted momentalne nevim jeji presny nazev).
Ja byt Tebou, tak po zabehnuti to osadim rostlinami, pak tam dam ty Pancernicky a hejno nejakych Neonek nebo jinych malych teter a pak sezenes ty cichlidy. Stejne ted neni dobra doba posilat je postou, pockej na jaro az bude tepleji. Nebo jedine k nekomu zajet osobne.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod bohousek » 18 led 2011, 01:31

tak nejak to mam v planu. posta ani drahy uz zvirata neposilaji. secko jen osobne. takze mi nic jineho nezbyde:o . ji chovatelu je tu dost jen sici min 140km ode me jak na potvoru. jak rikam cekam ece na odpovedi. a o tech ramirezkach jsem si tohi vedom. pockam co chovatele napisou. casu habakukv:o me jen zajimaly postrehy o malych cichlidkach a narocnosti kvuli pritelkyni. jasne ze ji pomuzu ale rada by tomu prisla na "kloub" sama:o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 18 led 2011, 09:56

Bohoušku zajeď si do toho Brna.Nemáš to zas tak daleko. A tam máš AQUALIFE a SKLOREX . Jsou oba v Židenicích a nejsou daleko od sebe.Tam určitě nějakou malou cichlidku seženeš. Obě prodejny mohu jen doporučit.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod bohousek » 18 led 2011, 14:52

Mel si pravdu vladys, dneska odesel ten filtrik...tak sem musel koupit cerpaci hlavu aquaclear...ale ma moc silny prutok na muj vkus na min 200L h mi prijde moc furt se mi to v kava toci jak v mixeru tak odpo skusim nak vymyslet nejakou rozstrikovaci rampu. kdyz se nedari tak se nedari. a ještě dotaz v navodu pišou že se nesmí hlava ponořit do vody ale jak koukam na fotky spousta lidi je ma az u dna tak sem z toho jelen
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků