Tanganyika 540l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod mandy » 02 čer 2011, 16:49

měl jsem to taky v plánu,ale moje pani odmítla posun gauče a na konec výtah by skousnul max 180cm tak jsem musel ustoupit já na 170cm ,ale v celkovym objemu už to dělá jen asi 140 L,je to škoda,ale rybám to vadit určitě nebude když půjdou do jednou takovýho :lol:
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Aqua

Příspěvekod Matthes » 11 srp 2011, 21:36

Nově proběhla výměna původní osádky za Caphotilapia Gibberosa Moba, prozatím čítajících 25 kusů, což se bude do budoucna redukovat nebo možná počet zůstane a půjdou do většího akva. Interier akva jsem pozměnil a dal jsem pouze dva vetší dominantní kameny a jeden menší, kvůli prostoru pro ryby a přijde mi, že jim to zatím vyhovuje tak nechci zbytečně kameny přidávat aby nezačaly být ryby lekavé. Možná ještě časem přijdu na nějaký silnější "exterňák" aby zmizel biomolitan. Co se osvětlení týče možná půjdu do fialovějšího spektra, uvidíme... :o
Přílohy
DSC08728.JPG
DSC08728.JPG (134.35 KiB) Zobrazeno 1213 krát
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 12 srp 2011, 07:36

nádherný ryby :o ,ale je to takový holý
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod CZmok » 12 srp 2011, 07:42

V jednoduchosti je krása... Je to pěkný.

Být na Tvém místě, tak bych s jedním tím kamenem trochu pohnul blíž na střed, takhle mi to přijde hrozně symetrický, jak misky na vahách. A popřemýšlel bych nad černou tapetou, podle mě by ryby víc vynikly...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Aqua

Příspěvekod Matthes » 12 srp 2011, 08:03

Díky za reakce, jak říkám nevím jak bude vypadat konečná fáze interieru vše je v začátcích, jeden kámen ještě šoupnu :o , ale nechci tam dělat "skaliska" aby nebyly ryby lekavé ... jinak černou tapetu má známý u Frontos má to udělané jak jsem to měl u Tropheusů, co u něj příjdu k akva ryby zaletí do úkrytů což se mi moc nelíbí a musím říct že je to už moooc velký kontrast s pískem ta černá, víc mi sedí ta modrá. Škoda, že to tady na fóru nejde vidět v reálu, časem bude i video :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 12 srp 2011, 08:15

ta černá tapeta je opravdu hezčí ,to má Štěpán pravdu a i když mám v akva jeden nebo tři pískovce tak jsou lekavý pořád,čím starší jsou tím lekavější budou
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Aqua

Příspěvekod Matthes » 12 srp 2011, 08:20

nestraš :shock: :lol: , doufám že budou po rodičích co jsem videl videa od Ondry, nemůžu se dočkat až budou větší.
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 12 srp 2011, 08:26

já je měl jako malý vždy bez problémů a čím větší byly tak se víc plašily a čím víc jeskyněk tím je to horší,to je pravda,ale u mě se vždycky splaší a během pěti minut je to zase ok,musím udělat nějaký prudký nezvyklý pohyb aby se plašily jinak jsou Ok,ale přiznám se ,že jsem jim tam teď dal samce a dvě samice Aulonocara red Rubin,protože byly extrémě plachý a tím ,že se ty Aulonocary nebojej tak frontozky se jim přizpůsobujou :)
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod Ondra » 12 srp 2011, 09:19

No spíš bych tam dal kamenů víc, jelikož mladé Cyphotilapie žijí skrytě, takže jeden až dva kameny tam klidně hioď. Moje ryby nejsou skoro vůbec lekavé. Leknou se jen, když příjde víc lidí před akva než obvykle (a to jsem já a táta), třeba při návštěvě. Potvrdilo se mě, že jejich plachost má hodně společného s kvalitou vody. Používám ionexy a když mám hoodně zasviněnou vodu (třeba po 6 tádnech bez výměny) tak mám dusičnany tak cca 30 mg/l, jinak tam je tak 10 mg/l. Ionexy totiž nevychytávají jen dusičnany, ale i organické látky z vody (takové to žluto-hnědé zabarvení staré vody a voda je průzračná). Moby dost produkují odpadu a nedokážu si představit, jak bych to bez ionexů dělal, to bych musel vodu měnit neustále :? Samozřejmě, že u ryb typu Tropheus měním vodu (i s použitím ionexu) častěji.

Měj jsem je dřív s firefiskama, ale neosvědčilo se mě to moc... nevadilo to, ale neviděl jsem žádné pozitivium toho to počinu. Samec aulonokara rušil i dominantního samci...

Joi a kdyby měl někdo zájem o ionexy, tak klidně rád poradím, stačí napsat SZ
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod mandy » 12 srp 2011, 09:24

mě je ty aulonocary očividně rozplavaly a jsou opravdu méně plachý a ten samec je stejně klidnej jak ty frontosy a drží se snima v hejnu
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron