A+I Malawi 360 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

A+I Malawi 360 l

Příspěvekod A+I » 10 čer 2010, 06:40

[align=center]A+I Malawi 360 l[/align]

[align=center]Obrázek[/align]

E-mail:

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
Rohove AQ ctvrtvalec, 135 x 62 cm (nejdelsi strana x vyska)

Sklo:
10 mm, dno je z tvrzeneho skla

Objem:
360 l

Stojan:
Dreveny (preklizka dub tl. 19 mm) - vlastni vyroba. Material jsme rezali spolu, ja jsem delala design, moreni a lakovani. Manzel to cele technicky zpracoval a vyrobil.

Filtrace:
1. Marineland - canister Magnum 350 PRO
2. Marineland Penguin 200 BIO-Wheel Power Filter (externi)
Naplne - biomolitan, nalamany koral.

Osvětlení:
All-Glass - double tube light 50 Watt (made in Germany), trubice T8.
2 zarivky All-Glass po 25W, 8 000 K - full spectrum
Doba sviceni 17:00 - 22:00.

Kryt:
Kryci sklo - otvirani na pantiky.

Pozadí:
Vlastni vyroba z polystyrenu. Vyrabela jsem ho sama :-)

Vyhřívání:
Marineland Visi-Therm Stealth 250 W (celoplastove topitko).

Vzduchování:
Top-Fin 2.8 W
1 vzduchovaci kamen.

Vnitřní zařízení:
Pisek - koralovy o zrnitosti kolem 1 mm + zamichane drobne kaminky a omlete kousky skebli.
Kameny - Utah Lace Rock a nekolik malych kamenu z reky pridanych nedavno na skrysky pro prcky.

Rostliny:
Zadne.

Ryby:
8 ks Labidochromis caeruleus
4 ks Iodotropheus sprengerae (zbytek z puvodnich 8 ks)
1 ks Pseudotropheus saulosi (zbytek z puvodnich 11 ks) - samec.
2 ks Pseudotropheus acei (zbytek z puvodnich 8 ks)
21 ks Melanochromis joanjohnsonae (exasperatus) nas vlastni odchov - 18 samcu, 3 samicky plus nekolik prcku.
8 ks Aulonocara Stuartgranti Maleri German Red nas vlastni odchov - 2 samci, 6 samicek
1 Prisavka thajska gold, ktera je tam od zacatku, ma uz 6 let.
Piskorky

Krmení:
Rano: Granule 1mm VEGGIE FX a VEGGIE DELUXE od firmy Dainichi.
Vecer: Spirulinove vlocky od firem Aquatrol, HBH, Omega One.

Ostatní:
Tohle AQ bylo zalozene v roce 2004 a bylo to nase prvni akvarium s tlamovci. Puvodne to vlastne bylo uplne stejne rohove akvarium s objemem jen 210 litru. Brzo jsme vsak pochopili, ze je to pro Malawi male a tak jsme jim koupili 360 litrove. I kdyz .. ani 360 l neni pro Malawi zadna velka vyhra.

Teplota vody 26 C, pH 8+, NO3=0, tydenni vymeny vody 60% objemu. Napoustime odchlorovanou vodu, pridavame sodu, trochu Epsomove soli a trochu soli pro morska akvaria, abysme dodali potrebne mineraly, mame totiz mekkou vodu.

FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=U2saihRC01Y - Kvalita obrazu je podprumerna, nas fotak to lip neudela.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 10 čer 2010, 06:49

Jeste pridavam par fotek. Dalsi fotky dam do nasi Galerie.
Přílohy
2 Malawi.jpg
Malawi 360 l
2 Malawi.jpg (122.52 KiB) Zobrazeno 5779 krát
7 Malawi.JPG
Tlamovci
7 Malawi.JPG (151.83 KiB) Zobrazeno 5779 krát
14 Exasperatus male.JPG
Melanochromis joanjohnsonae (exasperatus) - samec
14 Exasperatus male.JPG (92.66 KiB) Zobrazeno 5779 krát
5 Malawi.jpg
Akva misto televize :-)
5 Malawi.jpg (147.67 KiB) Zobrazeno 5779 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Petr Poppl » 10 čer 2010, 11:29

tyjo neni tam tech ryb nejak moc ? Sice hodne litru to akva ale je rohovy koukam ze nejdelsi strana je 135 a pak se to zmensuje...ty narvany balvany taky pekne ubiraj misto no nevim me to prijde ze tam moc mista ty ryby nebudou mit...
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod gringo » 10 čer 2010, 15:00

Nejsem žádný odborník, ale mě se líbí. Když osádka funguje, tak proč ne, že? :o
Uživatelský avatar
gringo
přispívatel
 
Příspěvky: 167
Obrázky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 23:20
Bydliště: Krnov

Příspěvekod sarka.x » 10 čer 2010, 19:20

Pozadí se Ti Álo povedelo, kameny pěkně ladí :o
Aq opravdu připomíná v interiéru LCD televizi, se záběrem Malawi ryb .....
Ryb je věru hodně, ale když aq funguje, tak proč "kontrolovaně nepřerybnit" :lol:
Mám radši rovná akvária, vypouklá zkresují, ale vypadá to zajímavě. :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Sonic12 » 10 čer 2010, 20:10

Musím se přiznat, akva se mi také příliš nezamlouvá, respektive pozadí je docela povedené, střed akva se ztrácí do tmy, jakoby útes s jeskyní, to se mi líbí...
Ovšem kamení na dně a množství ryb nepochválím, toť můj upřímný názor. Obou dvou si Vás velmi cením, jste opravdu přínosem pro tento web a rád čtu vaše příspěvky, v tomto směru se ale snažím být objektivní a tak dávám za tři... :o

Edit: Ještě musím pochválit umístění akva v interiéru, jedním slovem krása, jak ta překrásná květina, tak i sošky a věrný hlídač hafák malawijský :lol:
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Džuzepe » 10 čer 2010, 21:14

jaa este pockam ..s hodnotenim :lol:
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod A+I » 11 čer 2010, 11:13

Džuzepe píše:jaa este pockam ..s hodnotenim :lol:

Ja vim, Dzuzepe, kam miris :lol: . Klidne cekej, jak dlouho budes chtit, v tom akva se ale nic menit nebude. Funguje takhle v teto nadrzi a s temito kameny uz ctvrtej rok a funguje perfektne. Jinak, nez je to ted, bysme to ani nechteli.

A vam nekterym (Petr, Sonic), co se vam nelibi na tech kamenech? Mbuny prece ziji mezi kameny, je to jejich prirozene prostredi, kouknete:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... pic_id=227
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... pic_id=229
Zvlastni je, ze nam do nasi Galerie k mnozstvi kamenu ve starem mensim Malawi nikdy nikdo nic nenapsal: http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... ic_id=4598 . Ted je to akva o hodne vetsi, nekolik vetsich i mensich kamenu je vytazenych a jsou tam dane misto nich dva velke. Jsou tam celkem 4 ploche kameny postavene na vysku podel bocnich sten asi 5 cm od skla (abych se dostala za kameny pri cisteni akva), jeden mensi kamen rohovy a pred nima par mensich kamenu polozenych pres sebe, takze ryby muzou plavat zezadu za kameny a proplouvat mezi kameny a pod kameny a rady toho vyuzivaji. Mame radi, kdyz je mezi kameny vsude videt, abysme meli prehled o rybach, ze jsou OK a nektera tam treba nelezi chora nebo posla.
To mnozstvi kamenu taky muze zkreslovat fotka, mam to focene vetsinou zepredu a zespodu a tak to mozna klame. Davam sem starou fotku, jak to vypadalo jeste kdyz ryby nemely "vymalovane", jestli se i tak vam bude zdat tech kamenu moc. Ale i oproti teto fotce je jich tam ted o neco mene, vytahla jsem kyblik tech drobnejsich kamenu a dala tam par jinych, proto jeste na fotkach a videu nejsou porostle rasou. Zadny kamen neni opreny o stenu ani ten kamen v rohu neni o nic opreny, ma takovy tvar dozadu a do vrchu do spicky, sedi na dne a je vyduty, takze ryby maji roh volny a jeste si muzou pod neho vlezt a nebo tama proplout. Miluji to tam a jak tam nahrnu pisek, hned ho zase vynosi pryc. Tyhle kameny nejsou jako normalni valouny, jsou vselijak tvarovane a vydute a proto je mezi nimi tolik mista. http://geology.utah.gov/surveynotes/gla ... knolls.htm

Prerybnene akva? Co je spatnyho na tom mnozstvi ryb? Snasi se vsechny v miru (jen dva samci Aulonocar se nijak nekamaradi). Mozna bysme nedoporucili tolik ryb akvaristum do oblasti, kde tece z kohoutku NO3 vysoke, ale nam tece nulove a i pred vymenou vody je stale nemeritelne. A nezapomente, ze Exasperati, kterych je v akva 21, jsou mbuny mensiho vzrustu. Sarka pochopila, co je "kontrolovane prerybneni" :D . Prerybneny mame skoro vsechno a nektery akvaria jeste vic nez tady to. Podle nasich zkusenosti prerybnena akvaria funguji mnohem a mnohem lip. Zadny problemy s prerybnenim nikde nemame, prave naopak. V prerybnenych akvariich nejsou zadne rvacky, a to dokonce ani tech druhu ryb, ktere by se jinak navzajem v jednom akva nesnesly jako treba Julidochromis marlieri, kterych mame asi 50 dospelych v jenom akvariu s hejnem Tropheusu a jsou tam pospolu v klidu a miru. Kdyz jich tam bylo jenom 6, tak vytvoreny par postupne stresoval a likvidoval jednu Julinu za druhou. Jiny problem vsak vyvstal a to ten, ze narozeni Troficci se nemaji kam ukryt, protoze kazda skvira v kamenech je obsazena a tak je dospeli Trofici, bohuzel, hned sni. Takze s tim musime neco udelat.

Jinak chapu, ze nekomu se to akva nemusi libit, protoze je rohovy, ale ten vyvyseny roh v obyvaku je jak stvoreny pro rohovy kus nabytku (a pro nas je rohove akva lepsi nez rohova skrinka s policemi, ktera tam stala pred tim). S tim zkreslovanim pres ohnute predni sklo tak uplne nesouhlasime, Sarko :o . Ryby vyuzivaji naplno i tu 60 cm vysku vodniho sloupce. Je to dobre videt na videu, jak zivot v akva funguje.

Nekdy se stava, ze kdyz je v akvariu hodne ukrytu, byvaji ryby agresivni a tak se hodne kamenu jednoduse nedoporucuje. My s tim ale zadny problemy nemame a mozna to muze byt i tim hustym zarybnenim. Nikdo tam nema tu "svou" konkretni jeskynku, proste se tam stridaji stylem kdo driv prijde, ten tam zrovna je. Kdyz jsem psala prezentaci, sla jsem akva zmerit. Nevim proc, ale uplne vsechny nase ryby se boji metru. Ryby mne priplavaly naproti jako vzdy, ale jak uvidely metr, okamzite ve zlomku vteriny zajely vsechny mezi kameny. Nedalo mi to a sla jsem pro fotak. Ted se docela hodi tu fotku dat sem, abyste meli trochu predstavu, jak ty kameny vlastne berou neberou misto. Je to mozna lip videt, protoze je to vyfocene vic zvrchu a ryby nezavazi ve vyhledu. :)
Ale urcite jsou tady v prezentacich akvaria, ve kterych kameny vezmou vic mista nez nam - samozrejme procentualne v pomeru k velikosti nadrze. A o pozadich ani nemluvim. Nasim rybam vzaly jen par litru vody ty vydute kameny a slaba vrstva pisku na dne.

Samozrejme jsem rada za vasi uprimnost, tohle bylo jen na vysvetleni proc je akva tak, jak je.
Přílohy
15 Mal.JPG
Stara fotka akva jeste bez pozadi.
15 Mal.JPG (164.07 KiB) Zobrazeno 5399 krát
16 Mal.JPG
I takhle muze vypadat akva s 45 tlamovci, kteri se boji obycejneho metru :-)
16 Mal.JPG (173.99 KiB) Zobrazeno 5399 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 11 čer 2010, 13:04

Alo,

pěkné akva, hlavně ti german red jsou neskutečně krásné ryby, ale to jsem ti již někde psal. Já je kupoval pod označením red rubin. De mého docela dost ryb, držím se odzkoušeného 10 litrů na rybku. Já mám 50 ryb v akva 500 litrů. Teď je mi jasná ta tvá výměna 60% vody týdně.

Jak jsi na tom s točením vody v rohovém akva, točí se to dobře? Já mám akva do špice a docel byl problém to vybalancovat. Musím mít
Fluval FX5 na 2/3 výkonu
Tetratec 1200 na maximum
aby se mi dobře točila voda v akva a odsával plovoucí detrit. Měl jsem 2x tetratec 1200 naplno a nebylo to dostatečné.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Ondra » 11 čer 2010, 16:14

Myslím, že kolegům vadily ty oblázky které se tam vůbec nehodí...
Jo a s těma NO3 je to nějaké podivné a je to pěkná blbost, nemí možné aby před výměnou vody byly NO3 neměžitelné... Museli by jste mít nějaká denitrátor nebo ionexy a i s nimi by jste při takovém zarybnění neudrželi NO3 na 0...A i to aby vám tekla voda z kohoutku s NO3 0 mg/l je dost divné, kojenecká voda má normu dě nějakých 5 mq/l a pitná je do 50 mg/l...Sice žijete a Améru, ale i tam se myslím nedějí zázraky...jo a aby je vodárny odstraňovaly, tak to by bylo pekelně drahé!!!
Beztak budete mít nějaký prošlý test...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků