Tanganika yvn

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 04 úno 2013, 21:08

...........
Přílohy
tangtrops.JPG
tangtrops.JPG (269.42 KiB) Zobrazeno 1038 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod Pictor » 04 úno 2013, 22:03

Dávám palec nahoru a pak dám i druhý,až to zub času vybarví.
Uživatelský avatar
Pictor
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Obrázky: 1
Registrován: 30 pro 2012, 20:27
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod Troph3us » 04 úno 2013, 22:31

Krasny, to bych chtel videt na zivo:)
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod zvj » 05 úno 2013, 11:13

No, já bych z tvé nádrže tak odvázanej nebyl. Řasu, která vypadala jako plíseň, vystřídalo růžovoučko modré pozadí a z osádky bych měl strach že bude produkovat křížence. Když jsi mě před časem radil s mými nádržemi, tak jsem měl pocit, že jsi větší kapacita. :5:
zvj
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 15
Registrován: 13 srp 2012, 13:18
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 05 úno 2013, 13:11

No když strkáš do 450 l nádrže 14 ks bemba a 15 ks duboisy, tak je hned každému kdo o těchto rybách něco ví jasné, že nejsi v pozici mi tu něco psát, kdo je nebo není kapacita nebo dokonce o tom že se tyhle dva druhy tropheusů mohou křížit.
Možná ti uniklo, že patří každý z nich do jiné skupiny trops a že spolu žijí i ve volné přírodě a taktéž by si musel vědět něco o tom, co znamená pojem přirozený výběr partnera při tření vlivem dostatečného zarybnění a naopak.
Tohle jsou zřejmě zásadní fakta která ti unikla, stejně jako to, že čerstvě založené akvárium vždy září a ta řasa o které ty tvrdíš že vypadá jako plíseň, tak ta je přirozenou součástí vodních biotopů a vyskytuje se i v tanganice a já se těším až celá nádrž zase zaroste řasami a bude hrát všemi barvami :21:
Vůbec nechápu kde vidíš růžovomodré pozadí, takže buď se přestaň dívat na monitor zhulenej, nebo si uprav barvy na moncku tak, aby si to viděl normálně. :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod zvj » 05 úno 2013, 14:36

Víceméně jájínkovská odpověď ale čekal jsem, že to bude ještě horší. Hlavní je, že jsi sám se sebou spokojen. Ať se daří. :5:
zvj
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 15
Registrován: 13 srp 2012, 13:18
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 06 úno 2013, 09:56

Ztvarnil jsi to jako sochar :24: . Ma to tvar a to se mi libi. Akorat mam strach, ze rasou poroste jen vrch a zespodu bude videt, ze je to bily a oranzovy. Ale mozna to bude nakonec lepsi nez na tmavym podklade. No jsem zvedava a Ty urco taky 8) . Podle fotek na Tvym webu jsi to natrel na tmavo a pak posypal bilym a oranzovym piskem?
A co rybam, libi se novej nabytek? ::s27::
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 06 úno 2013, 11:46

No už jsem pár nádrží s trops postavil a zarybnil a měl jsem tu možnost posledních pět let pozorovat chování těchto ryb v různých podmínkách i podrobněji a tak jsem se rozhodl že trochu nabourám některá zažitá tvrzení a napíšu takový krátký postřeh co se chování těchto ryb týká v podmínkách jiných než jsou standartně popisované. :1:

Alo, když chci aby pozadí bylo světleší nebo tmavší nebo nádech nějaké barvy, tak ho natřu základem a potom už jenom epoxy a písek.
Čím více je vrstev E+písek tím méně vynikne podkladová barva.
Někdo chce ale pozadí tmavé nebo šedivé, tak tam by se potom neměla překročit hranice dvou vrstev a kombinace podkladových barev nebo tonovaných písku či písků přírodně zbarvených atd atd, ale to už jsou praxí získané know how . :2:
každopádně takhle strakaté jsem dělal poprve a spíše než o účel šlo jen o potvrzení takové mé jedné teorie, kterou později jak se budou usídlovat řasy také objasním. 8)
Co se řasy týká, tak mi rostla když mrkneš na předchozí obrázky této nádrže ať už z 3D nebo bez něj vždy spíše od spodu tak uvidíme.
A také jinak zarůstají epoxy pozadí něž pozadí silikonová nebo cementová.
Nechám se pžekvapit ale hlavně se těším jestli se tam rozleze hildina od gringa, kterou jsem to včera naočkoval a ta moje kruhová strakatice kterou neznám jménem, ale je tam taky naočkovaná na placáku z předchozí zástavby nádrže.
ryby jsou OK, ale o tom více ve zmiňovaném postřehu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 06 úno 2013, 12:18

Jo te Tve strakatiny jsem si vsimla na tom videu, vypadala super, neco jako lisejnik, ne? To se mne velmi libilo, pripominalo mne to kamen na medows :) . A tu Gringovu rasu Ti teda desne zavidim. Ale mne se takova skoro stejna dela v morskych akvarkach, tak aspon neco :o .
Jsem fakt zvedava jak to budes mit. Pamatuju si to minule pozadi, jak zrezavelo strasne rychle, to byly ty prvni rozsivky ale to bude urcite i ted. Hlavne kdyztak nezoufej jako zoufalej Tom2 Milhausman :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod CZmok » 06 úno 2013, 12:19

Cus,

ta Hildina je ta tmava cervena rasa? V obrazcich na google jsem to nenasel a ani tu strakatici ne.

Dik.

CZmok
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků