Tanganika yvn

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod easy » 06 úno 2013, 15:00

No já to sice taky vidím růžovomodře, ale celkově se mi to líbí. Na záběrech z "jezer" jsem právě většinou viděl obrovské bloky a velké balvany a žádné "korálové útesy".
Uživatelský avatar
easy
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 30
Registrován: 04 lis 2012, 00:32
Bydliště: Valtice
Kolik let děláte akvaristiku?: 3

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 06 úno 2013, 15:40

Easy tož v tom případě roluješ taky dobrej vzorek :lol: .
Ne vážně to modré bylo jenom jako polotovar a teď to může dělat nastavení barev na monitoru.

akva-pozadi-3d.webnode.cz/fotogalerie/photogallerycbm_85834/40/#blue1-jpg

CZmok:
www.folkbiche.wz.cz/nizsi_rostliny.pdf

https://www.google.cz/search?q=hildebrandia+řasa&hl=cs&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=k1oSUZGENKiM4gS7woHAAw&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1280&bih=916

Ta další strakatá řasa, která je vidět na straně 8 na fotkách v mém aqu hlavně na velkém kamenu v pravo, je dost podobná právě té mořské ale zařadit a pojmenovat to se mi nepovedlo.
Na to je potřeba mikroskop a nad ním sedící odborník na řasy.
Tak možná snad po nějaké domluvě s botanickým ústavem seškrábnu vzorek a oni se mi tam na to mrknou a uvidíme.

Alo na tom odkazu je to vidět tak trochu z vrchu a když si přiložíš papír nebo pravítko od spodní hrany jednoho boku k druhému, tak si můžeš udělat představu o tom, jak je pozadí členitě rozložené. :idea:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod CZmok » 06 úno 2013, 16:12

Jak se to očkování řasou dělá? To si jako vezmeš kamen z nějakého akva, kde ta řasa roste a lupneš to k sobě a doufáš, že se chytne? Co jsem si já všimnul, tak s růstem řas v akvu je to docela alchymie a moc nevěřím na to, že by se mi tam chytla, když tam neroste přirozeně... Mohl bys to pro mě trošku popsat?

Díky
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod Ondra » 07 úno 2013, 01:40

Hr, neber to jako kritiku, ale mě se to líbilo víc předtím bez pozadí a vysvětlím proč. Ryby ba fotkách bez pozadí lépe vynikly a i jejich barvy, jelikož byly v kontrastu ze zařasenou stěnou. Takhle je hodně osvícené pozadí a ryby se automaticky posunuly dopředu. Možná by pomohlo posunour zářivky dopřeku s přední stěně akvária.

Je ale fakt, že dle fota se pozná leda tak prd, takže to ber jen jako můj pocit ;-) Jo a to pozadí je teda pěkně masivní, kolik to ubírá vody v nádrži?
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 07 úno 2013, 04:13

Jj, to je presne ta, co jsem myslela na tom velkem kamenu vpravo na videu - takovy "lisejnik". Mne se libi pac je to originalni :24: a jen tak nekdo to nema. Kdes to vzal? :D
Tu cervenou mam fakt v morich, vypada uplne stejne.
Mne se to akva libi nesrovnatelne vic s tim pozadim nez se zarasenou hnedou rovnou stenou jak to bylo pred tim. A taky uplne puvodni pozadi se mne libilo velmi mnoho moc. :)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 09:23

CZmok: Je to naprosto jednoduché jako když si domů zavlečeš šneky s rostlinkama, tak si můžeš zavléci i tu řasu ovšem další předpoklad je ten, aby po zavlečení měla vhodné podmínky a nedegradovala, ale naopak se pěkně rozlezla.

Ondro vždyť víš že kritika mě nechává naprosto chladným :lol:
Světlo je teď posunuté právě v přední polovině a třetině tak že zařivky na rampě směrem dozadu svítí asi do poloviny nádrže a ty přední jsou tak nad první třetinou.
Je to klasická rampa kterou požívá FARAO nebo ZEKIA takovej ten pla\stovej profil na kterým jsou z obou stran světla.
To nasvícení pozadí dělá hlavně to, že má docela dost světlou barvu ktrá toto světlo odráží a tak umocňuje dojem z nasvícenosti nádrže.-
To jsou jednoduché počty.
Nikdy se mi nepovedlo na tmavém pozadí udělat fotku a teď tohle co tu vystavuji, je pro mě a můj foťák něco co, no raději nic :lol:
Jakmile pozadí potáhne rozsivka, tak to nebude tak intenzivní a po rozsivce brzy nastupují jiné řasy. Teda alespoň v podmínkách které mám v aqu stálé, tomu tak bývá. :mrgreen:
Co se barev týká tak ryby jsou stejně barevné na fotce bez 3D jako na "žumpovém" videu tak s 3D jenom podíl světla společně s technikou a mým fotografickým umem je zachytila jinak.
Už jsem to psal na tlamkách mattesovi, že ryby jsou barevné i za denního světla tak, že je to krása.
To že se zdá že ryby plavou nějak moc v předu je tím, že jsou to somráci kteří na mě reagují jako smečka štěňat a když je u nás nějaká návštěva, tak se vždycky smějou jak ryby reagujou když vstanu z gauče který je před aqem nebo procházím přes obývák podél aqa.
Je to úžasné jak si ryby pamatují toho kdo je krmí a jak na něj reagují.
Když se vzdálím od nádrže a někdo cizí si chce zkusit povodit ryby po nádrži, tak jen do té doby než se objevím a postavím se na opačnou stranu nádrže.
V ten moment má cizí člověk utrum a trops se hrnou ke mě jako hladová štěňata za fenou. :lol:
Třeba video co mám na stránkách s pozadím, kde plavou duboisy, bemby a sumbu, jsem musel natočit až po krmení a úplně v klidu, aby si mě ryby nevšímaly, jinak není možné natočit takovej normální pohyb v nádrži.
Nebo musím být v místnosti u aqa nějakou chvíli po krmení a ryby ignorovat aby jim došlo, že nic nebude. :lol:
No a tahle fotka je prostě vyfocená tak nějak že jsem šmejdil kolem nádrže a cvakal a tak ryby zvědavě plavaly v přední části a zvědavě pozorovali co že se to děje.
K tomu jakej má na jejich chování vliv 3D( vhodně tvarované 3D ) budu psát takovej postřeh.
No pozadí ubralo tak 200 l kde jeho součástí jsou dvě komory, které mají každá objem cca 20 l
80 ks trops tedy plave v cca 650 l vody. Což má také své výhody, které se ale musí podpořit dostatečnou údržbou a vhodnou objemnou filtrací.
Jednou jsem měl v nádrži až cca 120 ks ryb a tam když jsem neudělal pravidelnou nedělní chvilku poezie eee teda výměnu vody, tak se hodnoty vody každý další den zhoršovaly mnohem rapidněji než do této výměny. jak už se NO3 dostane přes padesát mg/l tak to potom stoupá každý den diametrálně jinak než za ten týden do těch 50ti.

A+I: Mě se taky líbilo to původní, ale jak jsem je začal dělat 3D na kšeft a už jsem jich udělal víc, tak o tom začne člověk jinak přemýšlet a jinak to celé dělat.
Prostě jsem se už na to nemohl dívat a poslední dvě kapky byli ty, že tohle bylo moje poslední pozadí z silikonové povrchovky, kterou pasoucí se ryby sem tam oškubaly až na poliš a druhej a poslední hřebík do rakve byl ten, že jednou jeden kamarád na návštěvě mi řekl, že v pravém horním rohu je hlava velblouda.
Do té doby jsem ji tam nikdy neviděl ale od té doby mě tam na tu ťavu neustálé táhli oči a mě to nedalo tak jsem to s plánem na nové pozadí proměnil z velbloudí hlavy na neštovice. :lol:
Mimochodem kdo chce vidět hlavu velblouda, tak je vpravo nahoře na této fotce :7:

akva-pozadi-3d.webnode.cz/fotogalerie/#tanganyka-stones-865-2-jpg

Alo, ty lišejníky, nebo řasy, když jsme u nich tak mrkni sem v čase 2:25 se teprve kluci potápěčský vrhnou pod vodu:

http://youtu.be/2KxEZR9-vGQ

To jsou ony a jsou tam všude kam se mrkneš, holky jedny strakatý. :21:
K mobám by se ti hodila že ??? 8)

Jinak teda červenou hildebrandiu jsem získal díky gringovi. Ještě jednou díky gringo!!!
A tu moji strakatou okruhovku, tak tu jsem pěkně prosím objevil v trochu jiné podobně na kamenech, které mám z řeky na zahradě.
Tento kámen byl na takovém stiném vlhkém místě, tak nevím jestli na něm přežívaly nějaké zbytky této řasy z řeky nebo se tam vytvořila až v zahradě :roll:
Když jsem kámen znovuobjevil, tak se mi moc líbil a šupl jsem ho do nádrže, kde se malinkaté jakoby lišejové puntíky začali postupně den odedne zvětšovat v průměru a ruzně se v určitých průměrech zabarvovat od žluto oranžévé do zelené až po hnědou.
Nikdy se nepřesídlili na sklo i když bylo zařasené a vegetovaly a množily se pouze na kamenech. Na tom původním kamenu kde byli tyto řasy asi 4 se ještě objevili další a jak rostli a začaly se navzájem dotýkat tak se jako by spojili v jakýsi prstenec a všechny vnitřní zbytky kruhů zmizely a dál se šířila a jako by lezla přes celej šutr a až dolezla k okrajům, tak nějakou dobu stagnovala a najednou se v ploše kterou ohraničila v kruhovém tvaru asi o průměru cca 30 cm objevila spousta prťavejch mladejch řas a ta stará se za nějakou dobu vytratila. No na šutru už se to zase hejbe nové řasy, které byli jako špendlíkové hlavičky, už jsou větší a vypadají že se jim daří. :mrgreen:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 07 úno 2013, 10:50

HR: to je zajímavý poznatek, že NO3 po 50mg roste rychleji. Čím si to vysvětluješ? :3: Je možné,že by se v zahnojené vodě hůř rozpouštěl kyslík,který má vliv na metabolizmus ryb a ty pak víc kadí? Nebo jiný důvod?
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 12:55

No to je zajímavá myšlenka, ale nad tím jsem zase tak moc nelaboroval.
Mám jen takovou suchou teorii potvrzenou jak jinak než praxí, že od výměny vstupní vody ,která má cca 15 NO3, se mi za týden vyhoupne na těch 50, což je nárůst o nějakých 40 +-.
Když jsem odložil výměnu o den dva tak hodnoty nestoupaly tak že by to mělo za další týden něco kolem 100 mg, ale těch sto tam bylo třeba už za 2-3 dny.
Myslím si, že rovnováha v nádrži podpořená masívní pravidelnou výměnou vody a praním předfiltrů se při nedodržení setrvačnosti rozhodí takovým způsobem, že objem bakterií ve filtrech už hodnoty nad 50 mg nedokážou korigovat a ty se proto rapidně zvyšují.
Toť moje jednoduchá úvaha o nárůstu NO3 při nedoržení pravidelného ciklu výměny.
A ještě bych dodal, že zase nejde o pravidelnou údržbu jednoho týdne proto že se to tak dělá, ale samozřejmě je potřeba si tuto periodu nastavit měřením hodnot.
Příklad je takový že kdybych měl v nádrži o polovinu méně ryb, tak bych takovou výměnu mohl třeba provádět jednou za 10-14 dnů.
Dost lidí zde i jinde opisují a provozují v praxi rádi nějaké poznatky a sami neví proč to dělají nebo papouškují.
No ale dobře že to alespoň slepě dělají a tím zlepšují život rybám.
Mattes, jestli k tomu máš něco z těch stohů knih co jsi prostudoval, tak mě pouč. :1:
Naposledy upravil hr dne 07 úno 2013, 15:12, celkově upraveno 1
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 07 úno 2013, 13:16

HR: stohy knih,které jsem přečetl, bohužel moc nesouvisí s akvaristikou,proto vznáším tyto dotazy na fóra,kde pravidelně přispívá akvaristická elita.Myslel jsem,že chemické pochody v nádrži máš v malíčku Podle mě to s těmi bakterkami můžeme vyloučit, protože A+I někde psala, že se dokáží docela rychle dle potřeby namnožit a vlastně díky tomu může NO3 rychleji růst :3: . No nic, budu si muset po tolika letech praxe koupit i nějakou tu akvaristickou příručku
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod zvj » 07 úno 2013, 13:58

Myslím si, že rovnováha v nádrži podpořená masívní pravidelnou výměnou vody a praním předfiltrů se při nedodržení setrvačnosti rozhodí takovým způsobem, že objem bakterií ve filtrech už hodnoty nad 50 mg nedokážou korigovat a ty se proto rapidně zvyšují.
Toť moje jednoduchá úvaha o nárůstu NO3 při nedoržení pravidelného ciklu výměny.

Tak jsem si dodnes myslel, že nitrifikační bakterie přeměňují NO2 na NO3. To, co výše tvrdíš, mne přesvědčilo, že opravdu nejsem v pozici hodné doskuze s tebou.
zvj
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 15
Registrován: 13 srp 2012, 13:18
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron