Tanganika yvn

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 07 úno 2013, 14:51

Zvj, ja taky na to hledim ...
Hr, nitrifikacni bakterie ve filtrech rozhodne nekoriguji NO3. Ty se v akva akorat hromadi a hromadi UMERNE podle zateze akvaria az do dalsi vymeny vody.

Mattes citace:
"Podle mě to s těmi bakterkami můžeme vyloučit, protože A+I někde psala, že se dokáží docela rychle dle potřeby namnožit a vlastně díky tomu může NO3 rychleji růst."

Mattes, Ty jsi takovej intrikar, ze to neni ani mozny a mne budes neco rikat. Co tady podsouvas, ze jsem nekde psala takovou hovadinu, ze cim vic namnozenych nitrifikacnich bakterii, tim rychleji budou narustat NO3 !
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 15:02

Ale milej pane zvj ty seš nějakej chytrej. Já tady ale mluvím o provozu denitrifikace v pomalu tekoucím filtru a proto se bavíme o NO3 a tudíž o denitrifikaci.
Tenhle pojem ti ale jistě nic neříká protže jinak by ses tak blbě nevyjadřoval k tomu o čem je tu řeč.
Kdybych neměl zapojenej pomaluprůtokový filtr na denitrifikaci, tak v tak zarybněném aqu jak mám můžu provádět výměnu vody tak třikrát týdně.
No já se tu bavil o koze a ty o voze tak příště nebuď tak hr a trochu přemýšlej. :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 07 úno 2013, 15:13

A+I : čteš moc rychle a v každém z mých příspěvků hledáš útok na Tebe,ale marně!! Já jsem rád, že ses podělila o informaci, že se bakterie dokáží docela rychle dle potřeb namnožit a za sebe dodávám, že díky tomu může růst NO3 ( protože má kdo/co zpracovávat NO2 ) čímž vyvracím teorii HR. :3:
A protože si upřímně myslím,že máš velký přehled, zkus mi ty odpovědět na mou výše položenou otázku.
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 15:25

Alo, ty píšeš že se hromadí úměrně ???
Mám to chápat tak že když provádíš výměnu vody a dejme tomu že se hodnoty NO pohybují od výměny do výměny z 0 do 50 mg tak kdyby si něudělala pravidelnou výměnu, ale prodloužila termín dvojnásobně, tak že budeš mít za tu dobu jen 100 mg???
To jsi někdy zkusila nebo si to jenom myslíš???
A další kámen urazu je ten, že se tu bavíme zase o nějakém standartu což třeba vůbec neuznávám.
Za jistých standartních podmínek třeba jo :lol: , ale v našem případě jde o zcela individuální podmínky.
Měli jste někdo někdy v 800l nádrži 120 ks dospělých trops a filtrovali jste jim stejně a krmili jste je stejnými dávkami a stejným krmivem.
Asi ne že, tak je zbytečné tady psát něco o tom jak to chodí, když u každého to vlivem litráže, filtrace, krmení, počtu ks ryb a hlavně pravidelnosti perody a obsahu vodovýměny je u každého chovatele zcela odlišné a jenom ty standartní podobně založené případy mohou fungovat stejně nebo dost podobně.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 15:38

Mimochodem mattes, tys nic nevyvrátil, protože podle toho co píšeš, si stejně jako zvj nepochopil o čem tu píšu, ale to je zřejmě moje chyba že jsem to hned ze startu nevysvětli.
Kdybch vysvětli že se tu bavím o trochu upraveném filtru, na pomalu průtočný, s filtrační kapacitou na jezírka o obsahu 8 000 l , kerý jak doufám přispívá k částečné denitrifikaci, tak jste tu nemuseli hned vyvracet teorie o kterých ani nevíte. :3:
Mám takový dojem že jsme se bavili o nárůstu NO3 a ne o přeměně NO2 na NO3 a když narůstá NO3 tak je mi jasné že je řeč o nefunkční denitrifikaci.
PS: ten škrábající se emotikon teď hrozně frčí :lol:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 07 úno 2013, 15:55

Jo, mě se ten smajlík taky líbí.
Měl jsi to hned ze startu vysvětlit, protože jak se můžeš dočíst,tak dokonce i A+I to pochopila stejně jako já a zvj. :3:
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 07 úno 2013, 15:56

Pro hr a mattes:
S vama si dnes tady pripadam jak s vědci na jine planete. Jdu spat at se z toho domotanyho snu vyspim.

:3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3: :3:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 16:08

No zřejmě ladíme každý jinou frekvenci :lol: a protoooo :3:
Ne teď vážně, počkáme až se Ala vyspí a zítra se dozvíme jak ten sen dopadl.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 16:09

Alo, spíš ???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 07 úno 2013, 16:15

Jsem pro......já jdu zatím plnit mé vědomostní mezery :1: :3:
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron