Tanganika yvn

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod zvj » 07 úno 2013, 16:41

A tak to je jiná. Sem si říkal že to snad není možné aby si se tak seknul.
Příště tam ale nadhoď o jakých bakteriích a filtrech je řeč a já slibuji, že budu číst a psát pomaleji. :idea:
zvj
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 15
Registrován: 13 srp 2012, 13:18
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 07 úno 2013, 17:40

zvj: já si stejně myslím,že když HR vzroste za týden NO3 z 15mg na 50mg a za další dva dny na 100mg, tak mu ten denitrifikační filtr asi moc dobře nefunguje :3:
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 08 úno 2013, 08:32

Mattes, funguje a nefunguje :3: , bez jeho provozu tam je 100 mg NO3 klidně za tři dny a proto jsem psal o rozdílných podmínkách v aqech.
Vzhledem k funkci a omezené kapacitě takového filtru se denitrifikační bakterie nemají zřejmě už kam rozmnožit.
Proto tyhle hodnoty které popisuji, jsou udržitelné cca týden. Zase upozorňuji na 80 ryb v 600l.
Proto píšu že potom už bakterie nestíhají a nárůst je tak rapidní. :3:
Usidlovaní a množení bakterií je totiž možné pouze tehdy, mají li ktomu vhodné podmínky a to nejen k množení ,ale i to kam se mají množit a jak je známo tak prostě objem filtrů a jeho médií má určité kapacity ve kterých se tyto bakterie nemohou množit do nekonečných počtů.
PS: budu muset pořešit objem filtru a možná budu mít vyhráno. :idea: :3: :idea:
Ne proto abych mohl dělat výměnu později o to mi ani nejde, ale stane se že člověk musí třeba odcestovat a proto se údržba může protáhnout o několik dalších dnů a potom je takový držák hodnot dobrá věc.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 08 úno 2013, 08:42

Máš recht. A neuvažoval jsi o ionexech? Já je právě používám v době dovolených....
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 08 úno 2013, 08:54

A není to trochu drahá sranda? :3:
Jakej používáš a jak dlouho vydrží?
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod mattes » 08 úno 2013, 09:01

Používám "TULSION A62 MP" a výdrž je odvislá od množství Ionexu a zarybnění nádrže. 1 Litr stojí něco kolem 300,-Kč.
Uživatelský avatar
mattes
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 10
Registrován: 10 srp 2012, 09:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 08 úno 2013, 09:12

No abych pravdu řekl, tak jsem si to tak letmo pročetl a řeknu ti že jistou dávku trpělivosti mám :3: , ale tyhle laboratorní práce pro mě nejsou.
Až budu takle obrněn trpělivostí pracovat s touhle a podobnou technikou, tak dám sbohem trops :5: a pořídím si 1000 l moře :mrgreen: .
Zatím zůstanu raději u pravidelných vodovýměn a zkusím, možná, pořešit ještě jeden kanystr na pomaloprůtočnej filtr.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 08 úno 2013, 11:18

Zdalo se mne o velbloudi hlave vpravo, o mafianovi Alfonzo vlevo, o psi hlave a jejich stenatkach, o Duchovi z duchny ... ale nejvic se mne zdalo o pomatenych dusikatych teoriich dvou mimozemstanu :3: :3: .
Přílohy
Radex dreams.jpg
Crazy dreams
Radex dreams.jpg (122.55 KiB) Zobrazeno 1128 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 08 úno 2013, 14:06

Všechno co se zdá je sen a zdání klame, ale to co jsi nakreslila úplně vlevo, jako to o těch štěňátkách, tak to je trochu nemravný sen. :3:
Ksichtícího se mafoše jsem si nikdy nevšiml. ::s25::
Raději tu nebudu ani zmiňovat, že na dalších pozadích ten můj kamoš, kterej má s tebou Alo společnou bujnou fantazii, mi ukázal: gorilí hlavu, hlavu indiána, kuřecí stehno, slona a trpaslíka.
A už je to venku. :3:
Tak jsem mu poděkoval stejně jako za vleblouda a od těch dob to tam vidím.
Jo jinak díky za štěňata a ducha.
Nevím jestli si tu hlavu velblouda jenom tak škaredě zatrhla nebo si to zle pochopila, ale ta hlava je profil jen to nahoře.
Pro lepší představu demonsruju na fotce zrcadlovou realitou. :3: :3: :3:
Přílohy
tanganyka stones 865 2.jpg
tanganyka stones 865 2.jpg (12.28 KiB) Zobrazeno 1116 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod A+I » 08 úno 2013, 14:55

Skarede zatrhla, pac jsem tam chtela i toho Trofika.
Bujnou fantazii sice mam, ale ne tak jak Tvuj kamos a ... to vsechno na tech Tvych fotkach nasel Ivik ve 3 vterinach. On je fakt desnej, porad neco v necem vidi, ja jsem taky kvuli nemu predelavala cast pozadi :lol: . Jestli chces, tak ty fotky zase vymazu, to tam bez nich nikdo jinej neuvidi nez Tvuj kamos a Ivik :D .

Hele, to video s tema Gibberosama je super fantastic. Nesla by ta rasa poslat ? :15:
Přílohy
Radex cam - Copy.jpg
Radex cam - Copy.jpg (14.08 KiB) Zobrazeno 1110 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron