Tanganika yvn

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod wladys » 12 zář 2013, 23:52

Radku, ty carpinty jsem tipoval z jednoho prostého důvodu a to, že jsem si myslel, že budeš spíše na ty přírodní druhy a né na mutanty :lol: Ikdyž tenhle mutant, je samozřejmě překrásný a už jsem ho mockrát pozoroval ve Sklorexu a měl i cukání pořídit mu extra "výběh". :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 13 zář 2013, 09:29

Easy, i když nejsem fanda těhdle "zahrádek" tak když je to v tomhle přírodním duchu tak budiš.
Vypadá to jistě krásně, ale za výsledkem je bolavá ruka od stříhání mechů a přetrhávání odumírajících stonků a následného odsávání atd… atd...
Kdo měl někdy zarostlou nádrž a snažil se ji udržet nějakou fazónku rádoby divokého vzhledu nebo i té kýčovité zahrádky, tak ví o čem píšu.


Jen tak na začátek bych rád upřesnil, že mutant je záležitost přírodní, kdežto hybrid je výsledek křížení. :2:
V určitých podmínkách ovšem, muže být i křížení přírodní záležitost, stejně tak jako mutace, podpořena ozařováním a podobnejma sráčema, zase uměle podpořený proces.
Jestli jde teda o přírodní mutaci dále podpořenou snahou akvaristů, stejně tak jako u spousty albinotických druhů ryb, tak mám doma ryby, které jsou hříčkou přírody, tedy PŘÍRODNÍ. :7:

Wladys, četl jsem pár názoru jak to s těmi rybami je.
Někteří píší, že je to mutant a že poprvé se objevil v 80. letech na nějaké výstavě.
Chovatel, který měl pár klasické přírodní formy, si údajně všiml u jedné z ryb odchylky v barvě a její potomky dále selektoval, kde tato odchylka stále rostla a posilovala se.
Jiní píší, že Electric Blue Jack Dempsey je hybrid a tudíž je to výsledek křížení akvaristů.
Ať tak nebo tak, je s chovem a odchovem těchto ryb spojeno pár problémů, jak už to u mutantů nebo hybridů bývá.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 26 zář 2013, 18:22

Tak dnes jsem si dovezl dajší jihoamerické cichlidy a proto je tady další hádanka, tentokrát bez fotografické nápovědy, ale za o s písemnou indícií.
Jestli se nebude dařit uhádnout na základě jedné nápovědy, tak budou postupně přibývat další.
Kdo to uhodne, tak má bod, stejně jako mattes minule :lol:
a za třista čtyřicet osum bodů dostane odemě externí filtr dle vlastního výběru. 8)
Tak pozor....
Tyhle JA cichlidy mají jednu podobnou vlastnost jako tropheus duboisi. :3: :3: :3:
Napovím nejsou to tlamovci. :7:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod wladys » 26 zář 2013, 23:34

Pořídil sis Uaru. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 27 zář 2013, 09:52

Wladys, že ty sis to odvodil od inzerce kterou mi mates 69 vložil na Ryb.net, kde jsem je poptával sloplu se sturisoma panamensi.
Já bych řekl že jo :) a proto žádný bod nezískáváš. :P
A nebo protože ses snažil tak jo, máš bod. No teď už jenom pár bodů a filtr je doma. Ale pozor na mattesa jste na tom bodově dost vyrovnaně. :lol:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod wladys » 27 zář 2013, 15:09

Ne neodvodil. Já inzerce nesleduju, pokud zrovna nic nepotřebuju. Napadlo mě to podle těch skvrnek co mají mladí, než se vybarví. Dal si totiž hodně velkou nápovědu s těma dubákama. :D
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 28 zář 2013, 21:35

No tak to klobouček pane. Je vidět že máš nastudováno a taky Filipa :D
Dnes jsem si pořídil 4 ks Loricaria sp. `Rio Atabapo` a tak líné krunýřovce jsem už dlouho neviděl. Celý den se válí na dně a sem tam couvnou o pár cenťáků.
Možná jsem udělal chybu že jsem si nevzal ty sturisoma panama.
Taky jsem doufal že se nastěhujou na kořen a budou vegetovat na něm, ale asi omyl :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod wladys » 28 zář 2013, 22:44

Tak Sturisomy jsou dle mého názoru mnohem zajímavější a asi jsi měl zvolit raději je.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod RadoA » 29 zář 2013, 08:05

hr píše:Dnes jsem si pořídil 4 ks Loricaria sp. `Rio Atabapo` a tak líné krunýřovce jsem už dlouho neviděl. Celý den se válí na dně a sem tam couvnou o pár cenťáků. Taky jsem doufal že se nastěhujou na kořen a budou vegetovat na něm, ale asi omyl
To teda ani náhodou :D Naozaj sa budú len tak povaľovať na dne a až keď budú hladné, pokúsia sa trochu prelustrovať dno.
Uživatelský avatar
RadoA
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 2
Registrován: 27 říj 2007, 15:47

Re: Tanganika yvn

Příspěvekod hr » 18 říj 2013, 09:23

Začínám čuchat k mořské akvaristice :3: :1: :16:
Přílohy
download.jpg
download.jpg (199.68 KiB) Zobrazeno 3318 krát
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků