Tanganyika 720 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: re

Příspěvekod A+I » 15 pro 2010, 14:13

jonathane píše:Álo, nevím, teda ten Tvůj komentář....určitě Martinova nádrž s Trophs vypadá o 100 % přirozeněji než Vaše s Trophs...u mě je ta Vaše taková typická "americká" nádrž......myslím si, že to Martin zvládl na výbornou...a písek u zadní stěny? Ryby si s ním stejně udělají co uznají za vhodné...

Martine, muzes mne, prosimte, upresnit, co mas na mym komentari? Dala jsem mu vybornou a navic nejakou radu, ze useknuty pisek pred tapetou, ktera ma napodobovat vodu, nevypada nejprirozeneji, ze je lepsi, kdyz pred tou linkou stoji kamen (nebo rostliny v jinych biotopech), ktere to zamaskuji. V jezere jde pisek do ztracena, coz v AQ docilit nejde, ale da se to udelat jinak - jak pisu. Ryby si s nim muzou delat co uznaji za vhodne i za kameny. Znovu rikam, ze to byla jen rada a ne vytka.
Na hodne americkych akvariich je prave ta neprirozena linka pred modrou nebo cernou tapetou videt. Co je americkyho na nasich akvariich s Topheusy nevim. Stejnou nebo podobnou tapetu, jakou mame my, muzes videt i u lidi na Akvamalawi, treba Frodo a nebo Bedna. Maji to taky po americku? http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... c&start=10 . Samozrejme treba Bedna tam nemusi mit zadny prolizacky z kamenu jako my, kteri tam mame dost ryb dna, ktere to potrebuji. A nebo to mame po americku kvuli tomu, ze nemame polystyrenovy pozadi uvnitr v akva? Jinak sis davno vsimnul, ze nemame akvaria s Trofikama v prezentaci, protoze se mne moc nelibi, delali jsme je pred vic jak 5 lety a Ivik zadny pozadi dovnitr akva nechtel. Myslim, ze tenkrat nebylo ani pozadi "Back To Nature" - ani pro inspiraci, ktere vyuzil treba zrovna tady Martin4ever pro ten previs zvrchu a ktery je pro "BTN" typicky. Delala jsem to podle nich i ja pro nasi nadrz s Geophagy. Uz dlouho se chystame akvaria predelat, ale sam dobre vis, co to je nemit cas. Ovsem takova ubiracka mista tam urcite nebude :o :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 15 pro 2010, 15:28

ten Tvůj kometář Álo mi přešel trochu jízlivý......viděl jsem Vaše AQ s Trophs již dříve a nějak mě jeho vzhled nenadchnul, tak mi to připomělo v psaní kometáře na Tvoji reakci.........jinak nic jiného v tom prosím nehledej....prostě mi jen přišlo "americké" :? :? :?
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod A+I » 15 pro 2010, 15:58

jonathane píše:ten Tvůj kometář Álo mi přešel trochu jízlivý......viděl jsem Vaše AQ s Trophs již dříve a nějak mě jeho vzhled nenadchnul, tak mi to připomělo v psaní kometáře na Tvoji reakci.........jinak nic jiného v tom prosím nehledej....prostě mi jen přišlo "americké" :? :? :?

Jizlivy neni, je uprimny. Martinovo akva se mne moc libi, kameny ma jak pravy, nema to udelany jak blativy breh do Amazonky. Ma ten polystyren suprove zpracovany, aby vypadal jako kameny v biotopu Tanganyika, je to podle myho gusta. Libi se mne jak interier tak podstavec i rostliny okolo. Libi se mne i podlaha :D . Mne by vadilo, ze to vzalo rybam tolik prostoru hlavne z delky a ten useknuty pisek bych tak u sebe nechtela, proto jsem mu to uplne uprimne napsala.
I Tobe, Martine, jsem vzdycky napsala uprimne komentar k prezentaci nebo k fotkam. To jen Ty mne nic nikam nepises a pak najednou vyrukujes s americkym akva. Njn, kolem mne je sama Amerika a tak to ma na mne spatny vliv :3: . Proto taky chodim na ceske forum. :5: :D
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod PetrK » 15 pro 2010, 16:02

Gratuluji, pro mě jedna z nejhezčích nádrží co jsem kdy viděl :shock: Na druhou stranu souhlasím s Álou, ohledně ubrání litráže pozadím. Mě osobně by těch litrů bylo líto i kdyby měla nádrž 2m3 :cry: . Ale to je samozřejmě každého svobodná volba mezi krásou 3D pozadí a s tím související obětované množství litrů vody. Vzhledově je akva pecka!
PetrK
uživatel webu
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2010, 20:32

re

Příspěvekod jonathane » 15 pro 2010, 16:10

Álo až uvidím neěkde prezentačku, tak napíšu.....zatím jsem viděl jen jakési odkazy na youtube a možná nějaká "fota".......buď ale v klidu....my Tě tady máme radi :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

re

Příspěvekod jonathane » 15 pro 2010, 16:14

PetrK píše:Gratuluji, pro mě jedna z nejhezčích nádrží co jsem kdy viděl :shock: Na druhou stranu souhlasím s Álou, ohledně ubrání litráže pozadím. Mě osobně by těch litrů bylo líto i kdyby měla nádrž 2m3 :cry: . Ale to je samozřejmě každého svobodná volba mezi krásou 3D pozadí a s tím související obětované množství litrů vody. Vzhledově je akva pecka!


jasně, je to každého věc...ale pro mě je tento pohled do AQ více přirozenější, než třeba modrá tapeta na pozadí (jako moře :? ) a pár naskládaných šutrů
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod A+I » 15 pro 2010, 16:40

jonathane píše:
PetrK píše:Gratuluji, pro mě jedna z nejhezčích nádrží co jsem kdy viděl :shock: Na druhou stranu souhlasím s Álou, ohledně ubrání litráže pozadím. Mě osobně by těch litrů bylo líto i kdyby měla nádrž 2m3 :cry: . Ale to je samozřejmě každého svobodná volba mezi krásou 3D pozadí a s tím související obětované množství litrů vody. Vzhledově je akva pecka!


jasně, je to každého věc...ale pro mě je tento pohled do AQ více přirozenější, než třeba modrá tapeta na pozadí (jako moře :? ) a pár naskládaných šutrů

No ale, Martine, ale kdyz si pustis videa primo z jezer Malawi a Tanganyika, tak vsude vidis modrou vodu a kameny. Proc si myslis, ze voda je modra jenom v mori? Napriklad mbuny i Tropheusi neziji nijak hluboko, jsou mezi kameny, kam dosviti slunce a tim na nich rostou rasy k jejich obzive a voda je kolem modra. Nerikam, ze se mne libi v akva modra tapeta typicka pro morska akvaria, ale nemuzes rict, ze to neni pro afriku prirozeny. Nekdo treba ma rad more a africky cichlidy svym kamennym biotopem i barevnou vizazi maji k mori blizko. Koneckoncu i tou modrou barvou vody okolo nich. Takze i modra tapeta a nekolik naskladanych sutru je biotop pro afriku at se Ti to libi nebo ne. Tady mas namatkou jedno video, ktere si muzes pustit v case 0:50. http://www.youtube.com/watch?v=1bb7q3L7uVM
a nebo tady: http://www.youtube.com/watch?v=fOMrfS2s ... re=related Zalezi, co se komu vic libi, kdo ma rad modrou tak proc ne. Vubec to neznamena, ze je mori :o .
Ty delas, jako kdybys byl na foru novacek. Kazdy ma dole pod kazdym svym prispevkem okynko profil a na to kdyz kliknes, tak hned vidis, kolik kdo ma v prezentaci akvarii. Mame tam 3 (z toho jednu neafriku).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod telkos » 15 pro 2010, 17:55

:24: Taky gratuluji, je to origoš každym coulem, černá tapeta je super :5: Ryby jsou skvělé :o 1*
telkos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2010, 13:13

Příspěvekod martin4ever » 15 pro 2010, 18:53

Álo, tak ohledně toho pozadí, že zabíra hodně vody v akváriu se bohužel mýlíš. Pozadí nezabíra ani polovinu prostoru pozadí, které by bylo přes celou délku. Jak tu má většina. Já to pozadí mám duté. Předek téměř kopíruje zadní část..až na dulžité nosné částí, kde jsem nemohl zeslabovat.. Některé časti byly téměř průsvitné, občas se mi povedlo, že jsem to prořízl moc a musel jsem to zas zalepovat. Taky mě to stálo spoustu času. Ohledně tapety, možná by modrá vypadala o něco lépe, ale mě se ta černá líbí. Přechod je možná drastičntější, ale akva podle mého názoru vynikne. Kdybych tam měl tapetu, která bude vzorově podobná jako dno, tak podle mě to moc splyne a bude to vypadat divně. Akvárium má být výřez a tak ho mám já... Mě se to tak líbí, ale chápu, že máme každej jinej vkus. A názoru si taky cením. Mě by se teda moc nelíbilo, kdybych vedle té tapety vyskládal šutry. Navíc tu černou tapetu můžeš brát jak průrvu ve skále, do které není vidět (ikdyž to by byla velká díra :lol:)..... jinak jsem rád, že se i tak líbí.. dík
Naposledy upravil martin4ever dne 15 pro 2010, 21:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Příspěvekod Troph3us » 15 pro 2010, 19:07

Fantasticke akvarium, trosku odlisne od ostatnich a to me bere
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron