Tanganyika 720 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 31 led 2013, 00:11

voda stejna, pridavam stale sodu a horskou sul ve stejnem pomeru..
nic noveho v osadce
krmivo jen vlocky
vymenu dodrzuji max 14dni 2/3

radeji jsem mirne zasolil a budu hlidat..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod vaku70 » 06 úno 2013, 14:41

Nevím čím to je,ale přesně toto potkalo i mě u Masew,tak jsem zvědavej jak to bude pokračovat a jestli někdo poradí.
Uživatelský avatar
vaku70
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 9
Registrován: 26 srp 2012, 19:44
Bydliště: Nová Paka
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod Ondra » 06 úno 2013, 14:47

martin4ever píše:voda stejna, pridavam stale sodu a horskou sul ve stejnem pomeru..
nic noveho v osadce
krmivo jen vlocky
vymenu dodrzuji max 14dni 2/3

radeji jsem mirne zasolil a budu hlidat..



Zkus také přidat hořkou sůl (Epsomovu sůl=síran hořečnatý) ve stejném poměru jako NaCl, nebo o trochu více :o
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod A+I » 07 úno 2013, 04:35

Ja davam Epsom salt 1 vrchovatou cajovou lzicku na kazdych 50 litru pridavane vody vsem afrikam.

Martine, jak to vypada ted? To je mne strasne lito. Jak vypadaji ostatni ryby, maji taky propadla bricha? Pricin muze byt nekolik a bez vysetreni ryb to bude vzdycky jen odhadovani.
Ja jsem se ted divala cim krmis a uvadis tri druhy od Tropical a dva od Easy Fish, krmis s tim porad? Ja jsem ted hledala co to vlastne je a zjistila jsem, ze bych s tim urcite nekrmila. Obe tyto firmy pouzivaji a taky to v tech vyrobkach co uvadis je, vedlejsi produkty z ryb, dale maso a vedlejsi produkty ze zvirat. To je pro Tropheusy junk. Vis, co znamena vedlejsi produkt z ryb a ze zvirat ??? Nevim, jak moc je s tim krmis a jestli treba nestradaji a nebo v nejakem novem baleni je neco, co jim nesvedci a dosahlo to uz neunosne meze...
Tezko radit, ale ja bych presla na jine a kvalitni krmivo. Nejak bych v rozumne mire stridala 1mm granule NLS Cichlid Formula a vege vlocky se spirulinou OSI, popripade dalsi kvalitni krmeni. Serou nekrmim, takze v tom Ti radit nechci, ale z toho co mas, tak bych jim davala jen tu Seru, prinejmensim ted, dokud se neprijde na to, co jim je. Neco jim byt asi musi, protoze by jinak neodchazeli.
Mas dostatecne vzduchovani?
Pozoruj jak zerou a jake maji vykaly. Taky muzou mit z nejakeho duvodu (spatne krmivo a tim stres ze jim neni dobre apod.) premnozene bicikovce a i kdyz zerou, tak bicikovci zpusobi to, ze ryba nemuze travit a v podstate umre na podvyzivu - mozna to propadle bricho to muze signalizovat.
JA bych to akva rozhodne prelecila lecivem metronidazole a na nic bych necekala.
Ozvi se a zatim ahoj.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 07 úno 2013, 07:57

Alo, nechci tě tu poučovat, ale tvoje první věta o epsom salt zní dost nešťastně, protože zní jako nějaký universalní recept.

Aby to zase někteří začínající nebrali jako hurá návod, tak raději bych celou větu dokončil třeba takhle:
"Ja dávám Epsom salt 1 vrchovatou čajovou lžicku na každych 50 litru přidávane vody všem afrikam a to hlavně z důvodu, že nám doma teče měkká voda.

Já už zase mám strach jak někomu píšu, že vodu lze upravovat tak a tak, za předpokladu že znám její hodnoty z vodáren a postupem na vmíchání určitých dávek, např na deset litru vody, si odměřím změnu a takhle vhodně zvolenou dávku potom násobým objemem doplňované vody a jak mi na tohle někdo odpovídá ...
nestarej se, já to znám líp, četl jsem že se to tak dělá na internetu :|

Když už píšu, že něco sypu do vody, tak tam vždy napíšu proč to dělám, jinak jsou tady hned neustále dokola papouškované opbecné recepty a návody na úpravu vody nebo chov ryb a nikoho už nezajímá že původní zmínka o takovém postupu měla dost individuální důvod. :|
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod A+I » 07 úno 2013, 08:23

Hr, mas pravdu, davam tu Epsom na zvyseni tvrdosti, pac mame mekkou vodu, ale taky ji davam kvuli rybam. Kdovi, jakou ma vodu Martin, kdyz bydli pod horama, mozna taky mekkou. Ale v tomto pripade jsem to hlavne myslela jako docasnou lecebnou kuru, takze mas pravdu, ze jsem to napsala nestastne. :5: :)
Ja si ale myslim, ze ta Epsom i tak v tomto mnozstvi, ikdyz to podavas porad, rybam spis prospeje nez uskodi (pokud teda nemas vodu tvrdou tak, ze by se dala zlomit jako nekde na jizni Morave na hranicich s Rakouskem).
Mozna by mohl napsat chemik Ondra :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 07 úno 2013, 21:30

jsem se uklepl, horskou sul nedavam, ale horkou, ta ani neexistuje :D hořkou sůl standardně dávám s jedlou sodou... minimalně to mám na stránkách.. Není to z důvodu, že bych měl měkou vodu, musím jí upravovat PH, tím likviduju tvrdost.. která má při základu 15ku.. potm klesne na 3-5.. tak přidávám hořkou sůl, podle mně je to dobré i z důvodu, že přidám minerály.. já už ležím celkem v horách, pod horama je až Zábřeh :D.. to tě musím Álo opravit :D mám studnu, kvalita vody roky a roky stejná..

Bohužel minulý týden jsem byl doma, jelikož jsem měl dovolenou.. přes týden bývám v Praze, takže nejsem občas schopný rychle reagovat sám.. zatím jsem nemusel.. co vím, tak prý nic nepošlo, tak jsem zvědavý.. těch masew je škoda, ale mám spoustu malých s nádhernými pruhy, takže sice zničím generaci F1, ale to mně nějak netankuje.. mám to všechno od nejlépe vybarvených samic a vychoval jsem si pěkné budoucí krasavce :).. ilangy, do kterých jsem narval 10 tisíc bych rozdejchával těžce..

ostatni ryby nemaji propadle bricha, jeden samec byl celkem bledy se samici.. po tom zasoleni.. ale podle vseho zas nabrali barvu

já nemám jen tohle, sera je k ničemu.. tropical není špatné krmení.. v krmení bych nevidel problem.. stridam to, nikdy nemaji casto stejne.. a rano myvaji vzdycky muj mixik

a myslim, ze kdyby bylo naprd krmeni, nerozdejchaji to jako prvni ilangy

TROPICAL SUPER SPIRULINA FORTE 3L
TROPICAL SPIRULINA FLAKES 4L
TROPICAL TANGANYIKA 5L
JBL NOVOMALAWI 5500ml
OCEAN NUTRITION Spirulina Flakes 5l
Tropical vegetable 10l
Siprulina 40% 3l

mozna bych neco i tu mohl strelit, mam zasobu asi na 5 let :D
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 08 úno 2013, 08:51

No jo no ty máš zásobu na pět let a krmiva mívají dobu spotřeby tak dva roky a to se ještě zkracuje tím jak neustále krmivo větráš.
Doufám, že tyhle zásoby na válku si alespoň přendáváš do menších pixlí, alespoň tak na týden, ať nelezeš do kýblů několikrát za den??? :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 08 úno 2013, 13:36

koupil jsem to před vánocema a stejne urcite neco strelim, mezi kamaradama.. jasně, že si to dáfkuju.. lepší než kupovat po malých pixlí.. a v polsku je to za polovic než tady
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 08 úno 2013, 14:12

Se pouštíš na tenkej led.
Aby od tebe ještě to polský krmivo někdo koupil. :3: :3: :3:
Si asi nečetl vlákno o krmivech, kde proběhla vášnivá debata :lol: o rozdílu české serry a německé sery, no asi na to seryš :mrgreen:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků