Tanganyika 720 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 17 úno 2013, 17:30

Martine sice nevím co způsobuje umírání tvých duboisy, ale tvrdit něco o trávení vlivem druhu je dost alibistické.
Je potřeba přihlédnout ke věku ryb a jejich náchylnost na prostředí a stravu a také pochybuji že by si vzrostlí dubosi nechyli dávat diktát od menších puberťáku ilangy.
Na druhou stranu nevím jaký je věkový a velikostní rozdíl tvých ryb tak tu nebudu psát nějaké závěry.
Mladé ryby budou odolnější ve všech směrech a odpustí ti více kopanců než ryby staré.
Takové řeči o nějakém stejném návyku na krmivo mi připomínají takové ty kecy starších lidí, kteří ví kulový o výživě zvířat a rádi se pouští do rozhovoru o tom, že dřív žrali psi zbytky od stolu a byly spokojení a dnes se dělají jakési móresy z granulemi a podobně.
Tyhle kecy miluju a rád těmhle lidem řeknu něco víc o trávení jejich mazlů a složení a vyváženosti jídla od stolu nebo sračkových granulí za 200 kč 10 kg pytel nebo rozdíl 10 kg za 1200 kč.
Stejné je to s obhajobou méně kvalitního krmiva, jak to tu pánové předvádíte, pro ryby s choulostivějším trávením a nároky na takovou stravu.
Na jedné straně utrácíte, někteří horentní částky za ryby aby jste se mohli pochlubit, ale na druhé se chlubíte tím jak ušetřite na sračkách kterým říkáte kvalitní krmivo. :3: :3: :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 17 úno 2013, 18:24

ty tady pořád dokola jen obhajuješ SERU.. když tě tak poslouchám, tak všechno co nemáš to je sračka.. :3:

OCEAN NUTRITION Spirulina Flakes, TROPICAL SPIRULINA FLAKES, TROPICAL SUPER SPIRULINA FORTE jsou daleko lepší krmiva s obsahem spiruliny než nějaka sera flora.. nejsou to žádný sračky a vůbec to nejsou levný krmiva.. unas vyjde 10l vedro super forte na 3500,--.. to že to přímo u výrobce koupím za příznivější cenu, neděla z krmiva sračku..

a granule nepoužívám :!:

nesouhlasím, že ten úhyn způsobilo krmivo, kterým je krmím od malička..
Naposledy upravil martin4ever dne 17 úno 2013, 20:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod wladys » 17 úno 2013, 20:32

Martas, že na toto vůbec reaguješ. Dle příspěvku soudím, že si chtěl Radek pouze ulevit. Větší význam ten jeho příspěvek neměl.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 18 úno 2013, 10:47

Co se týká kvality složení krmiva, tak vám tu k tomu napsala něco málo Alena, ale je to zbytečný.
Nedokážete na její neprůstřelné argumenty reagovat, protože má prostě recht.
Ne já a moje obhajoba sery je pořád dokola, ale vaše obhajoba některých krmiv z tvého seznamu.
Že je krmivo drahé, neznamená že je dobré.
To je opravdu stále dokola jako s tím krmivem pro hafáky.
Zopakuji příklad a popíšu přirovnání s tvým argumentem cenového porovnání.
Někteří lidé tvrdí že pejsci dřív žrali zbytky od stolu a že se měli dobře. (o tom těžce pochybuju. :3: )
Když někteří z těchto lidí pochopili že granule jsou vzhledem ke stravitelnosti a vyvážené hodnotě pro jejich Alíka lepší lepší než ony zbytky, začali krmit granulemi.
Když se rozhodovali mezi pytlem 10 kg za 200 kč nebo známými krmivy z TV jako pedygree nebo chapi a jinécca pytel 10 kg za 500-600 kč, tak ti co mají svého Punťu raději zvolili ty dražší z TV reklami.
Chudák punťa je na tom stejně jako Alík protože levné granule mají mnohdy stejné složení jako ty z reklami v televizi jenom jejich páníčci nedokáží ze složení vyčíst co a kolik čeho je pro jejich psi optimální co se složení a denní dávky týká.
Kvalitní krmivo nemusí mít reklamu v TV.
Chovatelé co svým zvířatům rozumí si takové žrádlo najdou a prostudují jeho složení a potom posoudí zdali je pro jejich zvíře vhodné.

Prostě a jednoduše shrnuto je to tak, že Ala vám tu pánové napsala něco o pomletých prasečích rypáčcích ve vašem žrádle pro byložravé ryby a vy tu budete dokola opakovat že je to v pořádku ale nedokážete napsat proč je to v pořádku.
Snad jen argumenty co kolik stojí nebop že tím krmí i ostatní atd... jsou chabé stejně jako hlášky neználků píšících k příšerným podmínkám svých ryb postřehy jako: ryby se mi množí nebo ryby jsou v pohodě atd.
Nehážu zde všechny krmiva do jednoho pytle. Jen upozorňuji na to, že některá krmiva svým složením, byť obsahují spirulinu ,nemusí být vhodná pro byložravé ryby.
Spirulina a její přítomnost v krmivu není toho známkou, ale pouze přispívá k lepšímu trávení, naopak ostatní složení mohou u ryb s byložravým trávícím ústrojím trávení dost znepříjemnit a tím způsobyt těmto rybám potíže, spirulina nespirulina. :1: :3: :5:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod wladys » 18 úno 2013, 21:31

Radku, dva elaboráty o ničem. Zeptám se tě jinak. Zkoušel si někdy krmiva od Tropicalu? Máš s nima nějakou dlouhodobější zkušenost, nebo víš o někom, kdo má a měl s těmito krmivy nějaký problém? Pokud ne, nehaž tato krmiva k těm jak ty píšeš sračkám. Že je něco z Polska ještě neznamená, že to nestojí za nic. Mimochodem Sera tu masokostní moučku používá taky a to je to hlavní co Alči na tom krmení vadilo. Narozdíl od tebe ona uměla napsat co jí na tom krmení nesedí. Kdežto ty napíšeš, jednoduše že je to sračka a ještě to přirovnáváš k supermarketovým krmivům. :-(
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 18 úno 2013, 23:44

napřed si zjisti co vůbec pomlouváš.. souhlasím s wladysem.. a také si moc dobře pamatuji, proč Ala zavrhla SERU.

v cizině je Tropical velice oblíbené a uznávané.. zkus si najít recenze na tato krmiva.. byl bys překvapen, jaký je na ně ohlas

viz např. http://trophs.com/forums/showthread.php?t=19517
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 19 úno 2013, 15:27

Martine tak dyž jasně a zřetelně, tak mi tady prosímtě napiš z jakého důvodu dáváš svým byložravým rybám krmivo Tropical tanganika, :x které je určené převážně pro všežravé a masožravé fish.
Moje babka měla kozu :7: a ty když si chtěla přilepšit tak sežrala muškáty :18: na oknech, ale nikdy jsem ji neviděl, že by sežrala třeba kabanos nebo flákotu masa.
Koza sice sžere skoro vše ale to neznamená že ji s toho potom nebolí břicho :? .
A to že ryby nějaké krmivo žerou, neznamená že jim chutná. Konkrétně ryby a ty hejnové především jsou pažravé a hltavé.
Ano, já tu přirovnávám krmivo ze supermárketů, ale jaksi vám mládenci uniklo to, proč ho tu přirovnávám.
Jde o to složení především a například tropical tanganika je pro trops ta největší sračka co se složení týká jaká může být a jenom ibecil bude takové krmivo dávat byložravým rybám :mrgreen: .
Takže proč dáváš kvalitní krmivo tropical tanganika byložryvým trops? :3:
Když už tu chceš za podpory všeznalého :1: wladyse oponovat mojim výtkám, tak mě zasvět prosím do svých znalostí které mi unikly a můžeš čerpat na svých oblíbených zahraničních stránkách, kde kdyby sis nevěděl rady s odpovědí, tak ti jistě poradí.
Doufám, že je tahle otázka dost konkrétní a taky doufám, že si doma prostuduješ :1: složení S.flory a T.tanganika, kde zjistíš :idea: jak je to s obsahem a množstvím živočišné bilkoviny a tuku v těchto dvou krmivech a nejen tohoto složení, ale i dalších jejich rozdílných složení. :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod wladys » 19 úno 2013, 18:41

Tohle přesně jsem čekal. Radkovi došly argumenty a tak začal porovnávat neporovnatelné. Martin nikde nepíše , že krmí trofíky Tropicalem Tanganyika. On tady jestli to dobře chápu vypsal krmiva , která nakoupil v Polsku a která má na prodej. A s tím všeználkem si laskavě píchej do svého hnízda.
Mimochodem Florou krmím už pár let, krmivo je to Ok, ale nic extra to není. Navíc poslední dobou slyším z různých stran a to i od chovatelů, že to není co to bývalo. Dokonce přecházejí od Sery jinam. I já už skoro rok zkouším jiné krmivo, kterým Seru postupně nahrazuji.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod hr » 19 úno 2013, 20:54

Tak já děkuji Martinovu tiskovému mluvčímu za vyjádření, ale bohu žel si vedle jako ta jedle a myslím že argumenty došli tobě.
Martin píše o mixu krmení kterým krmí trops a ereťáky.
Mezi tímto výpisem krmiv je i tropical tanganika, který je svým složením zcela nevhodný pro tyto ryby a já se tedy znovu ptám...Martine, proč dáváš byložravým rybám krmivo pro masožravce a všežravce??????? :3: :3: :3:
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Re: Tanganyika 720 litrů

Příspěvekod martin4ever » 19 úno 2013, 21:10

teď ses opět ukázal :5: tvoje chování i na tlamovcich mluví za vše.. vychovanost a slušné jednání není tvojí silnou stránkou :idea:

Kdyby ses koukl do nádrže v mém profilu, tak bys zjistil, že vlastním i 200litrovou nádrž se šnekáčema, julinama a copresákama.. Jelikož jsi tak vzdělaný, tak víš, že tyto ryby nejsou býložravé. Tak už ti asi docvaklo, že toto krmivo mám jako hlavní potravu pro zmíněné ryby. Ale nevylučuji, že toto krmivo jednou týdně nepodávám s JBL malawi a biovitem jako doplněk stravy. Což není nic špatného, každý přidává svým tropheusům trochu té "bílkoviny".
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků