Tanganyika 720 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod CZmok » 28 úno 2012, 21:46

Za mě byla lepší černá. Ale možná by mohla být dobrá i ta tmavě modrá. Nebo možná imitace skály?
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod wladys » 29 úno 2012, 01:20

Já už jsem svůj názor napsal Marťasovi na Tlamovcích. Ale musím ještě okomentovat tuhle poslední fotku. Tady mě to příjde docela fajn. Na živo to bude zase něco jiného. :o Každopádně i toto je podle mě ok.
K tomu převisu mi , ale stejně šla lépe ta černá.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod martin4ever » 29 úno 2012, 10:18

Tmavě modrá nic nevyřeší, tu jsem zkoušel.. Ilangy se tam podobně ztrácí jak u černé.. Imitace skály? Takovou folii, aby tam seděla jsem teda nikde neviděl.. A pochybuji o tom, že existuje..

jj Vláďo, ta černá tam byla jak poklice na hrnec, jak jsi psal na tlamovcích :).. Ale zatím tohle vidím jako nejlepší kompromis pro ilangy :) .. Třeba za pár let, by se tam mohla vrátit černá.. Udělat 1600ku pro tropheuse a pridat jeste petraky a sem hodit par frontiku nebo malawek 8) :lol: :lol:
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Aqua

Příspěvekod Matthes » 29 úno 2012, 16:32

Tu imitaci skály mám ve 120tce je to oboustranné pozadí od Juwel, koupil jsem to v horbachu,
mám fotku v mé prezentaci 540tky str. 10......
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 29 úno 2012, 16:44

martin4ever píše:Tmavě modrá nic nevyřeší, tu jsem zkoušel.. Ilangy se tam podobně ztrácí jak u černé..


Příjde mě to celkem vtipné, nakoupíš skoro nejdražší přírodní formu Tropheusů a kvůli nějakéme dojmu z akvária tam budeš mít černou tapetu a ryby pak neuvídíš?? :lol: Takhle je to podle mě o hodně lepší, předtím to bylo jako akva na Cyphotilapie...
Já se s radexem v tomhle nikdy neshodnu, podle mě prostě Tropheusi aktivně reagují na změnu barevnosti okolí. Samozřejmě, že čím víc světla je v nádrži, tím lépe oko barvy vidí, ale je to vždy v jakýchsi mezích...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod martin4ever » 29 úno 2012, 17:25

Matthes nevím noo, když si to předtavím, tak mi to k tomu moc nesedí..

Ondro však tu černou tam nehodlám vrátit, minimálně dokud tam budou Ilangy.. Já když jsem je kupoval, tak jsem i zjišťoval informace a nikde jsem se o tomhle nedočetl.. Pro mě je to další zkušenost.. Ale taky si myslím, že by to nemuselo být jen lidským okem, ale i reakce trofíků se co nejlépe barevně adaptovat na prostředí, ve kterém žijí..
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Aqua

Příspěvekod Matthes » 29 úno 2012, 18:41

No když se na to tak dívám, tak ten převis tam hodně bije do očí a je jedno jakou barvu bude mít ta světlejší tapeta.
Vyzkoušel bych tam ještě poopírat nějaké kameny aby to tu tapetu co nejvíc zadělalo.
A hlavně bych šel do jiného osvětlení, aby to akva více prosvítilo, třeba zářivky T5 54W od JBL Solar Ultra Natur (9000K).
Těch 2x36W mi přijde málo ještě když je tak tmavé pozadí.
No prostě chce to laborovat, čím více světla tam bude tak ryby budou více vidět, hlavně ty peckovní barvy u Ilang...
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: Aqua

Příspěvekod Ondra » 29 úno 2012, 23:14

Matthes píše:No když se na to tak dívám, tak ten převis tam hodně bije do očí a je jedno jakou barvu bude mít ta světlejší tapeta.
Vyzkoušel bych tam ještě poopírat nějaké kameny aby to tu tapetu co nejvíc zadělalo.
A hlavně bych šel do jiného osvětlení, aby to akva více prosvítilo, třeba zářivky T5 54W od JBL Solar Ultra Natur (9000K).
Těch 2x36W mi přijde málo ještě když je tak tmavé pozadí.
No prostě chce to laborovat, čím více světla tam bude tak ryby budou více vidět, hlavně ty peckovní barvy u Ilang...


Tak snad martin4ever chtěl mít ten převis,ne? Proč by ho měl zakrývat, to je trochu nelogické :lol: :o Je to právě něco jiného než obvykle!
Ohledně toho osvětlení je to sice fakt, ale ony ty T5 stejně strašně rychle strácí svítivost, ikdyž to samožřejmě trochu pomůže.

Přesně jak píšeš, ryby se snaží "zamaskovat". Je to logické, když jsou tmavé na světlém pozadí, tak jsou mnohem nápadnější... To že chameleon dokáže rozpoznat jakou barvu má pozdadí, tak to se nikdo nediví a nikdo nad tim nepochybuje, ale u ryb jo? Nechci tvrdit, že se to dá srovnávat, ale rozdně poznají jestli je pozadí černé nebo světlé..
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod Radim Zídek » 29 úno 2012, 23:53

Můj názor na změnu folie je ten, že varianta s modrou folii, při intenzitě světla, která v akváriu je, je lepší. Nicméně varianta s černou folii byla taky super. Škoda, že je akvárium, alespoň podle fotek málo nasvícené a ryby se před pozadím ztrácí. Jinak super nádrž.
Radim
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod wladys » 01 bře 2012, 01:27

K té intenzitě světla. Ono by možná stačilo tu zadní Sylvanku nahradit třeba skywhitkou(880) od Osramu. Ta má větší intenzitu světla a zároveň by rozšířila světelné spekrum. Je za pár kaček za pokus to stojí. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron