Tanganyika 720 litrů

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

re

Příspěvekod jonathane » 16 pro 2010, 14:32

jerry1 píše:Ja za sebe davam jasnou vybornou a velmi ocenuji toto "modulove" vypadajici pozadi. Za sebe jsem rozhodne rad, ze je tapeta cerna a ne modra, protoze ta by to naprosto degradovala a nebylo by to prirozene. Je to opravdu povedene AQ a uz ted se tesim az bude plne osidlene. Jednim slovem PECKA :24:


jsem opravdu rád, že máš na Martinovu nádrž úplně stejný nazór jako já...díky, díky, díky
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Re: re

Příspěvekod A+I » 16 pro 2010, 14:54

jonathane píše:Blá, blá, blá......ten kdo si udělá s ůmyslem mít doma moře Afriku s modrou tapetou je u mě trochu paranoik...proč? Když chci moře, dneska už přeci není nemožné si ho pořídit. Já nedělám věci napůl Álo......když budu chtít moře, půjdu do moře..protože to más svoje kouzlo (ryby, korály...atd) a nebudu si ukájet svoje ego nějakou trapnou náhražkou Afriky....sorry.... :P
Martine, je mne lito, ale nepochopils co rikam .. a nebo to nechces pochopit, protoze mas svy predstavy o tom co se Ti libi a neumis uznat, ze druhymu se muze libit neco jinyho nez Tobe. :( Co je delani veci jenom napul, kdyz ma nekdo rad more a da si do Malawi modry pozadi a k tomu nasklada kameny, protoze se to k temto rybam hodi stejne dobre jako k morskym a i toto je cast vzhledu jejich biotopu? Tim si ukaji svoje ego?? V zadnym pripade tim nemyslim umelce, kteri si udelaji pro mbuny utes z mrtvych a gumovych koralu, ktere jeste po zhasnuti zarivek svetelkuji spolecne s rozzhavenou sopkou, chrlici vzduchove bublinky v zari zaru rozpalene lavy. Tady je morska akvaristika uplne bezna a dostupna stejne jako sladkovodni mnohem dyl nez pul stoleti, takze v nedostupnosti to neni. Modry pozadi v AQ ale neznamena, ze musi jit o more a nebo ze modry pozadi patri jen do more. Jenze Tobe nestaci dat odkazy na videa z jezer, aby ses sam presvedcil, ze ryby tam maji kolem sebe modrou. Tobe se to nelibi, protoze to nevypada dost prirozene a hotovo - sam jsi to napsal. Tohle zase nechapu ja, jak muze byt neco neprirozenyho, kdyz v tom ryby ziji a muzu to videt na vlastni oci - pisek, kameny a modra. Pokud chce nekdo znazornit v akvariu prostor, udela to takhle. Kdyz nekdo da za akva kamennou tapetu, prostor tim naopak opticky zmensi. 3D pozadi uvnitr akva zmensi prostor jeste vic a to nejen opticky, ale i objemove. Samozrejme nebudu delat tyrkysove modry pozadi pro hlubinne ryby a nebo treba pro Amazonii, kde ryby ziji v uplne jinem biotopu.

jonathane píše:...viděl jsem Vaše AQ s Trophs již dříve a nějak mě jeho vzhled nenadchnul, tak mi to připomělo v psaní kometáře na Tvoji reakci.........jinak nic jiného v tom prosím nehledej....prostě mi jen přišlo "americké" :? :? :?
Vubec mne nevadi, ze se Ti nase akva s Trofikama nezamlouva, mne se taky nelibi, i kdyz jsme techniku davno predelali do rohu. Ale ocenila bych, kdybys napsal proc se Ti nelibi, at vim o cem premyslet, az ho budu predelavat. Tady si precti cos jednou napsal o akvariu, ktere Te nikdy nenadchlo, protoze vypada moc americky: :3:
http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_c ... ic_id=7592

martin4ever píše: .. Akvárium má být výřez a tak ho mám já... Navíc tu černou tapetu můžeš brát jak průrvu ve skále, do které není vidět (ikdyž to by byla velká díra :lol:)..... jinak jsem rád, že se i tak líbí.. dík
Tak jo, Martine, beru Tvy akva jako vyrez z jezera s cernou dirou. :D
Ale ja jsem rozhodne nemyslela, abys tam dal misto cerne tapety modrou tapetu. Ty kupovany modry tapety nejsou nic moc, tu bych nechtela ani ja. Ale jak pise Wladys bud neco temne modryho (to bych si dala ja) a nebo si pozadi natrit sam nejakou namichanou barvou. Ale tezko radit, kdyz uz to mas hotovy a nedostanes se k tomu. Kdyz Ti neva, ze je to cerny a chces to tak, tak je to se mnou OK.
Jinak ja jsem nikde nepsala, ze Ti ten utes vzal tolik objemu. Psala jsem, ze to vzalo rybam skoro polovinu z delky 150 cm akva. Sice je to duty, tak jsi neztratil objem vody, ale ztratil jsi prostor pro plavani - si myslim, protoze aspon podle fotek a videa to tak vypada. Jak je to asi siroky od predu dozadu? A nebo kolik maji ryby mista na plavani vpredu pred utesem a kolik vzadu mezi tim a zadnim sklem? Sice dovnitr asi vidis z vrchu, takze vis, co se tam deje, ale ryby toho prostoru vevnitr asi vyuzivat pro plavani nebudou.
Jeste znovu podotykam, ze to mas perfektne vytvarovany, je to jak pravy. Je videt, ze mas talent prostorovyho videni, smysl pro detail a taky trpelivost. Mas to opiskovany nebo jen natreny barvou a Duvilaxem?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod martin4ever » 16 pro 2010, 18:47

díky jerry1 :) a martas za podporu :D

alo, utes je 30cm od skla a ze zadu je to od utesu cca 20cm... a ryby plavou do pozadi a vyuzivaji ho stale... ze predu jsou 2 díry, ze zadu jedna obrovska + 3 mensi... jako nekteri jedinci se tam celkem ztraci na hodne dlouho... na fotce to pripada opticky mensi, v reálu se mi zdá prostor pro plavání obrovský :)... jak je to vyrobeny, je na strankach (poprchovka je barva + na tom duvilax)..
Přílohy
technika1.jpg
nahled nad akvarko
technika1.jpg (113.03 KiB) Zobrazeno 957 krát
technika.JPG
leve pozadi
technika.JPG (155.63 KiB) Zobrazeno 957 krát
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Příspěvekod A+I » 17 pro 2010, 01:23

martin4ever píše: alo, utes je 30cm od skla a ze zadu je to od utesu cca 20cm... a ryby plavou do pozadi a vyuzivaji ho stale... ze predu jsou 2 díry, ze zadu jedna obrovska + 3 mensi... jako nekteri jedinci se tam celkem ztraci na hodne dlouho... na fotce to pripada opticky mensi, v reálu se mi zdá prostor pro plavání obrovský :)... jak je to vyrobeny, je na strankach (poprchovka je barva + na tom duvilax)..

Jestli tam je 30 cm, tak to je docela dost, na tech fotkach ani na videu to moc dobre poznat nebylo. :o To, ze je to duty, jsem videla na tech fotkach, ale az dnes, kdyz jsem to ukazovala Ivikovi, jsem tam videla i clanek o popisu jak jsi to vyrabel a ze tam jsou otvory pro ryby. Jak to, ze jsem to tam pred tim nevidela? :shock: :lol:
No, musim uznat, ze je to super napad, hlavne teda jestli budou ryby vyuzivat prostor i tam. Prece jenom se porad nehoni a nelitaji po akvaru. Horsi by bylo, kdyby tam ryby zalizaly a vpredu jich moc nebylo videt, ale to u Trofiku snad nehrozi :lol: . Clovece, ja malem ani nemuzu poznat co je fake a co je pravy nefalsovany kamen :lol: :lol: :lol: .
Mam technickou otazku. Ten extr. polystyren se da taky opalit plamenem?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 17 pro 2010, 16:08

Věc napůl je pro mě to, když si pan nebo paní dotyčná chce pořídit moře, ale ať už z jakýkoliv důvodů si pořídí Afriku nebo naopak (protože je taky barevná jako moře) a pak se rozplývá nad tím jak to vlastně móc dobře udělal...znám několik takových lidí, kteří toto udělali......pro mě jsou to "BLBCI" toho největšího kalibru.....protože v dnešní době je již pořízení obojího biotopu bezproblémové. A proto, když budu chtít moře, pořídím si moře, když budu chtít Afriku, pořídím si Afriku a nebudu si hrát na blbce, že jsem si vlastně pořídil moře, ale cichlidami, které jsou taky barevné....... :x :x :x :x
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

re

Příspěvekod jonathane » 17 pro 2010, 16:12

jo a co se týče modré tapety a odkazů na modrou vodu, tak to je myslím úplně někde jinde....to bych vlastně v AQ mohl mít jenom vodu a ryby a tvrdit, že je modrá, jako v jejich přirozeném biotopu.....pro mě je modrá tapeta prostě k ničemu, samozřejmě taky jsem tak začínal.......vše je věcí vkusu každého z nás...pro mě teda ale není.......tímto končím svoji debatu zde........ 8) 8) 8)
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 17 pro 2010, 16:13

Nojo, vzdyt pisu nahore o tech silencich, gumovych sasankach a koralech a mezi tim mbuny ... To taky neuznavam. Ja jen uznavam modrou do afriky 8) 8) 8) .
P.S. Uznavam ji jako do africkyho biotopu, ale ja sama bych ji nechtela :lol: . (A kdyz tak jenom kousek). :|
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jonathane » 17 pro 2010, 16:17

A+I píše:P.S. Uznavam ji jako do africkyho biotopu, ale ja sama bych ji nechtela :lol: . (A kdyz tak jenom kousek). :|


Jsem rád, že jsi tohle napsala.......vážně :o :o :o
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod A+I » 17 pro 2010, 16:22

:lol: :lol: Asi to bylo prve jen nedorozumeni v konverzaci :D .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

re

Příspěvekod jonathane » 17 pro 2010, 16:23

určitě.... :P
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron