Nové Malawi 489 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod A+I » 02 led 2011, 22:26

Lemalian, prosimte, jak mas dno akva vysoko nad zemi (jak vysoky je ten podstavec)? Resime ted stejnou vec.
Dik.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod lemalian » 03 led 2011, 09:36

A+I píše:Lemalian, prosimte, jak mas dno akva vysoko nad zemi (jak vysoky je ten podstavec)? Resime ted stejnou vec.
Dik.

Podstavec je 30cm nad zemí, pak 55 akva a 10 cm vrchní kryt. Je to přesně pod okno. Křídlo okna, když je otevřené je půl cm od vrchního krytu.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod A+I » 03 led 2011, 11:51

:lol: :lol: Ty musis byt strojar! Vsechno Ti licuje se vsim 8) .
Dik za odpoved, my zaciname zitra, nejpozdeji pozitri, rezat podstavec a ja mam porad spatny svedomi, ze ma byt jen 46 cm vysokej. Uz mohl byt davno hotovej a jenom kvuli te vysce jsme to porad odkladali. Na te Tvoji fotce to vsak nevypada vubec spatne a to mas vlastne jeste o kus nizsi. Diky, diky, jdu do toho :lol: .
Jak mas to AQ zaclenene do interieru bytu, se mne libi. Zelenyho je tam pro mbuny na muj vkus moc, ale respektuju, ze nekomu to u Malawi nevadi. Ale tech kamenu bych ubrala aspon z prostredka, takhle je to spis trochu jak barikada. Udelala bych z ncih dve nestejne vysoke casti a mezi ne jen tak nejaky kamen pohodit. S hodnocenim pocakm az tam budou ryby.
Porid si jeste jedno mini akvarko na ty neonky a tetry a tam si nasad zelenyho. Bude to pekne kontrastovat s tim kamennym biotopem. :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod lemalian » 03 led 2011, 12:47

A+I píše::lol: :lol: Ty musis byt strojar! Vsechno Ti licuje se vsim 8) .
Dik za odpoved, my zaciname zitra, nejpozdeji pozitri, rezat podstavec a ja mam porad spatny svedomi, ze ma byt jen 46 cm vysokej. Uz mohl byt davno hotovej a jenom kvuli te vysce jsme to porad odkladali. Na te Tvoji fotce to vsak nevypada vubec spatne a to mas vlastne jeste o kus nizsi. Diky, diky, jdu do toho :lol: .
Jak mas to AQ zaclenene do interieru bytu, se mne libi. Zelenyho je tam pro mbuny na muj vkus moc, ale respektuju, ze nekomu to u Malawi nevadi. Ale tech kamenu bych ubrala aspon z prostredka, takhle je to spis trochu jak barikada. Udelala bych z ncih dve nestejne vysoke casti a mezi ne jen tak nejaky kamen pohodit. S hodnocenim pocakm az tam budou ryby.
Porid si jeste jedno mini akvarko na ty neonky a tetry a tam si nasad zelenyho. Bude to pekne kontrastovat s tim kamennym biotopem. :o

Strojař nejsem, ale mám rád všechno pintlich, je to taková moje uchylka. Truhlář ze mě vždy roste, řiká nech si tam trochu vůle, co když tam bude trochu křivá podlaha. Ale to já ne a zatim vše vyšlo... :lol:
Co se týká kamenů, jsou za nimi schované tři nasávací koše po celé délce zadní stěny akvária a bohužel při jiném sestavení se mi je nepodařilo tak dobře schovat, aby nebyli vidět ani ze předu, ani z boku, kde je pohled od jídelního stolu přímo do akva.
Výšky stojanu se vůbec neboj, je super si k nim lehnout a koukat do akva na ležáka. :24:
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod A+I » 03 led 2011, 23:59

J, to uz mi tu nekdo radil - dat si pred to akva na zem kozesinu. :lol:
Tak jestli maskujes, tak to mas zakamuflovany dobre, zadne nasavani nikde nevidim. Nemuzes treba dat dve nasavaci trubky vic k sobe a tim trochu uvolnit stred? (Jen navrh).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod lemalian » 04 led 2011, 00:24

A+I píše:J, to uz mi tu nekdo radil - dat si pred to akva na zem kozesinu. :lol:
Tak jestli maskujes, tak to mas zakamuflovany dobre, zadne nasavani nikde nevidim. Nemuzes treba dat dve nasavaci trubky vic k sobe a tim trochu uvolnit stred? (Jen navrh).

To nejde, je to celé svařeno z plastových instalaterských 1/2" trubek. S tím už nikdo nehne. :(
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod joe » 04 led 2011, 00:37

Je vidět, že jsi opravdu detailista. I technickou část máš precizně vymakanou a uspořádanou. Každý káblík má své místo. Moc pěkná práce ať se ti daří.
joe
uživatel webu
 
Příspěvky: 57
Obrázky: 7
Registrován: 01 zář 2009, 22:35
Bydliště: Cejle ( u Jihlavy )

Příspěvekod dawy » 04 led 2011, 21:59

Díky za fotky technického zázemí. Paráda, nezbývá než tiše závidět technický talent :o
Uživatelský avatar
dawy
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2010, 13:31
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod lemalian » 06 led 2011, 13:13

dawy píše:Díky za fotky technického zázemí. Paráda, nezbývá než tiše závidět technický talent :o

Jsem rád, že tě to mohlo inspirovat. Vzpomínám si, když jsem se v září rozhodl pro akvárium, jak jsem byl vděčný
za každý detail, který byl vyfocen s techniským zázemím jednotlivých akvárií. Byla to pro mě inspirace a možnost
pochopit jak to vše funguje. Budu rád, když moje fotky pomohu třeba jen jednomu začínajícímu akvarystovi.
Zatím vše funguje super a bez údržby, dopouštění a výměna vody je paráda. Každé ráno vypustím a dopustím tak
20l vody, je to otázka 5minut. Voda je jak křišťál i s kořenem...
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod telkos » 06 led 2011, 15:38

:24: Gratuluji, mě se to líbí moc. Nevšední záležit :22: Ať se daří :5:
telkos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Registrován: 09 črc 2010, 13:13

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron