Nové Malawi 489 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod A+I » 18 led 2011, 04:51

Tu fotku pak vymazu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod lubnek » 18 led 2011, 07:17

Davam za pravdu Ale. Ty demasoni maji zvlastni pruhy, to je fakt. Ovsem na foto romana na portalu tlamovci.cz je silenejsi. Doporucuji se podivat jako na odstrasujici pripad.
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mandy » 18 led 2011, 08:47

Ty demasoni co jsem nabízel mají rozhodně pravidelnější pruhy i když nějaká ta anomální se vždy najde,ale ze 300 kusů se dají vždy vybrat krásné ryby
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod wladys » 18 led 2011, 10:37

Já jsem z toho taky tak trochu překvapený co ti to ten pan Dařbuján doporučil za sestavu?? Proč nabídl Julidky mi hlava nebere.Nechápu proč jsi se nechal ukecat a nevzal si raději ty auráty. Jestli si mu řekl do jak velké nádrže ryby máš tak už vůbec nechápu proč ti doporučil jen tak malé počty ryb?? Je to obchodník a je sám proti sobě.
Ovšem nejvíce mě teda překvapila kvalita Demasonů na fotce.Ty pruhy jsou hodně nepravidelné.Chápu,že se ve výtěru nějaká ryba s nepravidelnýma pruhama vyskytne,ale to se dá snad eliminovat. Obzvlášť mě to překvapuje u člověka co si tak zakládá na kvalitě ryb. :shock:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lemalian » 18 led 2011, 10:49

Co se týká velikosti akvária, po odečtení vlepeného filtru, tloušťky skla a voda 3 cm pod okrajem je hrubá velikost 392 litrů. Pokud vemu písek, kameny kořen, vidím to na nějakých 320 litrů čisté vody.
Na to mi přijde 46 ryb a 5 ancíků akorát. Počty jsem měl nějak tak dané. Jen těch demasonek hold asi mělo být více. To je ale spíš moje vina.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod A+I » 18 led 2011, 11:22

Lemalian - musis si rict, ze vsechno zly je k necemu dobry a byt rad, zes tech Demasonu nevzal od neho 25. Az sezenes jiny, tak si je poradne prohlidni.
Kdyz jsi mel Auraty jako nejhlavnejsiho favorita, to Ti rozmluvil HD nemichat je s Demikama? Nebo proc jsi se jich vzdal?
Ta rozmazana rybka na predesle strane je stejna jako ty ostatni nebo je to jiny druh? Mne se zda, ze je to J. regani, ale mozna to jen dela fotka.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod lemalian » 18 led 2011, 17:47

A+I píše:Lemalian - musis si rict, ze vsechno zly je k necemu dobry a byt rad, zes tech Demasonu nevzal od neho 25. Az sezenes jiny, tak si je poradne prohlidni.
Kdyz jsi mel Auraty jako nejhlavnejsiho favorita, to Ti rozmluvil HD nemichat je s Demikama? Nebo proc jsi se jich vzdal?
Ta rozmazana rybka na predesle strane je stejna jako ty ostatni nebo je to jiny druh? Mne se zda, ze je to J. regani, ale mozna to jen dela fotka.


Všechny rybky jsou stejný i ta co je od tebe zakroužkovaná.
Nemohu říci, že mi to rozmluvil, ale když jsem se zmínil o agresivitě s demíkama, tak mi je úplně nedoporučil.
Nerad bych jakou koliv vinu dával panu Dařbujánovi, byl jsem strašně nerozhodný. Chvilku to vypadalo, že koupím kompletní Tanganiku, ale nic o ní nevím, tak jsem se bál do toho jít. Nakonec už to bylo tak trochu ve spěchu, byl jsem tam dost dlouho a už jsem se musel rozhodnout. Nakonec jsem to vzal, jak jsem to vzal a teď se trochu bojím co bude, až rybky vyrostou. Zatím jsou v pohodě, ale nejsem tak najivmní, že by to vydrželo navždy.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod bohousek » 18 led 2011, 17:57

Neboj nějak to dopadne a ty získáš zkušenosti :o já sem na tom byl obdobně...neříkám že vím vše ale nějaké zkušenosi sem taky posbíral...to člověk prostě musí :o
tak ať ti dělají radost co nejdéle :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Nové foto akvária, návrat po roce

Příspěvekod lemalian » 26 pro 2011, 23:36

Rozhodl jsem se, po roce běhu mého akvária, dát do své galerie pro představu aktuální fotografie. Doufám, že se budou líbit.
Pár vět k průběhu a stavu akvária, až do dnešního dne.
První tři měsíce vše probíhalo naprosto čítankově, ryby rostli, kytky také a já jen odkaloval, čistil filtr a byl spokojený uživatel.
Po třech měsících, aniž by se z mé strany v krmení, či výměně vody, cokoli změnilo, začaly demasonky postupně umírat. Do dneška jsem nepřišel na to proč?
Zemřela tak jedna za týden, až 14 dní. Nejevili žádné známky nemoci, ještě den před smrtí měli normální barvu, nebyli nafouknuté, jen se stranili ostatním.
Dnes už mám jen jednu, která je naprosto v pohodě. Místo nich jsem koupil ve Vivariu v Mělníce 10 Pseudotropheus Maingano a od té doby (4 měsíce) vše funguje
jak má. Juditka mi zbyla taktéž jen jedna a to největší samice. Jak mi zde před rokem bylo řečeno( A+I ), celé své konkurenstvo povraždila. Postupně jsem nalézal ožrané Juditky. Musím uznat, že ta co zbyla, je skoro dvakrát větší než byli ostatní. V průběhu to ještě odnesli 4 Yellowky, které i nejpomaleji rostou.
Tímto bych rád vznesl dotaz, kde dokoupit v Praze od kvalitního chovatele, už větší Yellowky, tak 5ks a rád bych 10ks Aulonocar firefisch na doplnění akva červenou barvou. Rád si přečtu Váš názor, jelikož vše, co mi bylo zde řečeno, se dříve či později stalo.
Co se týká filtrace, kterou jsem před rokem prezentoval ve své galerii, mohu jen doporučit. Velice se mi to osvědčilo. Fluval 405, do které jsem místo přihrádek vložil kostku molitanu, jako mechanický filtr funguje na jedničku. Je tichý a jednou za 14 dní vyperu molitan plný detritu a je hotovo. Stejně tak i po 14 dnech odkaluji. Biologický filtr se takřka nezanáší, čistím tak jednou za půl roku vyperu molitany ve vodě z akva. Dvakrát týdně vyměním tak 100l vody za čerstvou, což mám automatizované na vypínače.
Poslední věc, jestli někdo chce pěstovat v Malawi kytky, tak microsorium je to pravé. Roste to jako šílené a nepotřebuje to nic, jen občas protrhat pár ožraných listů, ale ty dorůstají mnohem rychleji, než je ryby stačí likvidovat a vypadají moc pěkně.
Zatím se loučím a těším se na reakce...
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Nové foto akvária, návrat po roce

Příspěvekod lemalian » 26 pro 2011, 23:36

Koukám, že je to nějaké dlouhé, tak se omlouvám... :o
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků