Nové Malawi 489 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Nové ryby

Příspěvekod lemalian » 17 led 2011, 21:16

Tak jsem minulou sobotu sebral odvahu, domluvil se s Hynkem Dařbujánem a vyrazil nakupovat ryby do Čáslavy.
Po radách a přečtení všech možných příspěvků o kombinaci ryb v jezeře Malawi, mě po otevření dveří HD centra pana Dařbujána
přešli všechny představy, jak si ukážu na 4 druhy a vyrazím k domovu. To co jsem spatřil, mě dostalo do fáze úžasu. :shock: :shock: :shock:
Nevěřil jsem vlastním očím o tom, co vše dokáže plavat ve vodě. Byla to pastva pro oči.
Nebudu to natahovat. Po tom co jsem viděl, mě začínalo Malawi, čím dál méně bavit.
Do toho pan Dařbuján ze slovy, takových krásných ryb co tu mám a vy po mě chcete nějaký Demasoni a Socolofi, to jste si mohl zajít do Hormbachu. :evil:
To mi moc sebevědomí nepřidalo. Nakonec jsem se nechal přesvědčit jen v jednom případě, kde jsem si právě nebyl jist výběrem.
Přeci jen jsem zůstal u svých miláčků Pseudotropheus demasoni 15 kousků, Pseudotropheus socolofi 10 kousků, Labidochromis caeruleus "yellow" 10 kousků a
právě s těmi čtvrtými jsem si nechal poradit. Buď jsem mohl navýšit počet demasonek na 25 kusů, ale to bych měl moc modro.
Mými hlavními favority bylo deset kousků Melanochromis auratus. Bál jsem se ovšem agresiviti v kombinaci s demasonkama a tam to rozhodl pan Dařbuján, který řekl, že Julidochromis marlieri jsou v pohodě i když je to Tanganika, prý se nemusím ničeho bát a baravně jsou si dosti podobní a musím říci i se mi víc líbí.
Poslední, ještě něco na čištění kořene. Tak jsem dostal pět Ancistrusů a vydal se po dvou a půl hodinách údivných pohledů do tisíců litrů akvárii k domovu.
Cestu přežili všichni v pohodě. Nyní už se čile prohání v mém akva. Kořen je jejich nejoblíbenější úkryt a žerou jak zjednaní.
Foto přidám následně, vše už je na akva hotové. Jen jsem nepřišel na to, jak udělat tak krásné foto automatem, jako třeba Gringo s těmi ďábli :twisted: co nepostojí ani vteřinu.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod bohousek » 17 led 2011, 21:58

Jo foceni ryb je věda...mě to trvalo skoro rok než sem to uplně vypiloval s mou zrcadlovkou...ale to prostě musíš zkoušet. foto sem určitě dej :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Troph3us » 17 led 2011, 22:14

Tohle divnej misung do 500vky, Malawi+Tanganyika+ancaci? To je jak do odchovnyho akvaria, to jo, ale domu?

Promin za uprimnost, snad te nenastvu, kdyztak si rekni, ze ti to poradil odbornik.

Misto tech Judidek ti mel dat Aulonocary, tech tam ma plny barely.
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod lemalian » 17 led 2011, 22:50

Troph3us píše:Tohle divnej misung do 500vky, Malawi+Tanganyika+ancaci? To je jak do odchovnyho akvaria, to jo, ale domu?

Promin za uprimnost, snad te nenastvu, kdyztak si rekni, ze ti to poradil odbornik.

Misto tech Judidek ti mel dat Aulonocary, tech tam ma plny barely.



To taky chtěl, ale mě se nelíbí samičky, vypadají jako plotice.
Představa, že mám jednoho krásnýho samečka a k němu pět plotiček, to jsem nechtěl.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod bohousek » 17 led 2011, 23:14

mno k těm ploticim to ma dalekou sou krásně růžové :o můžu ti ted jednu nafotit pro zajimavost ted zrovna nosi :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod lemalian » 17 led 2011, 23:30

bohousek píše:mno k těm ploticim to ma dalekou sou krásně růžové :o můžu ti ted jednu nafotit pro zajimavost ted zrovna nosi :o


Já vím, ne všechny vypadají jako plotičky. :o
Mě se moc ty aluonacary nelíbí, přiznávám se na rovinu. Mají moc vysokou stavbu těla a barvy jako kanárek.
Vím, že každý má jiný vkus a já musím říct, že kombinace co mám, se mi v akva líbí.
Trochu jsem z kombinace s Tangaikou taky nesvůj, ale baravně je to super a Judidky mají krásný tvar těla.
Jsou sice zatím malé, ale viděl jsem je tam 12 centimetrové a je to nádherná ryba.
Dost jsem uvažoval jestli neudělat z akva komplet Tangaiku, ale neměl jsem nic načteno, tak jsem zůstal u Malawi a nelituji.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod A+I » 18 led 2011, 01:05

Ahoj Lemalian, z tech odbornych rad odbornika mam smisene pocity, prestoze sis ten podivny mix ruznych biotopu odsouhlasil sam.
Od Ancistrusu budes mit stale na pisku nevzhledne "klady", ale rozumim, ze je chces zrejme na cisteni ras. Mozna by vsak stacil jeden nebo dva kusy.
Demasoni, Socolofi, Yellows - mbuny zdrzujici se prevazne kolem kamenu. Julidochromis - ryby dna zijici v kamenech. Ancistrusi - ryby prevazne na dne.
Nevim, jak jste prisli na to, ze J. marlieri jsou podobni M. auratus. Bud mas tedy Marlieri, ktere vsak Aurtusum podobne vubec nejsou a nebo mas jiny druh, kteri jim podobni jsou a to bud Julidochromis ornatus (kteri jsou ale mensi) a nebo nektere formy J. regani.
Dalsi co mne zarazilo je to, ze na tak velke akva Ti doporucil tak malo ryb. Pokud uz jsi chtel zustat u Malawi a prevazne u mbun, mel jsi vzit Demiku aspon tech 25 ks. Jsou to male ryby a je lepsi jich mit hodne kvuli vnitrodruhove agresivite. Misto bys na ne mel. Takze ted tam mas 35 mbun a z toho 15 drobnejsich Demasoni. To neni na objem AQ moc. Kolik sis privezl tech Julidochromis? Julidochromis jsou parove ryby, kdy dospely par nesnese v akvariu dalsi jedince sveho druhu. Takze hrozi, ze po vytvoreni paru Ti vlastne zustanou jen dve tyto ryby.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod lemalian » 18 led 2011, 02:43

A+I píše:Ahoj Lemalian, z tech odbornych rad odbornika mam smisene pocity, prestoze sis ten podivny mix ruznych biotopu odsouhlasil sam.
Od Ancistrusu budes mit stale na pisku nevzhledne "klady", ale rozumim, ze je chces zrejme na cisteni ras. Mozna by vsak stacil jeden nebo dva kusy.
Demasoni, Socolofi, Yellows - mbuny zdrzujici se prevazne kolem kamenu. Julidochromis - ryby dna zijici v kamenech. Ancistrusi - ryby prevazne na dne.
Nevim, jak jste prisli na to, ze J. marlieri jsou podobni M. auratus. Bud mas tedy Marlieri, ktere vsak Aurtusum podobne vubec nejsou a nebo mas jiny druh, kteri jim podobni jsou a to bud Julidochromis ornatus (kteri jsou ale mensi) a nebo nektere formy J. regani.
Dalsi co mne zarazilo je to, ze na tak velke akva Ti doporucil tak malo ryb. Pokud uz jsi chtel zustat u Malawi a prevazne u mbun, mel jsi vzit Demiku aspon tech 25 ks. Jsou to male ryby a je lepsi jich mit hodne kvuli vnitrodruhove agresivite. Misto bys na ne mel. Takze ted tam mas 35 mbun a z toho 15 drobnejsich Demasoni. To neni na objem AQ moc. Kolik sis privezl tech Julidochromis? Julidochromis jsou parove ryby, kdy dospely par nesnese v akvariu dalsi jedince sveho druhu. Takze hrozi, ze po vytvoreni paru Ti vlastne zustanou jen dve tyto ryby.


Tak to nezní moc optimisticky. :cry:
Julidochromis mám 11, jsou to ještě prckové, tak 5cm.
Pozoruji, že všechny rybky se drží převážně u dna. Nějak mě nenapadlo, že bych měl koukat i na to, aby mi něco plavalo uprostřed akva.
Přemýšlím, že bych ještě dokoupil nějaké demasoni, ale nevím jestli by šli dohromady s původním osazenstvem. Už se přeci jen zabydleli.
Přidal jsem do galerie pár fotek rybek, je to mobilem, ale dá se na to koukat.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod lemalian » 18 led 2011, 03:00

Mám ještě jednu prosbu o radu. Rybky se občas otírají o písek, což jsem se dočetl že může být nějaký zdravotní problém, nebo zvýšené hodnoty dusitanů, dusičnanů nebo čpavku.
Dnes jsem měřil PH 7,8 , NO2 je neměřitelné, ale NO3 mám 50mg a z kohoutku 40 mg. I když vyměním skoro všechnu vodu, moc si nepomohu.
Nevíte někdo co s tím? Akva mám v záběhu 20 dní. Dostal jsem dva zaběhlé molitany které mám v obou filtrech. NO2 je pořád na nule.
Jinak rybky baští jak zjednané, krmím pouze JBL Nowo Malawi (vločky) a občas dám trošku SAK green pro zpestření.
Na kůži rybek nic nepozoruji.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod A+I » 18 led 2011, 04:17

Podle tech fotek v Galerii to jsou opravdu J. marlieri. Ja myslim, ze s nima budes mit v akva casem boje. Tyhle ryby se umi rvat na zivot a na smrt a casto to smrti, bohuzel, konci. Mame je a tak vim, o cem pisu. Samice jsou o kus vetsi nez samci a dokazou byt hoodne agresivni. Vsechny tyto ryby se zdrzuji ve svem teritoriu ve sterbinach mezi kameny, takze nijak moc v prostoru videt ani nejsou. Ja ale nerozumim, ze kdyz jsi chtel puvodne M. auratus, ze Ti HD nabidnul jim "barevne podobne" ryby J. marlieri. Ty jim pritom barevne podobne vubec nejsou. Naopak jsou jim podobne ty, jak pisu v minulym prispevku - krome mensich druhu J. ornatus to jsou pak z tech vetsich J. regani Kerenge nebo Kipili, u kterych samice jsou rovnez vetsi nez samci: http://www.cichlid-forum.com/profiles/s ... hp?id=2190
Ja bych dokoupila urcite jeste Demasoni, ale nezlob se, uz bych je nebrala tam, kde jsi bral tyto: :( http://www.akvamalawi.com/phpBB/album_p ... &mode=next .
Neboj se, dokup je, dokud jsou ryby jeste male a nebude se zaclenenim ke stavajici osadce problem. Cim driv tim lip. Nevim odkud jsi, ale zrovna tady nabizel Mandy od sveho znameho v Praze pekne, udajne krasne, Demiky: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... &start=160
Socolofi i Yellows budou casem plavat vic v prostoru, ale i tak by tam byla nejaka cervena forma Aulonocary pekna na oziveni. Aulonocary nepotrebuji kameny a plavou prevazne ve volne vode. Vubec nemusis mit jen jednoho samce. naopak bych vzala na doplneni asi 16 techto ryb a vubec by nevadilo (prave naopak) kdyby bylo samcu vic nez samicek.

Vazne vam tece NO3 40? To neni mozny, to abys delal vymenu denne. No vsak Ty ji delas vlastne denne, ne? :D Mozna se rybky otiraji, ze nebyly na takove hodnoty zvykle. Taky HD, pokud vim, dava rybam do akva sul, mozna jim tam dej sul v mnozstvi asi tak 1 polevkova lzice na 100 litru vody a pak s dalsima vymenama vody ubirej az ji tam nakonec nebudes davat vubec. NO3 odstranis jedine vymenou vody a nebo denitrifikaci, coz je ale i riskantni a pro afriku ne nijak efektivni.

Jeste dodatek: Nekrm ted ty ryby moc, ja bych asi na 2 dny vynechala krmeni uplne. Tys mel zbalancovane akva na par zabehovek a ted jsi tam supnul plno ryb a krmis mozna jak divej kdyz jim tak chutna (jak pises). To je ale velka chyba. Muzes tak narusit krehkou biorovnovahu v relativne novem akvariu, udelaji se tam cpavky a jses jak na zacatku zajizdeni.. Nehlede na to, ze Demasoni jsou ryby s hodne dlouhym travicim traktem a jsou dost nachylni na nevhodne zvolenou stravu a na prekrmeni. Mohlo by se jim zablokovat dlouhe strevo, nafouknout se a umrit. Davej pozor a neprekrmuj. Asi to vis, ale radej to sem pisu.

Je ten Julidochromis v krouzku tak rozmazanej do pruhu a do zluta a nebo je to jiny druh nez ostatni?
Přílohy
album_pic[1].jpg
album_pic[1].jpg (126.16 KiB) Zobrazeno 1336 krát
Naposledy upravil A+I dne 18 led 2011, 04:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků