Nové Malawi 489 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Nové Malawi 489 l

Příspěvekod lemalian » 31 pro 2010, 01:00

Mé první Malawi 489 l


DSC_2122.jpg
DSC_2122.jpg (206.2 KiB) Zobrazeno 1505 krát


Obrázek


E-mail: financni.planovani@seznam.cz

ICQ:


TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry:
171(150)x55x52

Sklo:
10 mm

Objem:
489 l, bez vestavěného filtru 429 l

Stojan:
Na míru od truhláře s mou asistencí. Vše vyrobeno z wenge lamina 18mm, spodní část zpevněna 22mm dřevorřískovou deskou se čtyřmi 22 mm příčkami. Pod akváriem 1 cm polystyren.
Ve spodní části stojanu natažena veškerá elektrika pro akvárium.
Na levém boku přístup ke všemu důležitému odklápěcími dvířky. (spínací hodiny, vypínač pro jednotlivé rampy atd.)

Filtrace:
Vnitřní biologická filtrace se čtyřmi přepážkami a dvěma přivzdušňovacími komůrkami vlastní konstrukce, první komora keramické válečky + filtrační vata, další dvě komory bioakvacit, poslední komora plastový ježci bioakvacit a čerpadlo Eheim 600 l/h, vše vlepeno přímo do akvária s nasáváním vody z hladiny akvária. Objem všech filtračních médií v biofiltru cca. 25 l.
Mechanická filtrace zajištěna Fluvalem 405, ze kterého jsem vyndal všechny koše i média a vyměnil je za kostku hrubého bioakvacitu, kvůli snažšímu čištění, než vyndavat kostku každý týden z akvária.Vzhled byl druhým impulsem pro toto rozhodnutí. (modrá kostka v akváriu není nic krásného)
Objem náplně Fluvalu cca. 5 l. Oba filtry mají vývod na hladinu. Přívod do Fluvalu je řěšen ze tří míst v akváriu za kameny.
Výměna vody je zajištěna elektricky pomocí napouštěcích ventilů z pračky a vypouštěcího čerpadla z téhož spotřebiče. Stačí zmačknout vypínač a vypouštím, zmačknu druhý vypínač a napouštím. Mám připojenu i teplou vodu, proto je možné nastavit si přesně teplotu natékající vody.


Osvětlení:
Dvě 28W, 120 cm T5 zářivková tělesa, na zářivce napsáno 2700K, spínáno dvěma spínacími hodinami s
možností rosvícení samostatně každého tělesa dvojvypínačem např. při čištění

Kryt:
Součást stojanu, také wenge.
Místo krycích skel akrylátové komůrkové desky, nerozbitné a lehoučké - vřele doporučuji.

Pozadí:
Černá samolepící tapeta lepena z vnější strany akvária

Vyhřívání:
Panelákový byt, dostatečné teplo (možnost dopustit i teplou vodu)

Vzduchování:
Dva vzduchovací kameny, hlavně kvůli vzhledu.
Motorek MAXIMA-R s plynulou regulací, později dokoupím spínací hodiny i pro vzduchování

Vnitřní zařízení:
Část pozadí tvořena červenou žulou, z "Červeného lomu" kousek od Berouna. Písek do bazénového filtru 25 kg.
Vím že je to Malawi, ale ten kořen byl tak krásnej, že mi to nedalo. Jelikož v ZOO Braník mi bylo rukou do ohně zaručeno, že nebude pouštět, jelikož byl několik let v akváriu, neodolal jsem.

Rostliny:
Mikrosorium, dostal jsem darem

Ryby:
Pseudotropheus demasoni - 1x
Pseudotropheus socolofi - 10x
Labidochromis caeruleus "yellow" - 6x
Julidochromis marlieri - 1x
Ancistrus - 4x
Pseudotropheus cyaneorhabdos (Maingano) - 10x

Krmení:
JBL Novo Malawi, SAK green, TETRA Cichlid granules

Ostatní:


FOTOGRAFIE: Fotografie k nadrzi najdete v Osobnej galerii
(Fotografie k nádrži uložte do Vaší osobní galerie! Naleznte te jí v našem FotoAlbu)

VIDEO:
Naposledy upravil lemalian dne 26 srp 2013, 17:58, celkově upraveno 11
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod lubnek » 31 pro 2010, 02:03

Ahoj, libi se mi umisteni v byte. Jsem zvedavej na vyber ryb
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lemalian » 31 pro 2010, 11:04

lubnek píše:Ahoj, libi se mi umisteni v byte. Jsem zvedavej na vyber ryb

To já taky... :D
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod Ondra » 31 pro 2010, 11:39

mě se líbí jak máš vyřešenou výměnu vody :o Co se týče ryb, tak do toho akva prosímtě nenarvi co nejvíc druhů, to by byla škoda :o Takový zběsilý mixy jsou podle mě opravdu nejhorší. TAké jsem měl takový mix když jsem začínal a to mě vyléčilo :lol:

Ať se daří
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod bohousek » 31 pro 2010, 13:28

Máš to moc pěkný jen nevím jestli ty manualní spínací hodiny sou ideální, pokud po zakrytí k elektroinstalaci nemas pristup tak po vypnuti proudu je musis pokazde prenastavit...jinak akva je moc pekne. A tu výměnu vody závidím ja musím kýblovat:( ldybych mohl udělal bych to tak jako ty. Jinak jako jednodruhové akva by to bylo bomba, ale záleží na tobě tak ať se daří a správnou nohou do nového roku :o
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 31 pro 2010, 15:02

Musím říct, že se mi tam ten kořen líbí.... jen bych asi trochu přeskládala kameny.
Umístění v interiéru je super, tu automatiku na výměnu vody závidím :o
Celkově povedné, jsem zvědavá co vybereš za osádku :o tak ať se daří
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod dawy » 31 pro 2010, 20:11

Jak to máš s přístupností instalace pod akva (jak psal bohousek)? Předpokládám, že sis netroufl všechny rozvody a hodiny pohřbít pod třičtvrtětunovou nádrží :roll: , ale z obrázku není zřejmé jak se dovnitř dostaneš. Dvířka? Šuplík? Taky prosím o detaily k vodoinstalaci, hlavně kam máš připojenou hadici pro vypouštění/napouštění a kde je zmíněné pračkové čerpadlo? Každopádně při tomhle objemu už je poloautomatické napouštění velká úspora práce -> menší pokušení šidit výměnu vody :)

Jinak interiér se mi líbí, asi i ten pořádně vylouhovaný pařez by nemusel být problém jestli máš dost tvrdou vodu. Z toho kamení by byly pěkné dramaticky rozeklané "hory", spíš než dosavadní shora zarovnaný horizont. Taky jsem zvědavý na ryby - tipuju to na pořádnou bandu mbun :lol:
Uživatelský avatar
dawy
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2010, 13:31
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Ruda » 01 led 2011, 11:58

Počkám na ryby :o
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod lemalian » 01 led 2011, 17:41

Děkuji za vaše názory. :)
Co se týká kamenů, věřte mi, že jsem to měl naskládáno asi na 100 způsobů, ale tenhle se mi líbí ze všeho nejvíce. Nechtěl jsem zarovnat celou zadní stěnu až nahoru i když jich mám ještě dost. Musím se přiznat, že na fotce se mi to akvárium taky tolik nelíbí, ale ve skutešnosti je to prostě bomba. Na fotkách zkrátka chybí ta hloubka.
Včera dopoledne jsem koupil 12 neonek a 10 teter, aby se tam něco hýbalo, než se akva zaběhne a přijde tam Afrika. Začíná mi těch rybek, jako budoucího krmení být líto. :cry:
Přidal jsem fotky celého technického zázemí do osobní galerie a jsem rád, že vás to zajímá.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod Troph3us » 01 led 2011, 18:26

Diky za nove fotky, mne se to moc libi, jak technika a jeji reseni, tak vizualne.

S hodnocenim pockam na ryby. Nastin alespon z ktereho jezera budou?
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Další

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků