Nové Malawi 489 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod lemalian » 01 led 2011, 19:06

Co se týká výběru ryb, tak určitě půjde o Malawi. Tak nějak jsem se do něj zamiloval.
Zatím mám na fotce první nástřel o kterém uvažuji v kombinaci žlutá a modrá.
Hledám něco, kde samci i samičky budou mít stejnou barvu.
Počítám ze čtyřmi druhy po 12 ks a 1+2 sumečka.
Přílohy
Panorama.jpg
Panorama.jpg (39.18 KiB) Zobrazeno 1754 krát
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod gringo » 01 led 2011, 20:11

Akvárium se mi líbí (i kořen), kameny bych sice poskládal jinak, ale hlavně, že tobě se to líbí. Co bych ale hodně vyzdvihl, je naplánování (bez toho by to nešlo) a realizace technického zázemí. Velmi propracované :24: . Už se těším na ryby :o
Uživatelský avatar
gringo
přispívatel
 
Příspěvky: 167
Obrázky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 23:20
Bydliště: Krnov

Aqua

Příspěvekod Matthes » 01 led 2011, 20:53

Máš to moc pěkné, hodně se mi líbí ta vymakaná technika.
Jde vydět, že jsi na tom nějaký čas dělal, i promyšlení sestavy atd. atd.
Kež by takových lidí bylo víc :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lemalian » 02 led 2011, 01:24

Díky, je fakt, že Malawi plánuji už od července a tento Web mi hodně pomohl v inspiraci. Nikdy jsem nepřečetl tolik vláken k jednomu tématu, jako za poslední půl rok ohledně akva a rybiček obecně. Co se týká techniky, vzal jsem si z článků to nejlepší a pokusil jsem se to převést do praxe. Rád realizuju technické záležitosti. Uvidíme jestli vše bude fungovat tak jak by mělo. Zatím to vypadá že ano.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod dawy » 02 led 2011, 11:55

lemalian píše:Co se týká výběru ryb, tak určitě půjde o Malawi. Tak nějak jsem se do něj zamiloval.
Zatím mám na fotce první nástřel o kterém uvažuji v kombinaci žlutá a modrá.
Hledám něco, kde samci i samičky budou mít stejnou barvu.
Počítám ze čtyřmi druhy po 12 ks a 1+2 sumečka.


Proč hledáš druhy se stejnou barvou u obou pohlaví? Pokud bys to nakombinoval tak jak uvažuješ, budeš mít ve výsledku žluto-modré akva. Druhy s různě zbarvenými pohlavími ale mívají většinou (černo)modré dominantní samce a samičky + subdominanty žluté = výsledek by byl stejný. 8)
Uživatelský avatar
dawy
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2010, 13:31
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod lemalian » 02 led 2011, 12:03

Co se týká různobarevných párů, většinou samičky bývají jednobarevně žluté nebo oranžové i když vím že ne vždy.
Jelikož poměr mezi samci a samičkamí bývá min. 1 ku 4, bojím se, že by akvárium kvůli vyžšímu počtu samiček bylo moc žluté s pár barevnými samci.
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod wladys » 02 led 2011, 14:10

Z těch ryb co si sem dal bych já vybral yellow a socolofi a doplnil bych to třeba mainganama a nebo třeba sauloskama. Šly by dát i afry samci jsou nádherně zbarvení u všech variet,ale samice jsou nevýrazné šedavé.
Nevím proč tam chceš dát toho gibbicepse?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ondra » 02 led 2011, 14:30

Souhlas s Wlasysem. Já bych tam dal maingana, yelowky a socolofi. Místo Afer bych tam dal polity, jsou hodnbě zajímavě vybarvení a jsou to relativně malí tlamovci.
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod lemalian » 02 led 2011, 14:34

wladys píše:Z těch ryb co si sem dal bych já vybral yellow a socolofi a doplnil bych to třeba mainganama a nebo třeba sauloskama. Šly by dát i afry samci jsou nádherně zbarvení u všech variet,ale samice jsou nevýrazné šedavé.
Nevím proč tam chceš dát toho gibbicepse?

Souhlasím s tebou Wladysi, yellowky a socolofi se mi moc libí, ty jsou základ, který bych nerad měnil. Dokonce mi připadají jak samička a sameček, modrý a žlutý s černou ploutví :D
Původně byl můj záměr doplnit to demanoskama( podle mě nejkrásnější bílo žravá malawka), ale všude čtu o jejich agresivitě a nerad bych, až budou dospělí měl v akváriu výřivku. Klidně bych dal 20 demanosek, 12 yellowek a 12 socolofek. Maigana byli druhá eventualita místo demanosek, taky krásná ryba. To je to co právě potřebuju poradit a ty Waldysi si člověk na pravém místě. Nerad opouštím i aurátusi, ale s demanoskama nebo maingaka by to bylo asi maso.
Pokud existuje kombinace k yellowkam, socolofi a aurátusům, rád je tam přihodím, ale něco modro černě pruhovaného bych rád.
Sumeček je jen jako doplněk a který to bude je jedno. Jen ke kořenu potřebuji údržbu. :)
Uživatelský avatar
lemalian
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 44
Registrován: 02 zář 2010, 00:04

Příspěvekod wladys » 02 led 2011, 20:23

Pokud bude těch demasonek dost,tak bych se vůbec nebál.Je to rozhodně dobrá náhrada za zmiňované maingana.Těch demasonek dej klidně 25-30(jsou to vcelku malé rybky).Ovšem už bych nedával auráty.Protože bys musel pak snižovat počet demasonek,což by nebylo moc vhodné. Větším počtem se rozmělní jejich agresivita.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků